Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Nejen letní náhrdelníky

17. září 2015 v 22:15 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Ačkoliv jsem byla o prázdninách doma všehovšudy pouze devět dní, na mých letních cestách nechyběly balíčky korálků. Času bylo jako obvykle málo (kurnik, tak s tímto "argumentem" už jsem opravdu trapná) a nápadů spousta. Ne vše se stihlo, ale nic se nezapomnělo. I přes úmorné vedro, které kolikrát panovalo, jsem v létě udělala kus práce. Právě mám téměř sbaleno na víkendovou prodejní akci a s hrnkem čaje u sebe vám mohu v klidu poodhalit alespoň část novinek za letošní léto.Patrně prvními náhrdelníky v červenci byla série třech společensko/gothic souprav. Jedná se o jednodušší, avšak efektní síťované límečky z rokajlu, mačkaných jazýčkových korálků a mých oblíbených ohňovek - skleněných broušených korálků. I zapínání je šité - na korálek a očko; bylo tak zvoleno kvůli případným alergikům na bižuterní kov.

Monica (snad není příliš troufalé pojmenovat jej svým jménem) v černé a metalické

Antea (dle červenovalsé víly z dětského komixu) v černo-červené a granátové


Erica (dle blízké kamarádky i barvy podobné vřesovci - erica) v elegantní lila

Srdeční záležitostí je pro mě moře, které jsem letos v létě po letech opět okusila na vlastní kůži. Ještě předtím jsem však trochu vytvrdila lasturu mořské ježovky (tu jsem před lety vylovila z Jadranu) a pomocí barevné korálkové směsi červená-tyrkysová z ní vytvořila výrazný náhrdelík Tiziana. Do této barevné kombinace jsem se jednoduše zamilovala. A může za to má kolegyně Nela, která tyto supr směsky míchá.


Baví mě poslední dobou dělat šperky divoké, právě tak, jakým je Tiziana. Pustila jsem se do dlouhodobě připravovaného tématu souboje živlů. Vznikl luxusní šitý náhrdleník představující souboj hned tří z nich- na vyprahlé poušti řádí oheň v podobě žhnoucího slunce, na druhé straně valící se životodárná voda, na níž suchá půda - země - nesmírně dlouho čekala. A nyní se setkává s horkou zeminou, vpíjí se do ní, k radosti všeho živého. Nastává Období dešťů.

A co mi udělalo radost větší, než jeho dokončení (oj, s ním jsem se natrápila, ty spirály se zdály nekonečné)? V sobotu si na vinobraní na zámku Kačina našel svou novou majitelku. :-)

Avšak vím moc dobře, že je zapotřebí i více jednodušších kousků pro méně náročné dámy, na které nikdy nezapomínám. Pečlivě jsem pro ně vybrala inspirativní kameny - pro tentokrát sodalit, jaspis mookait a citrín. Při výběru mě uchvacovala hrající hudba - Loreena McKennit, a proto byl název pro první šperk s kamenem z onoho obchodu jasný.

Lehce historizující Loreenah

Savannah s nádherným mookaitem s památkou na rostlinky dávno minulé

Pro svou tetu jsem k padesátým narozeninám vytvořila také jeden střídmější, s fimošonem s krásnou povrchovou strukturou, který jsem objevila v BJ Shopu v Praze, kde můžete shlédnout a zakoupit i některé šperky z mé dílny.

Deborah; tetina radost z ní byla tou nejlepší odměnou

Citrín dostal něco navíc v podobě šité slunečnice s kamínkem Swarovski Rivoli. Neboť slunečnice je ta pravá rostlinka, kterou můžete potkat Cestou na pole.Poslední šperk, který vám dnes představím, je už spíš podzimní. Neboť vinobraním pro mě začíná podzim. Náhrdelník Vinobraní je důkazem mé lásky k hyperrealismu a přírodě. Tento opravdu netypický šperk tvoří dva hrozny vinné révy na větvičce doplněné lístkem. Hrozen zelený je tvořen z třinácti obšívaných kuliček s novým fíglem na vychytání správného odstínu barvy, hrozen fialový pak tvoří kuliček devět. Svou návštěvu slovenské rodiny jsem tak částečně prokuličkovala a po tomto náročném kousku nechci obšívání kuliček na nějaký čas ani vidět.


Byl vytvořen pro vinobraní na zámku Kačina, které se letos konalo 12. září. Sklidil spoustu ovací od fanoušků vína, tak budu doufat, že také padnul do oka firmě Korálky.cz, která je sponzorem zářiového kola soutěže Československá šperkařská výzva na téma "A je tu podzim...", jíž se účastní. Tu poukázku na nákup korálků za pět tisíc bych si opravdu přála. Tak mu držte palce spolu se mnou.

Některé z těchto náhrdelníků je stále možno zakoupit prostřednictvím mého Facebooku či Fleru. Podzim je také plný trhů a akcí, kde mě můžete spotkat se stánkem. A teď kdy se na vás budu těšit:

V sobotu 19.9. v brněnském divadle Stadec na gothic/metal/alternative festivalu Afterdark Fair, který je pro mě již tradicí.

V pátek 9.10. v městské knihovně v Litvínově v rámci festivalu Libris Fest, kde poreferuji o šitém šperku a náhrdelníku Prophet Of The Last Eclipse, s nímž jsem se letos zůčastnila mezinárodní soutěže Battle Of The Beadsmith.

V sobotu 10.10. na Karlštejně v rámci hradních trhů. Nemůžu se dočkat, až uvidím berounsko pod hromadou barevného listí.

V sobotu 5.12. v Galerii středočeského kraje (GASK) v Kutné Hoře na mikulášských slavnostech.

Usiluji také o další trhy, o nichž vám v případě štěstí dám v čas vědět. Do komentářů mi napiště svého letního favorita a těště se na náušnice.

Mějte se krásně a nešlapejte na korálky, bolí je to. ;-)
Vaše Mon
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Bels Bels | E-mail | Web | 17. září 2015 v 22:26 | Reagovat

Smekám svůj imaginární klobouk. Tvá práce je nádherná, Moni! O.o

2 Dívka. Dívka. | Web | 18. září 2015 v 11:10 | Reagovat

Všechny jsou úžasné, ale nejvíc se mi líbí asi Vinobraní a Tiziana. Skvělá práce :)

3 Viollet Viollet | E-mail | Web | 18. září 2015 v 11:32 | Reagovat

Vubec se nedivim, ze bylo ''Obdobi destu'' tak rychle fuc, bo tenhle nahrdelnik se mi ze vsech tu zverejnenych libi snad nejvic. O_O Je fakt krasny.

4 leani leani | E-mail | Web | 19. září 2015 v 13:47 | Reagovat

To je nádherný..
Hlavně Loreenah. Ten mě dostal!

5 Lawiane Lawiane | Web | 22. září 2015 v 21:50 | Reagovat

juj, to vínečko je parádní. Toho jsem si ani nijak nevšimla na FB! :o  Ale souboj živlů je můj favorit!

6 Kikulka Kikulka | Web | 4. prosince 2015 v 15:19 | Reagovat

To hroznové víno je jak čerstvě utržené. Nádhera!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick