Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Ruku na to!

20. června 2016 v 19:27 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Jako dítě jsem mívala náramky ráda, byly mým nejoblíbenějším doplňkem, když jsem si hrála na princeznu. Můj vztah k nim se však měnil a dnes by se dalo říct, že nepatřím mezi "náramkové ženy." Neříkám, že je nenosím vůbec, sem tam se najde den, kdy si nějaký vemu, ale častěji mě potkáte spíš s koženými nátepníky či krátkými rukavičkami. Proto byly náramky v mém sortimentu šperků vždy spíše okrajovou záležitostí. Jak jsem se však přesvědčila několikrát na trzích, ne všechny dámy to mají stejně jako já a po náramcích je celkem poptávka. Navíc jsou takový ten typ dárků, jimiž nic nezkazíte. Několik málo jsem jich vytvořila již dříve, avšak dnes již tvoří plnohodnotnou součát mé nabídky a spousta z nich vznikla teprve nedávno. Jak tedy vypadají náramky z mé dílny?Jeden z nejvýraznějších spatřil světlo světa již před rokem přesně v tuto dobu. Spadal pod mou tehdejší kolekci inspirovanou filmovým zpracováním Sněhové královny. Letní fázi kolekce kralovala Letní princezna a její dvě tváře - Tropická tanečnice a Mořská víla, a jak je dle divokého designu naprosto jasné, ke které z nich se řadí. ;-)


V témž období jsem měla tu čest vyučovat své první kurzy díky výstavě projektu Společnýma rukama ve Studiu Artesilver (nyní Valér). Odučila jsem obšívaní kuliček a také dutinkové náramky stehem herringbone. Nejprve bylo třeba takové náramky vyrobit, abych mohla prezentovat, co se kurzistky vlastně naučí. Vznikly dva kousky s pracovním názvem Brigitte 0.1 a Brigitte 0.2, přičemž tu červenou "Brigitu" jsem si nechala pro sebe a je tak jedním z mála náramků, které nosím.


Naopak v zimě, kdy není zrovna náramkový čas, jsem si chtěla zopakovat plošný herringbone steh a využít k tomu krásných matných kabošonů Lunasoft. Výsledek dopadl takto:

Znám křišťálovou studánku...

Vzdušné zámky


Ačkoliv jsem milovník zimy, díky skvělému materiálu, který se mi dostal pod ruku, jsem zavzpomínala na horka panující v Egyptě, kam jsem se stihla podívat již třikrát, a pustila jsem se do zpracování kultury opředené nádhernými mýty. V současnosti mám k tomuto náramku Kleopatra rozpracované i náušnice Onomatopoe.

Co myslíte, padnul by do oka i nejslavnější královně z dynastie Ptolemaiovců?

S Egyptem je částečně spojená i kolekce o dost jednodušších náramků. Dle použitých dvoudírkových korálků totiž nese název Pyramids... A hned na prvních trzích našly dva kousky své nové majitelky!


Aurora
Rock Night
Nashwa
Zaragga
Secca
Lodressa

Avšak zpět ke složitějším kouskům, v březnu jsem si "střihla" jeden kouřový náramek s 3D síťkou jakožto součást velké soupravy Falka. Tu si celou můžete prohlédnout zde. Další větší soupravou byla Ostara, pojmenovaná dle severské bohyně jara, v jejímžž duchu se celá nese. Jelikož v tu dobu začalo jít do tuhého ve škole, musela jsem na čas s korálkováním úplně přestat, a proto byla poslední součást této soupravy dokončena teprve minulý týden. Ano, byl to náramek.Ty náušničky jsem si nemohla odpustit!

V průběhu jara jsem také vyzkoušela v náramcích kombinovat více technik - inspiroval mě k tomu samotný materiál. Trocha obšívání, trocha ketlování a trocha čistého šití tak jako v náramku Lomeril.

(To focení fialové je vážně o nervy!)

Úplně nejnovějším přírůstkem je Polaris, jenž se původně měl jmenovat Elsa nebo Frozen. Přiznám se, tenhle animák mě naprosto dostal. A stejně tak si mě získal i vinutý korálek, který jsem vsadila doprostřed celého náramku mezi dva krystaly Swarovski - bílé částečky uvnitř toho krasavce, který byl kdysi součástí některého z mých náramků, totiž svítí ve tmě!


Je jasné, že další náramky budou pozvolna přibývat. Ale také mizet, neb s létem se mi otevírá celá nálož trhů, kam se chystám. Už příští víkend mě najdete na XXV. Královském Stříbření Kutné Hory!!! Pokud se vám tedy některý z těchto náramků zalíbil, neváhejte, za chvíli už nemusí být. Všechny dostupné naleznete na mých FB stránkách v albu Brože a ostatní (a ano, jsou i na Fleru, ale díky provizi o něco dráž...).

Máte rádi náramky? A jak se vám líbí ty z mé dílny?

Užívejte léta,
vaše Mon

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.2% (139)
Ujdou. 7.7% (17)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 15.9% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Sonya Sonya | E-mail | Web | 21. června 2016 v 18:39 | Reagovat

Secca a Rock Night sú k sežrání! Ako milovníčka náramkov by som brala všetky, problém je v tom, že by som už na ne nemala miesto. Ale Lomeril je takisto suppa. A tiež... Ach. Proste obdivujem.

2 Raja Luthriela Raja Luthriela | Web | 5. července 2016 v 20:19 | Reagovat

Jsou to krásné náramky. Obdivuju, když je někdo tak šikovný a něco dokáže vyrobit.

3 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 18. července 2016 v 19:49 | Reagovat

[1]:

[2]: Děkuji moc. :-)

4 Péťa Péťa | Web | 19. července 2016 v 22:22 | Reagovat

Jsi opravdu moc šikovná. Hodně se mi líbí ten Kleopatra, myslím, že v podobném designu by byl krásný i náhrdelník. Takový ten obojový, ty jsou teď v módě.
Já nejsem na tyhle záležitosti příliš šikovné, respektive jsem se o to nikdy nezajímala, tak asi proto. Jen jsem kdysi pletla z bužírek, ale to už je dnes taky pasé.

5 Devil Lunneamora┼ Devil Lunneamora┼ | Web | 6. listopadu 2016 v 17:38 | Reagovat

Překrásná tvorba

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick