Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Šité šperky v Praze

19. listopadu 2014 v 22:53 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
V pražské pasáži Lucerna v ulici Vodičkově - bezprostředně blízko od Václavského náměstí - vzniknul unikátní koncept obchodu. Jedna má kolegyně šperkařka vymyslela originální projekt, který se jí podařilo přes veškeré nesnáze (a že jich nebylo málo) zrealizovat. Ten projekt nese jméno Preciosa Bead and Beaded Jewelry Shop a ústřední myšlenkou jsou právě šité šperky. Výsledkem je malý obchůdek v Lucerně s názvem Autorské Šperky - Handmade Jewelry, v němž můžete nalézt šité šperky od předních českých šperkařek. A já mám tu čest být mezi nimi, tudíž i kousky z mé dílny si můžete v útulném obchodě plném korálků prohlédnout. K prohlédnutí jsou také některá veledíla, které mé kolegyně vytvořily pro mezinárodní korálkářskou soutěž Battle Of The Beadsmith. Pokud by se vám náhodou korálků přejedlo, naleznete zde také i cínované šperky, peříčkové náušnice či trochu křišťálové pryskyřice. A abych vás patřičně navnadila k návštěvě, připravila jsem si ochutnávku v podobě mých kousků, které se tam právě vystavují.


Velkou inspirací se mi po toulkách v barevné podzimní přírodě stala roční období a také postavy z mé oblíbené filmové adaptace pohádky Sněhová královna. V souvislosti s aktuálním počasím byly vytvořeny a jsou stále ve výrobě šperky pro dvě tváře ročních období - Podzimní loupežnici a Sněhovou královnu. Jde o na sobě nezávislou, avšak sladěnou kolekci, jejíž jednotlivé části lze nosit samostatně i si z nich lze složit kolekci.


Podzimní loupežnice s sebou nese typické barvy i prvky. Jako materiál byly zvoleny převážně české rokajlové korálky od Preciosy (když už projekt s firmou spolupracuje a nese její název), dále pak ohňovky, v tomto prstenu tmavě červené a také zelené se zajímavým pokovem. Nechybí vyhledávané krystaly Swarovski Rivoli v oražovohnědém odstínu.


Ani tak prvky listí, jako spíš podzimní plody mě uchvátily. Bobulky - jeřabiny, ty tomu vévodí. Každá z nich je tvořena obšívanou kuličkou. Háčky u náušnic jsou samozřejmě z chirurgické oceli. Vznikly ještě další dvoje loupežnické bobulovité náušnice, ale ty už v obchodě nenajdete. Místo nich se tam pyšní základní kámen - šitý náhrdelník s krásným karneolem o obsahu rovných čtrnácti bobulek.


Nabízí vše, co podzim sám: barevné přechody, lístky a spousta jeřabin - od těch nejšťavnatějších po ty nezralé. A k tomu tu a tam kapky deště či kousky ledu, to na připomenutou, že už je přece jenom chladno. Ústřední motiv byl zhotoven korálkovou výšivkou a je zespoda začištěn plstí. A můžete hádat, jak se tento kousek, na nějž jsem dost pyšná, zapíná.


Kdo hádal, že na bobuli, vyhrál. Díky tomuto řešení na americký způsob neobsahuje náhrdelník jediný kousek kovu, tudíž je vhodný i pro alergiky. A já celá natěšená doufám, že na svou novou majitelku nebude muset čekat dlouho. Ideálně pouze do té doby, než předá Podzimní loupežnice své místo před zrcadlem Sněhové královně.


Jak jsem zjistila, jediná francouzská spona v obchodě. Led, sníh, mráz i zamrzání korálkovou výšivkou. A do toho trčící rampouchy v podobě obšitých Spike korálků.


Průhled do zamrzající čisté studánky, jinak by se tento prsten snad popsat ani nedal. Víte, co je zvláštní? Bílá barva mi osobně příliš nesedí, ale zima je snad mé nejoblíbenější roční období. Že by bylo na čase vytvořit si nějaký zimní šperk pro sebe? Už to mám - rampouchy jako náušnice!


Zákaznicím je však nabídnu spolu s rivolkami a dvě zamrzající studánky jsou na světě. Opět chirurgická ocel, Swarovski, rokajlové korálky však japonské TOHO.
V příštím týdnu bych měla dokončit také hlavní bod - náhrdelník, který posléze do obchodu zanesu, aby byla souprava kompletní. A poté vzhůru do výroby sněhových vloček a rampouchů.

Co mého můžete čekat dále, když je Jarní čarodějka ještě daleko? Třeba romantický Romance of Provance s donutem jadeitu a barevnými skleněnými úlomky.


Už tu chybí jen ta levandulová pole... Což mi říká, že navzdory mé lásce k fialové, čistě fialový šperk v nabídce snad nemám. A to je špatně. Zato těch v modravých odstínech je habaděj, i Marina, kterou již znáte, má v obchodě své místo na poličce. Donutové tvary kamenů jsou jakousi mou zálibou.


Pamatujete si ještě na molekuly stvořené z obšívanch kuliček doplněné pokličkovými korálky Piggy? Hned dvě sady a jedny náušnice si můžete v Lucerně zakoupit:

Svařené víno červené
Letní osvěžení
Frosted Marshmallow

A ještě jedny prasečí korálky v podobě starých známých:

Šeříkové mámení

Všechny tyto šperky lze zakoupit pouze v tomto obchodu, nikde na internetu nebudou k mání. :-)


Zároveň jsou nové kousky také v olomouckém obchodě Porcellain Doll, třeba tyto jedinečné steampunkové náušnice Steam-Dream Purpur s krásnými fimošony zalitými pryskyřicí od mé kolegyně:


Ještě jednu dobrou zprávu na závěr pro vás mám - část mých šperků opět fotí šikovná Alenka v severních Čechách a ostatním, hlavně gothickým, se dostalo pocty v podobě krásné fotomodelky Neiry Lohikäärme, výsledky by se tu měly objevit v následujících týdnech a budou stát za to. Přinesou nejen novou nálož gothic šperků. Inu jsem moc produktivní (čímž vůbec nechci říci, že preferuji kvantita na úkor kvality).

Dámy, chystáte se v zimě na ples? A máte už svůj plesový šperk? Piště do komentářů (a nezapomeňte se zastavit v Lucerně v obchůdku).

Krásné podzimní dny přeje
Monica Otmili
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.2% (139)
Ujdou. 7.7% (17)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 15.9% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Lawiane Lawiane | Web | 20. listopadu 2014 v 0:39 | Reagovat

Líbí se mi barvičky tej podzimně vyhlížející sady! :)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 20. listopadu 2014 v 21:34 | Reagovat

Páni, ty stem-dream jsou nádherné! :) V poslední době docela ujíždím na tomto stylu :D

3 Veselé kurzy Veselé kurzy | E-mail | Web | 22. prosince 2017 v 23:23 | Reagovat

Nádherná práce :-) jen tak dál

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick