Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Vernisáž projektu Společnýma rukama

6. dubna 2015 v 22:20 | Monica Otmili |  O šperkaření
Není to tak dávno, co jsem se vám zmiňovala o unikátním projektu českých korálkových šperkařek - Společnýma rukama. Článek, který si můžete přečíst zde, byl psán v době, kdy byl celý projekt ještě v plenkách, teprve se pomaloučku polehoučku domlouvaly veškeré detaily a hotovil první společný počin. Nyní máme za sebou 3 kompletovací seance a netradiční náhrdelník Séraphine, stvořený z desítek kytiček, na nichž se podílelo 22 párů šikovných rukou, je hotový. A jaké jsou mé dojmy?


To první, když jsem hotový šperk viděla, byl nejen pocit úlevy (to jsem totiž ještě pořádně netušila, že to byl teprve začátek), ale hlavně také úžasu, že jsme se v relativně krátkém čase dokázaly shodnout nad výslednou podobou šperku v takovém počtu bytostí ženského pohlaví. Pak už to jelo - srazy pod vedením zakladatelky - Lucky "Luuthien" Avramové, kde byly kroceny desítky kytiček, lístků a mřížek, aby z nich nakonec vzniklo toto:

Séraphine

My to dokázaly!!! Kdyby mi někdo před rokem řekl, že budu součástí unikátního šperkařského projektu, jehož jedním završením bude vernisáž výstavy, asi bych se opatrně tázala na jeho duševní zdraví či míru alkoholu v krvi. Dnes se takový pro mě dříve nepředstavitelný sen stává skutečností. A aby toho nebylo málo, šperk, který vidíte na fotografii výš, tvoří pouze polovinu celé té slávy. Projekt totiž navázal spolupráci s českou módní návrhářkou Petrou Pilařovou, která pro náhrdelník Séraphine navrhla a nyní hotoví šaty. A tak se z původního náhrdelníku stala aplikace na trupový díl šatů. Výsledek je tedy doposud tajemstvím, které si však budete moci prohlédnout na vlastní oči v pražském uměleckém Studiu Artesilver.
Tímto bych vás chtěla pozvat na vernisáž společné výstavy, jejíž dominantu bude tvořit právě Séraphine a jej doplňující šaty:


Jak letáček napovídá, na výstavě se setkáte s šitými šperky od všech autorek, které se na projektu podílely, za mě to bude Zrod Afrodité a Minehava. Tyto šperky budou k zakoupení, Séraphine se navíc představí 21. května na módní přehlídce Petry Pilařové, která se odehraje na zámku Berchtold. Zde budou také šaty společně se šperkem vydraženy ve prospěch nadace, nad níž zatím diskutujeme.
Do akce se zapojila také televize NOVA, která bude natáčet reportáž z vernisáže i módní přehlídky. Ty budou posléze odvysílány v pořadu Prásk! a další natáčení poběhne v pořadu Snídaně s Novou.
Aneb ještě není všemu konec, adrenalin v nás všech stoupá, jelikož výstava se kvapem blíží a je třeba doladit veškeré detaily, tak doufám, že se jí dožijeme ve zdraví a relativním klidu, abychom se na podzim mohly pustit do tvorby dalšího společného počinu, tentokrát pro podzimní Show arabských koní, jejíž organizátoři nás oslovili.

Je to fuška, studovat a tvořit k tomu zároveň a "navíc" vést ten (ne)obyčejný normální život, asi jsem odsouzena k věčnému boji s časem, ale nyní mi to opravdu stojí za to. Budu moc ráda, pokud se dostavíte na vernisáž či alespoň na výstavu v jakémkoliv dnu jejího konání. Výstava šitého šperku ve Studiu Artesilver potrvá do 31. května, v této době bude možné také navštívit doprovodnou výstavu v partnerském obchůdku BJ Shop v pražské pasáži Lucerna.

Pokud vás projekt zaujal, pomocí našeho loga odkazuji na webové stránky, kde se dozvíte veškeré podrobnosti i ze zákulisí projektu, nechybí ani jmenovitý seznam všech autorek.


Mějte se krásně, byť je počasí za okny všelijaké a pokud náhodou někdy šlápnete na korálek, vzpomňte si na nás. :-)

Vaše Mon
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 20. dubna 2015 v 16:39 | Reagovat

Páni! To je opravdu skvostný kousek, klobouk dolů. Myslím, že ani netřeba dlouhých komentářů, takový kus práce mluví sám za sebe.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick