Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Korálková gothika II

14. prosince 2014 v 21:52 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Jelikož jsou mi temnější subkultury dlouhodobě sympatické, odráží se to velmi i v mé šperkařské tvorbě. Žel všem bohům, novinky v mé nabídce zde prezentuji o mnoho později, než byly vyrobeny či dokonce prodány. Dnes vám přináším sérii fotografií mých šperků od Alenky AH Photography, s níž jsem v létě focení absolvovala. Ano, šperky jsou foceny na mé maličkosti. A na závěr dodávám o něco mladší šperky, které vznikly nejpozději letos v září. Tak snad se vám budou líbit. Blíží se plesová sezóna a některé z nich by na plese jistě zazářily. Inu černé ohňovky a ketlované závěsy, ty zaujmou na dekoltu vždy. :-)

Kytice pro netopýra

Kytice pro netopýra

Kytice pro netopýra, tak se jmenuje tento kousek s obšitou fialovou rivolkou Swarovski do tvaru květiny a černým netopýrem z polymerové hmoty Fimo, zavěšenými na černé sametce a následně ozdobenými ketlovanými závěsy z fialových ohňovek. Později jsem přidala na každé straně jednu ohňovku navíc, aby se závěs více popustil, vypadá to lépe. Co se týče rivolek, tak by tentokrát mohli zůstat ve střehu i pánové - po Slunovratu se chci vrhnout na tvorbu manžetových knoflíčků s těmito luxusními skleněnými kameny. :-)

Dáma v černém a Co prababička nosívala

Tyto dva kousky již znáte, akorát jistojistě z potupně méně kvalitních fotografií. Obšité kamejky, ty tvořím nějak podezřele často. Jako vždy se však snažím zachovat svým šperkům originalitu v podobě jediného kusu, takže nikdy nevzniknou dva stejné.

Pokušení
Pokušení
Pokušení a Víno fleky dělá
A Pokušení znovu...

Náhrdelník, který bych mohla bez ostychu nazvat srdeční záležitostí. Vlastně dosud největší gothic náhrdelník z mé nabídky, dokonce i můj osobní je méně okázalý. Ve stejné barevné kombinaci vznikl taky náramek. Jelikož je však jiného designu, netvoří tyto dva šperky nedílnou soušást.

Náramek: Víno fleky dělá
Víno fleky dělá

Když už jsme u náramků, ten, který najdete pod tímto odstavcem odstartoval šílenou mánii tvořit barevnou kombinaci černá - teal. Je opravdu hodně efektní.Pyšní se jí ještě dva prsteny, v hlavě je náhrdelník a přívěsek na mobil. Když ony jsou obě tyto barvy moc fajn.

Time for teal
Prsten Tealicious I.
Tealicious I. (největší prsten, který su kdy vytvořila)
Prsten Tealicious II.
Tealicious II.

Just The Darkness

S tímto krasavcem jsem měla snad největší patálie. Nejprve si jej objednala slečna ze Slovenska, tudíž jsem jej nevystavovala v září na Afterdark Fair, kde si myslím, že by byl mohl sklidit úspěch - jedna slečna se po něčem takovém vyloženě poptávala. Se Slovenskou jsme týden řešily způsob platby, aby to obě strany nestálo majlant na převodech, načež byla vybrána dobírka. Ta se mi vrátila nevyzvednutá, "zákaznice" od té doby nekomunikuje. Nyní je šperk k zapůjčení či zakoupení v Praze v BJ Shopu v pasáži Lucerna na Vodičkově. Tak snad se i on dočká.

Mimochodem, s Alenkou byl nafocen i Zrod Afrodité - můj největší náhrdelník vůbec - a také i Rodnověří získalo svou fotku na mně coby modelce a já si pořádně zajuchala.

Rodnověří (šperk je výsledkem spolupráce dřevaři z PS: Handmade)
(Ano, můj kostým - civil není eLHáčkovský, avšak i na to už se chystám, o Vánočních prázdninách započnu repliku vikingských šatů.)

A u vikingů ještě chvilku zůstaneme - je třeba vám představit Sigrdrífu, valkýru ze staroislandských ság zvanou téže Brunhild.
Sigrdrífa
A ještě jednou na mé modelce Neira Lohikaarme
Sigrdrífa

Další šperky už nejsou na modelce, ale i ony si přejí svých patnáct minut slávy zde na blogu. Odzhora: Cyber Green, Brána do světa mrtvých a Cold Of The Iron s obšitými trny.

Cyber Green

Brána do světa mrtvých

Cold Of The Iron

Jak se vám tyto šperky líbí? A líbilo by se vám najít nějaký z nich pod stromečkem? Piště do komentářů.

Vaše Mon

P.S. A pokud byste je chtěli někomu pod stromeček darovat, tak zakoupit můžete zde (ano, vím jak vás odkazy na můj fler už nesnesitelně nudí a štvou), moc času už nezvýbá.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Viollet Viollet | E-mail | Web | 15. prosince 2014 v 7:43 | Reagovat

Máš to boží, krásně se na to čučí. A s těma šatama se tež jednou musíš pochlubit O_O

2 Alča Alča | Web | 15. prosince 2014 v 17:54 | Reagovat

Jsem ráda, že se nám podařilo navázat úspěšnou spolupráci a že můžu zvěčňovat tvou krásnou práci. :) Doufám, že se nám bude dařit i v budoucnu. :)

3 Dragita Dragita | E-mail | Web | 20. prosince 2014 v 20:29 | Reagovat

Všechno vypadá nádherně ;) ;)

4 Miloš Miloš | Web | 31. prosince 2014 v 19:54 | Reagovat

Tak nevím, zda jsou hezčí šperky nebo modelka. Ale obojí vypadá lákavě (tím nemyslím na prodej) :)

5 Kia Kia | Web | 26. ledna 2015 v 6:01 | Reagovat

Máš opravdu talent, tvá tvorba se mi opravdu líbí. Přesně můj styl, který mám moc ráda, co se týče šperků ... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick