Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Společnýma rukama

20. února 2015 v 13:00 | Monica Otmili |  O šperkaření
Bylo na čase odhalit vám jednu ze stěžejních událostí mého letošního tvůrčího plánu. Jde o projekt českých korálkových šperkařek, který se jednoduše nazývá Společnýma rukama. Cílem projektu je zviditelnění českého šitého šperku. Počáteční impulz ke společnému projektu ku podivu nedala některá z nás, nýbrž spolumajitelka tvůrčího ateliéru Artesilver - Věnina Kolomazníková, která se zabývá zlatnictvím, konkrétně prací se stříbrem. Není novinkou, že Věnina pořádá ve studiu různé výstavy a projekty, jakým bylo minulým rokem například Broží léto - prodejní výstava broží od rozličných autorů, kteří pracují s různými materiály. Věnina oslovila mou kolegyni Luuthien, která se mimo jiné účastnila právě Brožího léta či celosvětové mezinárodní soutěže Battle Of The Beadsmith (v níž budu letos díky nedopatření bojovat také). Lucka se myšlenky společného projektu chytla a začala povolávat korálkářky do "zbraně."Jak možná tušíte, i já jsem byla povolána a od té chvíle jsem součástí projektu. Cílem bylo dohodnout se zhruba v třiceti lidech na tvarové podobě šperku, jeho barevnosti a detailech, což pochopitelně nebylo jen tak. Dle mého názoru jsme to však úspěšně zvládly bez zbytečných hádek a hlavně v poněkud rychlé době. Vše se totiž musí stihnout do termínu 9. dubna 2015, kdy je naplánovaná vernisáž ve studiu. A aby toho nebylo málo, šperk, který vznikne, bude i vydražen a výtěžek poputuje na dobročinné účely.

Na začátku ledna se pět z nás sešlo ve studiu Artesilver, aby byla podoba šperku projednána. Nakonec to vyhrál návrh od letošní české vítězky soutěže Battle Of The Beadsmith - Dity Koksové. Prozatím mohu odtajnit pouze fakt, že se bude jednat o atypický druh náhrdelníku.
Jak už to však bývá, ne všechny šperkařky se nakonec mohly projektu zúčastnit. Projekt nyní zahrnuje 24 českých autorek, které dostaly za úkol do poloviny února vytvořit jednotlivé součástky šperku v odpovídající barevnosti. Tuto fázi máme úspěšně za sebou a v březnu nás čeká schůzka číslo dvě, kde budeme šperk kompletovat.

Zleva: , Ve-ra, Zufie a Luuthien
Fotila nás Kozlice.
Zároveň byly osloveny také tři české módní návrhářky, zda by se nechtěly projektu zúčastnit a šperk by tak získal i doprovodné šaty, které by také byly předmětem dražby. Ty, stejně tak organizace, na níž poputuje výtěžek, jsou však stále v jednání. V rámci vernisáže budou vystaveny také autorské šperky každé z nás - za každou šperkařku jeden, mnohdy se bude jednat o soutěžní šperky ze zmiňované mezinárodní soutěže.

Pokud vás tento projekt zaujal, můžete jej sledovat na blogu, který mu byl věnován, či na fanouškovské stránce na facebooku, kde se dozvíte veškeré novinky a také podrobnosti ohledně vernisáže. Zároveň zde najdete seznam všech účastnic projektu s odkazy na jejich stránky.

Segmenty šperku, které pochází z rukou mých jsou již hotovy a přikládám vám je sem jakožto malé poodhalení a popuštění uzda vaší fantazie, jak by asi mohl takový šperk, na němž se podílí dvacet čtyři šperkařek, vypadat. :-)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 20. února 2015 v 17:52 | Reagovat

Páni, tak to se moc těším na finální podobu šperku a přeji vám všem hodně štěstí ^_^ A tobě přeji hodně štěstí na Battle of The Beadsmith - možná to byl osud, když ses tam dostala, i když omylem ;)

2 Van Vendy Van Vendy | Web | 28. února 2015 v 13:12 | Reagovat

Moje fantazie notně pokulhává, protože si nedovedu představit z těchto segmentů výsledný šperk. Ale tvých pár kousků jsem viděla, takže věřím, že výsledek bude excelentní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick