Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Společnýma rukama - Výsledek dražby

23. prosince 2015 v 9:07 | Monica Otmili |  O šperkaření
Zhruba v polovině listopadu jsem avizovala druhý projekt šperkařské skupiny Společnýma Rukama, do níž patřím. Namísto projektu prvního, kdy jsme všechny šily desítky komponentů, které byly spojeny v jedno velké dílo - náhrdelník Séraphiné - druhý porjekt nechával volnost každé z nás - autorky vybraly dva kousky šitých šperků z jejich dílny, a věnovaly je do dražby. Akci podpořila také firma Korálky.cz, která zájemkyním poskytla materiálový balíček pro tvorbu dalších aukčních šperků. K vydražení tak bylo k dispozici přes sedmdesát originálů.


Charitativní dražba probíhala prostřednictvím našich stránek v termínu 23.11.- 6.12.2015. Termín byl zvolen z naprosto logických důvodů - před Vánocemi tak, aby všechny vydražené šperky stihly dorazit svým novým majitelům před nadílkou a mohly tak posloužit i jako dárek, což umožňovala i samozřejmost v podobě dárkového balení.
Navíc tento termín umožňoval také prostor pro profesionální nafocení šperků fotografkou Lucií Baldé, která je nedílnou součástí druhého projektu. Zároveň prospěla větší časová flexibilita i lepší propagaci celé akce, jíž se primárně ujmuly právě Korálky.cz. Na jejich stránkách vyšla v průběhu podzimu řada rozhovorů s členkami projektu. Jelikož je nás však již třicet, ne všechny interwiew byly dosud publikovány. I tak si myslím, že zvládly navnadit některé dražitele a pro nás byly krásnou odměnou za naší letitou korálkářskou práci.

Nyní uběhly více než dva týdny od ukončení dražby. Jak to celé dopadlo tentokrát?


Navzdory prvotním obavám skončila dražba velmi úspěšně. Ze sedmdesáti třech kousků se podařilo pro paní Petru Č. a její děti vydražit přesně čtyřicet kousků. To je pro její rodinu obrovská radost, neboť výsledná vydražená částka přesáhla 16 tisíc korun! Třeba právě i díky vám.
Které šperky si našly své nové majitele? Zde je ukázka několika málo z nich, kompletní seznam včetně konečných cen šperků naleznete ZDE.

Náhrdelník "Želva"
Autorka: Alexandra Lysenko

Náhrdelník "Živel Vzduch"
Autorka: Lucie Svobodová


Náhrdelník "Giverny"
Autorka: Markéta Richnáková

Náhrdelník "Erica"
Autorka: Petra Kašparová


...a spousta dalších...


Paní Petra, která si před 22 lety s manželem osvojila postiženou Elišku, je po komplikovaném porodu upoutána na invalidní vozík, přičemž se stará o čtyři postižené děti. Manžel situaci nezvládl a rodinu opustil, a zanechal tak v nejen finančně svízelné situaci. Paní Petra se i přes všechny komplikace snaží svým dětem zajistit plnohodnotný život spojený s aktivitami, které mají děti rády. Aktivity jako sport či hra na hudební nástroj však nejsou dnes levnou záležitostí. Peníze z dražby pokryjí především právě tyto náklady.

Nastala otázka, co se stane s nevydraženými kousky. Firma Korálky.cz nás velmi mile překvapila, když navrhla, že se "zbytky" vyfotí pohromadě a získá-li jejich fotografie do určitého data přes pět set "Lajků" na facebookové stránce firmy, pošlou na transparentní účet dražby dalších dest tisíc korun! Nu, fotku označilo za pět hodin (tuším) přes dva tisíce lidí jako "To se mi líbí," což je čtyřnásobně vyšší odezva, než v jakou jsme doufaly.

Finální částka, kterou Petra Č. obdrží je 26 016,- Kč.

Peníze budou rodině předány Lucií Baldé, jednou z členek skupiny Společnýma rukama a také zástupcem firmy Korálky.cz bezprostředně po svátcích.

Pochopitelně máme ze závěru druhého projektu velkou radost, avšak jako vždy, když něco končí, něco začíná. Rok 2016 klepe na dveře a nejen že přinese projektu velkou změnu v podobě výměny koordinátorky, ale je také nejvyšší čas popřemýšlet o třetím projektu, opět ve spolupráci s Korálky.cz. Ten je zatím v plenkách, jediné, co mohu prozradit je, že se můžete těšit opět na jedno velké dílo, které by mělo být hotovo na jaře.
Z osobních důvodů budu muset třetí projekt vynechat, to však neznamená, že Vás nebudu informovat o jeho průběhu i výsledcích. Sama jsem moc zvedavá, co holky vymyslí a koho podpoříme tentokrát.

Mějte se krásně a nešlápněte na korálek.

Autorkou fotografií je Lucie baldé - www.maxxfoto.cz
Stránky skupiny: www.spolecnyma-rukama.cz
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Marci Marci | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 9:17 | Reagovat

Nádherné a štědré! Nejvíc se mi líbí ten mdrý náhrdelník :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 13:50 | Reagovat

Opravdu nádherné akce, takhle si představuji vánoční nákupy... přispět i jiným lidem :)

3 Viollet Viollet | E-mail | Web | 23. prosince 2015 v 14:24 | Reagovat

Toz to je parada, ze se akce nakonec povedla.

4 Mniška Mniška | E-mail | Web | 17. ledna 2016 v 23:16 | Reagovat

Moc pěkná akce, jednak ten cíl je skvělej, to, že někdo něco zadarmo udělá pro někoho druhého, koho ani pořádně nezná, a pak ty šperky jsou nádherné! To je pak celkově kouzelná akce!
Snad se tedy zadaří i dalším ročníkům, držím palce!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick