Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Nejen letní náušnice

24. září 2015 v 23:44 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Po úrodě náhrdelníku z minulého týdne přišla na řadu úroda náušnic. Stejně tak, jako náhrdelníky, byly některé inspirovány přírodou a hyperrealismem, jiné zase minerály, z nichž byly vyrobeny. Rozhodla jsem se představit vám i ty, které byly vyrobeny na sklonku června, jelikož letní tématiku splňují na výbornou, byla by škoda je před vámi schovávat.

Plody léta: Ostružiník maliníkImitace malin, pamatuji si, že to byly kdysi jedny z prvních obšívaných kuliček vůbec. Toto je asi šestá verze, neboť vždy byly velmi žádané. Letos jsem se rozhodla je doplnit sesterskými ostružinami:

Plody léta: Ostružiník křovitý

Plody léta: Brusnice borůvka

Všechny bobulky patří mezi mé oblíbené ovoce, tak je zázrak, že jsm je ještě nesnědla. Vlastně ne, neboť se spolu s náušničkami níže a dalšími šperky dají zakoupit v pražském obchodě BJ Shop, specializovaném na šité šperky.

Poklady Letní princezny: Ze dna moří

Byl by hřích, nemít žádnou obšitou mušličku v nabídce, když jich mám doma na kila. Kolekce Letní princezna, která završuje cyklus ročních období dle filmové adaptace pohádky Sněhová královna, zahrnuje tři tematická odvětví - mořská víla, (obsahuje podsekci Poklady) tropická tanečnice (obsahuje podsekci Koktejl) a lesní žínka (obsahuje podsekci Plody/Květy léta). Mořská víla zahrnuje celkem 3 šperky - přívěsek, náhrdelník a tyto náušnice, tropickou tanečnici tvoří náramek, prsten a sponky do vlasů, lesní žínka se pyšní celkem šesti páry náušnic. Ty zahrnují bobulky a také tato kvítka:

Květa léta: Čekanka obecná

Květy léta: Bodlák obecný

Květy léta: Slunce z polí

(Ano, ty už v lese nenajdete, ale dovolila sjem si je zařadit mezi ostatní kvůli celistvosti.)

V souvislosti s lesní žínkou nesmím opomenout náušnice Z mechu a kapradí se zeleným avanturínem, neboť ty jsou pro bytost lesní jako ušité. Doslova. Jemné kabošony avanturínu jsou jako studánky zahaleny v mechu a doplněny lístkem kapradí. To vše na chirurgické oceli a zezadu začištěné speciálním podšívacím materiálem Alcantara.


A nepořídila jsem si pouze avanturín, v zásobě byl také růženín, karneol a onyx. Zatímco náušnice s růženínem jsou velmi jemnou a něžnou záležitostí, onyxové se pyšní celým svým černým majestátem připomínajícím starobylý šperk, karneol zase probudil oheň srdcích španělských tanečnic flamenca. Opět nechybí háčky z chirurgické oceli (pouze u tanečních byly z estetického důvodu vyměněny za bižuterní bezniklové) a Alcantara. Neboť bez kvalitního materiálu by nebylo dokonalého šperku.

Z pohádky


Flameco - La fiesta


Eleanor

V minulém článku jsem představila elegantní síťované náhrdelníky s ohňovkami a jazýčky. Dnes je čas vám ukázat jejich soupravové náušnice:

Monica

Erica


Antea

A nakonec si pozornost zaslouží i náušničky vytvořené na zakázku. Jednalo se o ježky Black Metal z dávno minulé kolekce Bodlinky (kdo si vzpomíná?) a střapatě obšívané kamínky Swarovski Rivoli v modro-černé do soupravy k prstenu Z hlubin moře prosvícených měsícem
Pevně věřím, že jsou s nimi majitelky spokojeny, stejně tak s dalšími náušničkami, které už se rozprchly do světa. Pokud byste měli zájem ujmout se některých stále dostupných, máte tu možnost buď přes můj Facebook či Fler, anebo v obchodě BJ Shop v pražské pasáži Lucerna ve Vodičkově ulici. A preferujete-li raději osobní setkání, nejdříve tak bude možno učinit buď 9. října v Litvínově v mětstké knihovně v rámci festivalu Libris fest, nebo hned den poté na hradních trzích na Karlštejně.

Tak které jsou vašimi favoritkami? Já se nejvíce zamilovala do Flamenca a Mechu s kapradím. :)
Vaše Mon

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 25. září 2015 v 19:45 | Reagovat

Na 1 a 2 obrázku v pořadí, se mi náušnice líbí nejvíce. V jednu chvíli jsem si myslela, že jsou to skutečně ostružiny. Jsi vážně moc šikovná. :)

2 Ell-e Ell-e | E-mail | Web | 28. září 2015 v 15:54 | Reagovat

Eleanor jsou krásně elegantní! :) A z plodů léta u mě vedou maliny a ostružiny, skutečně vypadají jako pravé ovoce. :))

3 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 17. října 2015 v 10:33 | Reagovat

[1]:

[2]: Děkuji, dámy, tyto hyperrealistické bobulky vždy osloví nehvíce lidí. ;)

4 Šárka Šárka | Web | 2. listopadu 2015 v 20:08 | Reagovat

Asi už jsem to říkala, ale miluju šperky v podobě lesních plodů. Ale kdybych nějaké měla, asi bych je ve spaní snědla :D To zní děsivě. Zaujaly mě i Monica a Erica, takové jsem ještě neviděla, mají šmrnc :) Ale krásné jsou jak vždycky všechny :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick