Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Mým čtenářům, přátelům a zákazníkům

26. července 2016 v 20:26 | Monica Otmili
Drazí,

dnes tento blog slaví své šesté nározeniny. Za tuto dlouhou dobu se změnila spousta věcí, avšak jedno je stále jisté - blog, ať už se jmenoval Monnino místečko, Místečko na výsluní (Moniky Otmili), trasa Mezi Grónskem a Ithakou, Střípky ze zvuků niněr či Moře korálků, myšlenek a severní vítr v plachtách, si našel své věrnné čtenáře. Kdybych měla spočítat, co vše mi toto internetové moře na Blog.cz dalo, nedopočítala bych se. Spousta z Vás se stala mými přáteli (a jedna osůbka dokonce i něco víc) a stýkáme se i za oponou internetového světa, čehož si obrovsky vážím a všem vám neskonale děkuji!

Člověk se vlastně ani nenadál a najednou je to přesně šest let, kdy jsem 27. července 2010 ve 20:26 začala psát blog me-for-all, čili já-pro-všechno nebo také já-pro-všechny. Ve stejný čas před šesti lety zde vyšel první článek s naprosto trefným názvem Start! Blogovat jsem začala na popud své někdejší nejlepší kamarádky The, jejíž blog již skoro pět let pokrývá vrstva prachu. V září by tak můj internetový domov nastoupil do školy.
Avšak nebudu chodit kolem horké kaše, moc nechybělo, aby se dnešní článek jmenoval (opět trefně) Konec, neb mé plachty jsou nataženy a já jsem připravena na plavbu, z níž již není návratu...

Každý člověk se vyvíjí a já jsem neskutečně vděčná, že tento můj osobní šestiletý vývoj je zaznamenán na těchto stránkách. Blog se mnou žil polovinu druhého stupně na ZŠ a přežil i celé období mé střední školy přes všechny nastavené překážky například v podobě učitelů a rodičů jako čtenřářů. Avšak jak jsem vyrůstala ze svých šatů, nabyla jsem pocitu, že i tento můj koutek mi začal být jaksi těsný. Vy všichni, mí pravidelní čtenáři, jste už jednou drastickou vývojovou změnou prošli - v momentě, kdy má šperkařská tvorba začala hrát prim a z původně úvahářského blogu se stal více či méně art/hobbby blog. Část z vás tehdy odešla, avšak zůstala řada takových, kteří jste se mnou zůstali dodnes.

A právě šperkařská tvorba je jedním z hlavních důvodů, proč je dnešní narozeninový článek zároveň tím posledním. Původně přezdívka Monica Otmili se postupem času stala nejen mým civilním jménem, ale také jménem mé značky. Má původní idea - propojení svých zákaznic s mou osobností prostřednictvím tohoto blogu se z dlouhodobého hlediska ukázala jako nežádoucí. Ačkoliv jsem za celou dobu existence tohoto blogu smazala maximálně čtyři články a dala si závazek, že tak to zůstane, mé skoro dvacetileté já jž není spokojeno se starými články a nutně cítí, že je třeba opustit blogovou školku a východ nasměrovat do školy. Tak jako já sama opustila tu střední a těším se na brány školy vysoké.
A zejména pak postupně oddělit svou značku od tohoto místa, kde se lze setkat od osobních zápisků přes názory a tragické staré kreseby po celou mapu mého mentálního vývoje, což nadále pod tímto jménem již nejde. Je jasné, že vyhledávače budou tento blog ve spojitosti s mou značkou zobrazovat zvědavcům nadále, avšak k přečtení bude pouze minulost, což je něco, přes co mi nezbývá nic jiného, než se přenést.

Dále v tomto rozhodnutí hrál roli i fakt, že schci své psaní směřovat jiným směrem a dřív nebo později by zde musela vzniknout další dramatická změna obsahu. Jsem si storpocentně jistá, že další takový radikální zásah byste vy, moji milí čtenáři, již nepřežili. Občas je lepší něco ukončit, než změnit k nepoznání. A proto není zbytí, dnešní Mon již bloguje pod novou přezdívkou jinde.
Původně jsem koketovala s myšlenkou, zachovat tento blog pouze jako místo pro prezentaci svých šperků, to jsem však hned vzápetí zavrhla, spuštění vlastních webových stránek věnovaných mé značce se blíží. Nemělo by tedy smysl obsah duplikovat.

Je ještě jedna věc, kterou bych chtěla dodat na závěr.
V neposlední řadě se za těch šest let změnil i charakter samotného Blog.cz. Nebudeme si nic nalhávat, éra Autorského klubu je pasé a já už se necítím na oživování jakýchkoliv (polo)mrtvých projektů, pro něž můj zápal dávno vyhořel. Vyhořela také touha po desítkách komentářů pod každým článkem a čím dál více jsem si začala vážit útulné atmosféry, kterou tu a tam narušoval fakt, že se mi ozývali zákazníci a fanoušci mých šperků, že objevili můj blog....
Poté, co v tichosti bylo z AK odejito několik vynikajících autorů, kteří splňovali všema deseti jeho původní význam, zlomila jsem nad AK definitivně hůl a dokonce chtěla požádat o své vyřazení. Pak jsem si vzpomněla, že když jsem chtěla před lety napsat e-mail Standovi či správcům, ukázalo se, že pošta z mé e-mailové adresy je blokována. Nevím, jak je tomu nyní, ale už je mi to vlastně jedno. Nadále chci být svým vlastním pánem beze strachu, že se má osoba objeví na pomyslném seznamu nepohodlných (kde už je beztak na finančním úřadě, neb otevřeně nesouhlasím s EET).


Blogerka Monica Otmili končí, místo ní je tu však stejnojmenná šperkařka a mladá žena, která tímto nesmazává stopy, nýbrž jen vylétá z hnízda. Své oblíbence budu nadále samozřejmě číst a komentovat jejich články. Všem náhodným zbloudilcům odpovím na komentáře a e-maily a se všemi přáteli, které nyní mám díky tomuto blogu, budu nadále chodit na čaj (jako třeba s Taychimono, na jejíž blog na blogspotu je pod hrozbou zrušení blogu zakázáno odkazovat stejně jako na všechny ostatní stránky ze stejné domény; bohové, ta ublíženost!), na pivo (jako například s Lawiane), posílat si navzájem dárečky (jako s Viollet <3) či navštěvovat oslavy jejich tvůrčích úspěchů (třeba ty Temnářčiny) a všemožné sleziny ve "staré" partě, neb jste součástí mého života i za monitorem počítače.

Adresu svého nového působiště jsem sdělila pouze několika málo nejbližším a tak to také zůstane. Jsem přesvědčena, že forma a část obsahu nového blogu by většinu z vás nezaujala a dost možná pozměnila váš názor na mou osobu. Třeba zjistím, že se mi v novém domově nelíbí a možná se jednoho dne vrátím. Anebo již nebudu psát, kdo ví? Jedno je jisté - mé další korálkové kroky můžete sledovat na mých FB stránkách či na Fleru.

Vážím si všech vašich komentářů, rad, postřehů a dlouhodobé věrnosti. Děkuji za ta krásná společně prožitá léta. Sfoukněte prosím se mnou pomyslných šest svíček na dortu Moře korálků, myšlenek a severního větru v plachtách a poté mu zamávejte, neb nastává nová epocha. Je čas zvednout kotvy a osídlit utajený ostrov za mořem....

S láskou a díky
vaše Monica Otmili
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bloud. Well Bloud. Bloud. Well Bloud. | E-mail | Web | 26. července 2016 v 22:05 | Reagovat

No ale...ach jo! Byla jsem zvědavá, kam se budou ubírat tvoje kroky dál v době pomaturitní... a vůbec...

Ať se ti daří ;)

2 Bels Bels | E-mail | Web | 27. července 2016 v 19:58 | Reagovat

Některé věci končí, jiné začínají. Jestli opravdu bloguješ na novém místě, není důvod smutnit. Ovšem trochu mě mrzí, že tu není odkaz na tvé nové působiště. Snad jednou budeš k nalezení.

3 Lúmenn Lúmenn | Web | 28. července 2016 v 11:08 | Reagovat

Bon voyage:)

4 Tereza Matoušková Tereza Matoušková | E-mail | Web | 28. července 2016 v 19:11 | Reagovat

Naprosto rozumím, mám to stejně, také chystám vlastní webovky. Blog sice udržuji, ale také spíš kvůli starým článkům. Ale proč se snažit někde, kde tu snahu nikdo neocení a několik let aktivní spolupráce a pořádání akcí je odměněno jen tichým vyhazovem z klubu. Nelíbí se mi to a podporovat to nebudu.

5 Lyra Lyra | E-mail | Web | 28. července 2016 v 21:38 | Reagovat

Škoda, že odcházíš, na druhou stranu je to pochopitelné, člověk se postupem času vyvíjí a s ním i náhled na věci. Držím palce, ať se ti na novém útočišti daří a doufám, že se časem třeba podělíš o odkaz. :-)

6 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 29. července 2016 v 13:47 | Reagovat

Všem vám moc děkuji za reakce a slova podpory. :-)

[1]: Bloudku, ty studijní kroky budou na FF UK, kde mě čeká serbistika a švédská studia. ;-) Neboj, neopustím tě nadobro, budu hezky sledovat, jak se vám daří s Otylem. ;-)

[2]: Kdyby tu byl, pozbylo by stěhování smyslu. Doufám, že tím nikoho neurazím, každopádně stěhuji se i od čtenářské základny. Jak jsem psala, nehodlám však zpřetrhat veškerá přátelství, které mi blog přinesl, pouze už mezi těmito lidmi nechci být klasifikovaná jako blogerka. Neboj, vždyť víš, že my se zkontaktujeme i jinak. ;-)

[3]: Grazie!

[4]: Já už se stala vůči těmto věcem jaksi laxní. Bez urážky kohokoliv, už si přeji, aby všechny tyhle kluby šly mimo mě - nemám sílu plýtvat energií a drahocenným časem na něco, co se pouze tváří jako živé, na věci, které pozbyly svého původního charakteru. Byly časy, kdy jsem strávila noci za počítačem a pro tyhle věci jsme pomalu dýchala, jenže lidově řečeno - vyrostla jsem z toho. Časy se změnily a nyní už cítím jen to, že mě to svazuje. A svazoval mě i tento blog, přesněji řečeno jeho z dřívějška nastavený charakter. Mí čtenáři poté logicky něco od mého psaní očekávají a to už jim za předpokladu, že by zmizely články o špercích, dát už nemůžu. Je lepší něco ukončit, než změnit k nepoznání a poté poslouchat, jak ta změna lidi rmoutí.... No nic, nějak su se rozepsala; však my si rozumíme.

Ještě něco - jsem si jistá, že by se AK znovu rozjel, tak jak dříve (ne za Kruta či Kittanyu, ale za dobu, kdy na blogu pravidelně vycházely jeho projekty), ale není nikdo, kdo by se toho dobrovolně ujmul. Vím o jedné osůbce - o eM. Phoenix rise, která však už nevede blog na této doméně a je na seznamu nepohodlných. Správcuji v jednou soutěžním klubu na Fleru a spolu-koordinuji šperkařský projekt, kde je nás 30 ženských, takže vím, co je tohle za makačku a jak to sežere čas i energii. Čas, který by hlavnímu správci nikdo nezaplatil. Do toho furt nějaké rýpání, že tak si to ten a ten nepředstavoval, no nedivím se, že to nikdo dělat nechce. Navíc je ten klub už navěky poznamenán "záhadnými" událostmi a nepříjemnostmi, jejichž stín se odmaže jen těžko.
Pak je tu otázka, zda by měli členové chuť se znovu zapojovat. Každopádně jedno vím jistě - radši nic, než ta fáze, v jaké je to nyní. Protože tohle je přesně ten případ, který nechci, aby se stal - něco se změní k nepoznání a blogeři-pamětníci se z toho nemůžou vzpamatovat.

[5]: Díky moc. :)

7 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 29. července 2016 v 13:52 | Reagovat

A co mě dostává úplně nejvíc, že to tu funguje jak finančák - určití jedinci jseu prostě na seznamu nepohodlných a blog.cz prostě neakceptuje některé stránky končící na blogspot.com či CZ, protože je používají lidé, kteří odsud přesídlili. Tohle je podle mě vrchol, který připomíná těžký rozvod a naprosto dokazuje, že i tomu, kdož tak rád připomíná, že opravdový život je venku za hranicí netu (což má naprostou pravdu), i přesto vlezl internet do osobní roviny tak, až je to - s prominutím - trapné (jak cyp).

8 Ver. Ver. | Web | 29. července 2016 v 22:46 | Reagovat

Když člověku blogování několik let vydrží, nestačí zírat, jak moc se mění on sám a obsah blogu s ním. Myslím, že u mě je to po tom desetiletí dost jasně vidět.

Jsi jedna z mála, kde mě změna obsahu v průběhu let neodradila od (ne)pravidelného sledování. Sice jsem moc nekomentovala, ale četla jsem valnou většinu příspěvků. Snad na tebe někdy někde ještě natrefím :)

9 m. m. | E-mail | Web | 5. srpna 2016 v 15:27 | Reagovat

Tož Taychi i já už jsme odbanované. To jen tak bokem.

10 Mniška Mniška | E-mail | Web | 3. října 2016 v 19:37 | Reagovat

Tak už nějakou dobu vím, že jsi praštila s blogem a popravdě jsem ani nebyla překvapená. Přeci jen už jsi něco naznačovala a Tvé důvody, byť jsou pochopitelné, i kdyby nebyly, je to Tvé rozhodnutí, které je vždy nejlepší, protože je Tvé. Ať už si o tom myslí, kdo chce, co chce. Ale přece když jsem tento článek četla, mi skoro až ukápla slza, protože takový epilog ke svému vlastnímu příběhu tady na blogu jsi napsala tak čtenářsky atraktivně, že by tak podle mého měly končit všechny příběhy. Dojetím, ačkoli byl daný výsledek očekáván.
Napsala jsi, že máš dnes jiný blog a že jeho obsah by se mnoha čtenářům jistě nelíbil, což podporuje ještě větší zvědavost, než nezájem.
Je zajímavé, jak se všichni měníme a blog to všechno zachytí, takže se můžeme podívat nazpět. Zas musím napsat, že to chápu, někdy si říkám, že bych s tím taky měla praštit, protože už jsem přece dospělá. Avšak mé já se velmi rádo váže na minulost, které se nějak nechce pustit. Čas je zrádná potvora. A nejsi teď jediná z mých oblíbených blogerů, koho čas dostihnul a oni přestali blogovat. Řídne to tady a kvalitní blogerů ubývá, což je škoda.
Nicméně, budu ráda, když zůstaneme alespoň nadále v kontaktu, nějak bych se neuměla smířit s tím, že jsem ztratila z dohledu tu lišáckou černou slečnu... Ty jsi jedna z těch, které mám ve svém seznamu oblíbených blogerů nejdéle.
Přeji Ti upřímně, aby se Ti dařilo ve všech směrech Tvého života! Ragnarok!

11 Monica Otmili Monica Otmili | 7. října 2016 v 15:19 | Reagovat

[8]: Jistojistě natrefíš, minimálně jako na komentátorku Tvých stránek, které (ne)pravidelně sleduji už přes pět let. :-)

[9]: Tož aspoň byl ten můj povzdech k něčemu užitečný.

[10]: Dojetí? :O No, nemám ráda nedokončené příběhy (toto tvrzení se ovšem nevztahuje zrovna na ty Tolkienovy, ty můžu až moc), i proto byl konec určitým způsobem naplánován - stejný den, hodina, minuta. Také jsem byla dlouho vázána na toto své působiště a nechtělo se mi jej opouštět, i když nějaké kradmé myšlenky panovaly i dříve, naštěstí nebyly směrodatné.
Musím souhlasit s tím, že platforma Blog.cz řídne. A řídnou i blogy tohoto jakéhosi deníčkového charakteru, typické svými dlouhými texty.
Mniško, moc děkuji za Tvou podporu a i já budu moc ráda, zůstaneme-li v kontaktu. :-) (Jen ten Ragnarök raději ne, vzhledem k situaci ve světě bych se nedivila, kdyby k němu mělo lidstvo nakročeno...)

12 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 17:37 | Reagovat

Pěkný článek

13 WaclawV WaclawV | E-mail | 17. ledna 2017 v 19:11 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na me-for-all.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick