Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

S Mon za šitým šperkem

1. května 2015 v 11:44 | Monica Otmili |  O šperkaření
Že mě tvorba šperků technikou beadweaving (šitého šperku) více než naplňuje, to jste si už určitě všimli. Vždy máte však možnost setkat se pouze s mými hotovými výrobky. Lákalo by vás podívat se pod pokličku? Jak vzniká takový šitý šperk? Nebo byste se rovnou rádi něco naučili? Pokud ano, tak zbystřete své smysly, jelikož pro vás mám malou nabídku.

Tou první je Nedělní odpoledne s autorkou šitých šperků - v něděli 3.5.2015 vás ráda osobně přivítám v prostorách obchůdku Beaded Jewelry Shop. Jde o specializovaný obchod se sortimentem šitých šperků z korálků od zhruba třiceti autorek z České Republiky. Celé nedělní odpoledne vám budu k dispozici, přičemž budete mít jedinečnou šanci sledovat, jak vzniká můj soutěžní kousek - náhrdelník do mezinárodní korálkářské soutěže Battle Of The Beadsmith 2015, jíž se letos účastní přes 250 autorů a autorek korálkových šperků.

Do soutěže se mi podařilo omylem přihlásit na přelomu podzimu a zimy. Asi to tak osud chtěl, stalo se a pro mě je to velká výzva. Šestého června již musí být hotovo, nafoceno, a čtyři reprezentativní fotogragie poslány na soutěžní e-mail. Nedělám si naděje na vítězsvtí, ráda bych postoupila alespoň do druhého kola. S prací jsem teprve na začátku, ale vyhradila jsem si pro ni celý měsíc, tudíž by se vše mělo stihnout v termínu (nezaklepe-li mi na dveře Gandalf s tím, že se vydáváme na neočekávanou cestu). Prozatím prozradím, že šperk je inspirován mým nejoblíbenějším hudebním albem Prophet Of The Last Eclipse od Luca Turilliho a to jak hudbou samotnou, tak i cover artem tohoto pro mě srdcového alba. Tato deska pro mě moc znamená a já se rozhodla, že když už lezu do něčeho celosvětového, tak ať je to pořádně osobní, s takovými tématy se mi totiž pracuje nejlépe. A jak taková práce vypadá, to se můžete podívat v neděli v BJ Shopu. V rámci příležitosti paní majitelka připravila slevu ve výši 10% na šperky z mé dílny, na veškeré ostatní šité šperky pak slevu 5%. Ráda vás uvidím.

A pokud patříte k těm, kteří by se rovnou rádi šít z korálků naučili, můžete tak učinit na kurzech pod mým vedením. Aneb v rámci probíhající výstavy projektu Společnýma rukama, o němž jsem se vám již dříve zmiňovala, pořádám v květnu ve spolupráci se Studiem Artesilver, které zaštituje prostor pro probíhající výstavu projektu, 2 kurzy šitého šperku. S mou asistencí se můžete naučit vyrobit náramek z korálkové dutinky stehem herringbone, nebo obšívat kuličky nejklasičtějším způsobem, tedy stehem zvaným peyote:

!!!ZMĚNA, KURZ NÁRAMKŮ SE USKUTEČNÍ VE STŘEDU 13.5.!!!
V 17:00.


Budu ráda, když se dostavíte, ať už v neděli nebo si přijdete vyzkoušet tvorbu šperků.
Mějte se a smějte se.
Vaše korálková Mon
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick