Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Společnýma rukama - finále projektu Séraphiné

31. srpna 2015 v 11:08 | Monica Otmili |  O šperkaření
Na jaře jsem se vám zmínila o vzniku unikátního projektu českých korálkových šperkařek. Cílem tohoto projektu, příhodně nazvaného "Společnýma rukama," je společná tvorba šperků s charitativním účelem. První počin - náhrdelník Séraphiné - tvoří odnímatelnou součást autorských šatů z dílny Petry Pilařové. Ty byly dne 16.4.2015 slavnostně představeny na vernisáži v pražské umělecké galerii Studio Artesilver v Karlíně. To se však jednalo o "pouhou předpremiéru," neboť to pravé představení za doprovodu zástupců médií proběhlo 21. května na zámku Berchtold v rámci módní přehlídky Petry P.
Jak náš první projekt dopadl?


Z desítek lístků, kytiček a mřížek, které dodala každá členka projektu, vzniknul ve Studiu Artesilver velký andělský náhrdelník Séraphiné a jeho malý bratříček Angeline.

Takhle to začalo...

...takto pokračovalo...

...a takto skončilo.

Bratrský náhrdelník Angeline u Otmilky doma, těsně po dohotovení.

Za tvůrčí šperkařskou skupinu se přehlídky aktivně zúčastnila naše koordinátorka Lucie "Luuthien" Avramová, jejíž šperky dokonce doplňovaly modely od Petry P. na přehlídkovém mole.
Moderátorskou dvojicí, která prováděla celým večerem, byli Silvie Miklošová a Petr Říbal. Akce se zúčastnilo i několik známých osobností z českého showbyznysu a to ať už jako modelky či diváci. Dana Morávková např. představila svou kolekci vkusných kabelek.

Ačkoliv původní tváří šatů byla televizní moderátorka Petra Svoboda, v závěru přehlídky si je však oblékla moderátorka večera, Silvie Miklošová, a pak již nastal čas očekávané dražby. Jak šaty Silvii slušely, si můžete prohlédnout na fotografii níže.


Nastal kritický okamžik - vývoj událostí byl poněkud nepříznivý. Ve zkratce, na začátku byli lidé snad příliš ostýchaví a po zvolání počáteční (velmi nízké) částky nikdo nechtěl přihazovat. Jak to hodnotila koordinátorka Lucka?

"A jak celý večer probíhal bez jediného zádrhelu, najednou to přišlo. Po výzvě o první nabídku anstalo dramatické ticho. To snad ne! On ty šaty nikdo nebude chtít. Co teď? Začínali jsme být mírně nervózní... Ale Petr Říbal se Silvií to nenechali jen tak. Díky své pohotovosti dražbu rozhýbali a šaty nakonec vydražili za 8 000 Kč. Částka to není sice nijak závratná, ale pro nadaci Pink Bubble, kam peníze putovaly, je každý kapka vítaná. A pro nás to hlavně byla první zkušenost s podobným projektem."

Byť konečná částka nedosáhla našich očekávání, nakonec vše dopadlo zdárně. Šaty Séraphiné se posléze staly modelem pro velký den dcery paní majitelky. Na fotografii je moderátorka Silvie v benefičních šatech, upostřed nová majitelka šatů a po její pravici zakladatelka nadace Pink Bubble, paní Martina Šmuková. Výtěžek putoval na konto nadace v plné výši.


Přehlídka Petry Pilařové byla obrovskou premiérou českého šitého šperku pro veřejnost. Ten se poprvé představil na módní přehlídce tohoto formátu a dokázal, že korálky nejsou jen záležitostí pro děti, ale že z nich lze vytvořit honosné a nositelné šperky, které dokážou zazářit i na přehlídkovém mole. Že kvalitní česká bižuterie ještě nevymřela a že šití z korálků může být opravdovým uměním.

Zina Šťovíčková na mole se šitým šperkem.

Na našich webových stránkách www.spolecnyma-rukama.cz je možno shlédnout více fotografií z akce i přečíst si podrobnou reportáž z pera naší koordinátorky. Přehlídka i projekt Společnýma rukama je zmíněn na stránkách tn.cz, Super.cz či bulvar24.cz
Zde si můžete přečíst něco o průběhu práce na projektu Séraphiné.
Náhrdelník Angeline lze spolu se spoustou doplňků jako je náramek, brož/korsáž, vlásenky i náušnice zakoupit ve Studiu Artesilver.

Jak to vypadá s projektem dál? Z časových důvodů musela být odmítnuta realizace podprsáku pro koně pro Show arabských koní, jejíž organizace projevila zájem o naše dílo ještě v době, kdy byl Seraphiné teprve tvořen, což je obrovský úspěch. Skupina se rozrostla o několik nových členek, z nichž některé jsou opravdovou špičkou českého šitého šperku vůbec; a od této chvíle se stala skupinou uzavřenou. Hlavním partnerem a zároveň dodavatelem materiálu se totiž stala firma Korálky.cz a již nyní pracujeme na špercích do dražby ve spolupráci s fotografkou Lucií Baldé. Výtěžek z této dražby, která proběhne na sklonku podzimu prostřednictví našich webových stránek a facebooku, podpoří nemocnou maminku samoživitelku v nesnázích, paní Petru Černou.

O vývoji druhého projektu vás budu samozřejmě informovat, neboť pomoci prostřednictvím koupi autorských šperků budete moci i vy.


Fotografie náhrdelníku a šatů: Lucie Baldé
Fotografie z přehlídky: Petr Tykvart
Mřížky a Angeline: Archiv projektu Společnýma rukama

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Illumináti Illumináti | Web | 31. srpna 2015 v 11:25 | Reagovat

wow
                such finále
         very šaty
                       so handmade

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 31. srpna 2015 v 21:14 | Reagovat

To je opravdu nádhera... Gratuluji k takové spolupráci :))

3 Mniška Mniška | E-mail | Web | 6. září 2015 v 14:26 | Reagovat

Tyjo, koukám, že ses posunula celkem daleko, co se týče výroby korálkových šperků. A máš můj obdiv. Když to někdo fakt umí, jsou to nedocenitelné šperky. A ty, které tu ukazuješ, ty se teda vážně povedly. Asi musíš být hrdá na to, že jsi v tom korálkování tak vyrostla, že se zúčastňuješ i takových úžasných akcí. Fakt hezký!

4 Angel Angel | E-mail | Web | 16. září 2015 v 16:16 | Reagovat

Moc se mi líbí ta myšlenka celého vašeho projektu Společnýma rukama. Je to úžasné, když se tak kreativní lidé dokážou spojit a někomu tím i pomoct. Šaty jsou nádherné a určitě udělají radost i nové majitelce. Náhrdelník Angeline je taky čistá krása.

5 Monica Otmili Monica Otmili | E-mail | Web | 17. září 2015 v 21:03 | Reagovat

[1]: 8:-)

[2]: Děkujeme. :-)

[3]: Abych byla upřímná, kousek hrdosti v tom určitě je, přeci jen už se tomu nějakých pár let věnuji a když se člověk podívá zpátky, mezi dneškem a začátky je obrovský, snad propastný rozdíl. jsem moc ráda, že jsem nezůstala u jednoduchých navlékaných či ketlovaných náušniček, nebo nedejte bohové u šitých šperků zhotovovaných dle návodů. Aneb kdybych tehdy v pěti letech, když jsem pod stromečkem objevila obrovskou sadu dětských korálků k navlékání, aspoň jen tušila, že se to se mnou potáhne do dospělosti, už bych nikdy ty malé mršky nepustila z ruky. Asi to byl osud. :-)

[4]: Kéž bychom se dočkaly fotek ze svatby, kde zdobily nevěstu... :-) Každopádně děkujeme za podporu. Druhý projekt již klepe na dveře, což si můžete přečíst např. zde: http://www.koralky.cz/spolecnyma-rukama

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick