Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

S korálky pro dobrou věc podruhé

16. listopadu 2015 v 18:56 | Monica Otmili |  O šperkaření
V lednu tomu bude rok, co byla založena charitativní tvůrčí skupina českých korálkových šperkařek s názvem Společnýma rukama. Cílem tohoto projektu je společná tvorba unikátních šperků a objektů s charitativním účelem a zároveň také s myšlenkou zviditelnění českého šitého šperku široké veřejnosti. "Společnýma rukama," jehož členkou je i moje maličkost, má již na kontě jednu úspěšnou dražbu. Na jaře tohoto roku vznikly ve spolupráci s módní návrhářkou Petrou Pilařovou šaty Séraphiné doplněné o rozsáhlý náhrdelník a korálkové aplikace. Dílo, na němž pracovalo celkem 22 korálkářek, bylo představeno na vernisáži v prodejní galerii Studio Artesilver a následně vydraženo na módní přehlídce Petry P. na zámečku Berchtold ve prospěch nadace Pink Bubble. Tato nadace podporuje onkologicky nemocné mladistvé.
Všechny podrobnosti o Séraphiné se můžete dozvědět zde.

Séraphiné

Léto se přehouplo, nastal podzim a s ním přišel i avizovaný druhý společný počin.


V prvé řadě, projekt posílilo několik nových kapacit z oboru, s počtem stávajících třiceti členek se stala skupina uzavřenou. Z důvodu prázdnin a letních dovolených má náš druhý projekt také odlišný charakter. zatímco minule jsem daly takřkajíc ruce dohromady a vznikalo kolektivní dílo, nyní věnovala každá z nás pár kousků ze své dílny do dražby ve spolupráci s vynikající fotografkou Lucií Baldé. Dražba tentokrát nepodpoří nadaci, nýbrž výtěžek pomůže rovnou konkrétnímu člověku, jímž je paní Petra Č., maminka v nesnázích. Výrazným partnerem akce se stala také firma Korálky.cz, ta věnovala materiál na část dražených šperků a zajistila nám nemalou podporu a propagaci na svých stránkách i Facebooku.

Kromě obecných informací o dražbě i tvůrčí skupině, daly Korálky.cz prostor každé z nás díky rozhovoru pro jejich stránky. (Ten s Mon si můžete přečíst tu.) Kdo všechno a jaké jsou členky Společnýma rukama, se můžete dočíst na blogu Koralky.cz/blog.
Mimojiné, každá šperkařka v rozhovoru představila šperky, které věnovala pro účely aukce. Celkem se tak sešlo 73 originálních šperků, které profesionálně nafotila právě Lucie Baldé. Výtěžek z jejich prodeje bude v plné výši předán paní Petře.

Na tu si život připravil pár velice nepříjemných nástrah. Před 22 lety si s manželem osvojili Elišku trpící kombinovaným zdravotním postižením. Eliška prodělala několik operací hlavy a rukou. Manželům se postupně narodily další tři děti - Maruška, Jiřík a Janička. Po porodu dnes osmileté Janičky však přišla rána v podobě zdravotních problémů u Petry. Ta je od té chvíle s diagnózou svalové distonie upoutána na invalidní vozík. Naneštěstí manžel situaci nezvládl a od rodiny odešel... O děti i o sebe se tak musí starat Petra sama. Je velice ráda, že se Společnýma rukama rozhodly pomoci právě jí, obrovskou radost jí také i přes všechny obtíže dělají právě její děti. Snaží se jim tedy dopřávat co nejnormálnější život včetně aktivit, které mají děti rády. Bohužel zájmové kroužky dnes nejsou nejlevnější záležtostí a paní Petra se těší, že vybrané peníze pomohou rodinnému rozpočtu právě v této oblasti. Pro představu - Jiřík s diagnózou ADHD (Attention Deficit Hyperactivity Disorder, tedy porucha pozornosti spojená s hyperaktivitou) hraje intercross, Eliška ráda plave a Janička dochází do ZUŠ na lekce hry na kytaru.

Ačkoliv se druhý projekt zdá méně náročný, i tak je za ním spousta práce celého týmu Společnýma rukama. Od výběru obdarované osoby, přes výběr již hotových šperků, tvorbu nových a s ní spojeným přemýšlením, vybíráním materiálu po samotné šití, focení, svoz šperků pro fotografku, oslovení modelek a fitting, profesionální focení, úpravy fotek a jejich publikace, do toho schůzky s Korálky.cz, rozhovory, tvorba plakátu a propagačních materiálů... Ale to hlavní teprve vypukne a důležité je, že zapojit se můžete i vy! Zakoupit aukční šperky pro sebe či své blízké můžete prostřednictvím našich webových stránek už za týden! Dražba poběží v termínu 23.11.- 6.12. 2015 Neporopásněte ji, máte šanci zakoupit šperky i jako originální dárky k Vánocům pro své blízké a tím pomoci vytvořit krásné Vánoce i v rodině paní Petry.A které šperky věnovala Monica Otmili? Ze svých zásob to byl přívěsek Ze země Nezemě s kamejí a prsten Limette s krystalem Swarovski. Z materiálu věnovaného firmou Korálky.cz byla vytvrořena celošitá souprava "V listí" s podzimní tematikou. A takto je všechny tři zvěčnila Lucie Baldé:


Ze země Nezemě

Limette

V listí

Pokud budete váhat a raději byste si šperky prohlédli naživo, i to je v Praze možné.

Již nyní si můžete prohlédnout část aukčních šperků v prodejních galeriích Studio Artesilver (Kollárova 17, Pha8 ), BJ Shop (Pasáž Lucerna, Vodičkova, Pha 1) a v kamenných prodejnách Korálky.cz (v ulici Milady Horálkové, Pha 7 a Lidická, Pha 5). Například náhrdelník V listí naleznete spolu s dalšími ve výloze pobočky v ulici Milady Horákové.

A než nastane čas dražby, pročtěte si rozhovory s autorkami ze Společnýma rukama. Neboť tentokrát to bez vás nebude mít smysl. Věříme, že i druhý projekt dopadne zdárně a splní se naše očekávání. Určitě se vám nezapomenu opět zmínit, jak to všechno dopadne. ;-)

Vaše Mon


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 16. listopadu 2015 v 20:05 | Reagovat

Mas nadhernou modelku, hehe <3 (urcite vis, kterou myslim!). A sperky jakbysmet. Akorat si sprav barvu pisma v clanku, elfiku, spatne se to cte. O_O Doufam, ze projekt sklidi uspech, myslenka je to ctnostna.

2 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 16. listopadu 2015 v 20:07 | Reagovat

[1]: Kruciš, celé odpoledne mi to zlobí, ten editor... Samy jsme zvědavé, ale pevně tomu věříme. ;-)

3 Guizmo Guizmo | Web | 16. listopadu 2015 v 20:09 | Reagovat

Já věděla, že ten korálkový šperk co jsem zahlédla u Lucerny už jsem někde na blogu viděla! =D

4 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 16. listopadu 2015 v 20:12 | Reagovat

[3]: Lucerna, to je BJ Shop a ve výloze tam jeden z mých šperků skutečně trůní. :)

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 17. listopadu 2015 v 8:31 | Reagovat

To je opravdu unikátní nádherný projekt :) "Ze země nezemě" vypadá opravdu dobře, ale asi bych to nosila jenom já :D
Kdybych bydlela v Praze, hned ty špetky jdu omrknout!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick