Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Korálky jsem Živa

8. září 2014 v 20:05 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Netřeba vám znovu říkat, že ty malé potvůrky s dírkami, do nichž fouknete a už se kutálejí na zemi, prostě miluju. Nebo, radši jo. Miluju je! (Ouha, teď doufám, že přítel nezačne žárlit. :-D). Trochu se bojím, až budu sčítat všechny ty účtenky, abych vědela, jak moc to letos peněženku bolelo. Když se však podívám na to množství šperků, které díky nim vznikly, zapomínám, že si peněženka někdy stěžovala. jakou radost jsem měla, když jsem potkala svůj šperk na krku jeho nové majitelky na festivalu Masters Of Rock! Navíc čím dál častěji potkávám ve městě neznámé ženy ozdobené právě šitým šperkem. Víc takových!Není to dávno, co jsem se podívala na své šperkařské počiny do minulosti a nutno zkonstatovat, že jestli to začalo za něco stát (vy posuďte sami), bylo to na přelomu předminulého a minulého roku. Za věci vyrobené před touto dobou je radno se spíš stydět, než chlubit. Minulý rok? To je zatraceně pozdě! Nebo jsem se vypracovala tak rychle? Uvědomila jsem si, že za rok 2013 i letošek jsem vytvořila šílené množstí šperků. Ty, které vám ukazují prostřednictvím mého blogu tvoří o něco málo více než polovinu z nich. Jde to se spožděním. Sice pořád zaostávám za některými svými šperkařskými kolegyněmi, ale jestli to tak půjde dál, tak se může lecos změnit. Samozřejmě neplánuju vyrábět kvantita na úkor kvality.

(Nejen) V naší zemi je trochu problém skutečnost, že šitému šperku se věnují stovky lidí (stačí si rozkliknout třeba takový Fler) na ruzných úrovních. Mezi nimi je hrstka těch autorek, které více vyčnívají. Jo, chtěla bych být jednou mezi nimi. Propracovat se a zároveň si vytvořit svuj styl, aby lidé, kteří se o šitý šperk zajímají, mohli říct "Jo, to je Monica Otmili." Proto se nedívám ani moc do zahraničí, nechci slepě kopírovat něco, co se sice dobře prodává, ale chci do každého svého výrobku dát vlastní invenci. A kolikrát mě ten správný nápad trefí přímo při práci a nakonec vznikne úplňe jiný šperk, než jsem zamýšlela. Takto tomu bylo v případě kolekce náušnic Trojúhelníková koule s novými českými korálky Piggy. Konečně to vypadá, že můj nápad nikoho nenapadl dřív.

Tyto potvurky už znáte, dala jsem jim název Šmoula s červenou čapkou. Celá kolekce ukazuje, že staré známé obšívané kuličky lze trochu pozměnit, a hned se změní v jiný tvar, skrátka že práce s nimi má mnoho možností. Aneb uděláme z kuličky trojúhelník.
Skutečně nezustaly jediné, jsou to rovnou sedmerčata a vypadá to, že počet jejich sestřiček ještě není konečný.
Ostružiny bronzem prorostlé
Ostružiny bronzem prorostlé
Frosted Marshmallow
Frosted Marshmallow
Oheň a voda
Oheň a voda
Oheň a voda

Skupina doplňená ještě jedním kusem náušnice z páru Power of Neon a Krev a víno. K dokonalosti chybí pouze Jaro, tyto náušnice jsem zatím nestihla nafotit. Tyto náušnice jsem zařadila před nějakou dobou do giweavay soutěže na svým facebookových stránkách. Soutěže se však zůčastnili snad čtyři lidí, což bylo opravdu málo, a tak jsem ji pro malou účast zrušila. Není to škoda? Asi se náušnice moc nelíbily. Co na ně říkáte vy?

Piggy korálky jsem použila také při tvorbě následujícího náhrdelníku. Budete zírat na barevnou kombinaci, kterou jsem zvolila, jelikož dominující barva nikdy nebyla mnou oblíbená.
Jak jinak jsem jej mohla pojmenovat, než Cukrátko?

Jarní rostlinky dávno sice odkvetly, ale já zachytila aspoň modřence prostřednictvím korálku. Opět do uší.
Muscari racemosum

Od šťavnatého bujícího jara se přesuneme do suché pusté pouště. Donut žlutého jaspisu dal popud ke vzniku Pouštního anděla.
Ozdobná šňura obsahuje nejen šité válečky a obšívané kuličky, ale taky i krásné mačkané korálky a úlomky zlatého avanturinu.

A z vyprahlé pouště do zdravého vonného lesa. Ještě počas školního roku se mou múzou opět stali elfové a já díky nim vytvořila náhrdelník Z lesní říše.
Z lesní říše

Z lesní říše
Miluju tento záběr na kapradinky.

To by bylo pro dnešek vše. Vlastně počkat" Zapomněla jsem vám vysvětlit, proč je v nadpisu Živa s velkým "Ž" Ano, skutečně žiju (s) korálky, ale Živa je také slovanskou bohyní plodnosti a spadá pod období léta. Vyzrálou plodnou ženou, kterou Živa představuje sice nejsem, nicméně astronomické léto nám ještě neskončilo. :) A v neposlední řadě se jedná o velmi krásné jméno.

Mějte se krásně i vy a nezapomeňte mi napsat váš názor na mé korálkové počiny.

Pac a korálek
Monica Otmili

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.2% (139)
Ujdou. 7.7% (17)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 15.9% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Lyra Lyra | E-mail | Web | 13. září 2014 v 12:43 | Reagovat

Budu se sice trapně opakovat, ale tvé korálkové výtvory jsou krásné a jde na nich vidět péče, kterou jim věnuješ. Nedokážu objektivně posoudit, jak moc jsou originální, protože se v této oblasti nevyznám, ale když budeš pokračovat se stejnou vervou jako teď, určitě si časem tu svou "trademark" vytvoříš. :-)
Btw., náušničky do soutěže se líbily, ale protože náušnice nenosím, nechtěla jsem zabírat místo ostatním, takže jsem se nezúčastnila.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick