Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Strom ve střetu zájmů

14. června 2016 v 17:07 | Monica Otmili |  Ze života O(c)t(o)milky
Střet zájmů - toliko oblíbené slovní spojení našich politiků. Tu je oním střetem kousek soukromého pole, který "brání" výstavbě dávno naplánovaného úseku dálnice, a tam zase volný zelený prostor města, kde by jedni nejraději viděli věžák s kancelářemi a ti druzí zachovali městu tuto oázu přírody. Tahanice, o nichž je nepříjemné už jenom slyšet. Avšak dokud člověk nepocítí takovou zapeklitou situaci na vlastní kůži, nemůže vědět, jak moc to dokáže být nepříjemné. A přesně něco takového jsem na vlastní kůži pocítila letos na jaře.Před zhruba dvěma lety jsme se s přítelem rozhodli, že by bylo dobré najít si v přírodě nějaké atmosférou dýchající místečko, jenž bychom využili jako skromné obětiště. To není úplně snadné, žijete-li v našem hlavním městě... Po dvou omylech jsme cca před dvěma lety konečně našli to pravé. Místo, kde crčí potůček, šepotají listy stromů, bzučí hmyz a přetrvává odkaz vzdálených předků - blíž nespecifikované zákoutí přírodní rezervace Divoká Šárka.

Místo jsme postupně začali zvelebovat, samozřejmě tak, abychom nic nepoškodili a okázalou parádou zbytečně nepřivábili zvědavce. Na stromy jsme rozvěsili po skromnu runovéh závěsky a jediné další předněty, které jsme na místě nechávali, byl proutěný talířek v kotlině stromu. Takto jsme pravidelně místo chodili navštěvovat při příležitosti svátků, či když se nám zastesklo.

Jaké však se nám naskytlo překvapení, když jsme dorazili na místo v době okolo jarní rovnodennosti (svátek Ostara) po zhruba třech měsících od naší poslední přítomnosti. Závěsky, které sloužily svému účelu i rok a půl byly do jedné pryč a poté, co jsme odklopili talířek, naskytl se nám pohled na obrázek s číselním kódem, lehce zajištěným proti vlivům počasí. Paráda, geocatching. Nějaký nadšenec v okolí založil kešku a její část se nám objevila přímo pod obětním talířem, úplná idylka. Další fanoušci této turistické aktivity patrně pochopili závěsky jako součást jejich hry, a tak si je postupně odnesli...

Asi není třeba popisovat, jak jsme se v ten moment cítili. Po návratu domů nastal cykus hledání zakladatele keše a nebýt známých, co mají s geocatchingem zkušenosti, asi bych se nedohledala autora. Podařilo se mi to však velice rychle, zaregistrovala jsem se na fórum a napsala mu zprávu s popisem problému. Odpověď, která přišla, mě však zprvu zarazila. Autor prý žádné předměty na místě neobjevil (ani košíkový talířek, pod nímž obrázek ležel...) A de facto si jen posteskl, že je díky nám nyní keška neodlovitelná, neb jsme si onen papírek vzali s sebou.

Jeden souvěrec-pohan se mnou o vzniknuvším problému debatoval a upozornil mě na skutečnost, že toto je riziko všech veřejných prostorů, které jsou majetkem státu/města/obce, načež mi dokonce doporučil, abych si stejně jako on msto svého svatostánku od města pronajala. S tím bych osobně neměla problém, kdyby to zrovna nebylo území přírodní rezervace, které b nám magistrát jistojistě nepronajal. A i kdyby, za předpokladu, že by autor kešky svou výše zmíněnou odpovědí považoval věc za uzavřenou, dokážu si živě představit ten boj s větrnými mlýny-"kačery" a s jejich pravidelnou aktivitou na našem posvátném místě, jemuž by kompletní oplocení rozhodně neprospělo...

Naštěstí se však bohové usmáli, přiměla jsem zakladatele trochu se rozpovídat a ve finále se z něj vyklubal přátelský člověk, který měl upřímnou snahu, aby obě skutečnosti zůstaly zachovány včetně spokojenosti obou stran A tak slovo dalo slovo, keška byla přesunuta a tento střet zájmů končí šťastným koncem pro všechny - oni mají svojí kešku a my máme obětiště.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 14. června 2016 v 20:53 | Reagovat

Tak to byla ukázka, že vždy je někde cesta, když se setkají rozumní lidé :) Jen ještě mít to štěstí a řešit problémy jenom s nimi :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick