Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Recenze pražských korálkáren

14. července 2014 v 15:45 | Monica Otmili |  O šperkaření
Tvoříte-li bižuterní šperk, nebo zkrátka máte "jen" rádi korálky, bez specializovaného obchodu s korálky se neobejdete. Těch internetových je sice dost, ale podle mého názoru není nad to dojít si pro korálky a další potřeby osobně do prodejny. Díky své lásce ke korálkům a šitému šperku mám zmapovanou značnou část těchto obchodů v Praze, znám jejich sortiment, díky čemuž jsem se naučila, kam mám chodit pro co, kde najdu to a ono. Která je v Praze ta nejlepší korálkárna vám sice neřeknu, ale věřím, že vám můj článek poradí a vy si uděláte představu, kam bude směřovat váš další výlet za korálky.Internetový obchod rovnou se třemi pobočkami v Praze, jednou v Ostravě a Brně.
V Praze na těchto adresách:
Lidická 40, Smíchov - Praha 5
Vinohradská 76, Vinohrady - Praha 3
Milady Horákové 58, Holešovice - Praha 7 - největší, navíc učebna, kde se konají kurzy
+ Široká nabídka rokajlu a korálků Preciosa, TOHO a Miyuki, Twin, Solo a Superduo. Velký výběr polymerové hmoty FIMO + pomůcky, hmota DeCoRé, základní komponenty jak bižuterní, tak chirurgická ocel, komponenty JBB, skleněné i dřevěné korálky, české ohňovky, návlekový matriál, literatura, pomůcky na šití korálků, výuka tvořivých kurzů, dárkové poukazy a sety, základy na tvorbu vánočních ozdob, velká balení, komponenty a sklo Swarovski, v menší míře i oděvní komponenty a sutašky. Ve většině velmi příjemní zaměstnanci, kteří po prodejnách migrují, jeden den na Vinohradech, další na Letné.
Přehledný e-shop, dodání po celé ČR včetně urgentního dodání tentýž den v případě objednávky do 10:00, pro registrované zákazníky na e-shopu slevový systém, dále věrnostní systém - kartička, na níž se připisuje 7% z ceny nákupu na prodejně, co bod, to koruna, aneb díky tomuto programu je možno odnést si jednou za čas nějaké ty korálky zdarma, soutěže, aktivní facebooková komunita, sezónní akce a slevy. Možnost platit kartou, avšak ne bezkontaktní a také vyzvednutí objednávky na jedné z prodejen.
- Absence kabošonů a minerálů, poměrně vyšší ceny, zejména u pomůcek pro práci s polymerovou hmotou FIMO, kovových lůžek, broušených korálků a u komponentů z chirurgické oceli. Chybí mušlovina a perleť, také nové české korálky jako Piggy, Rulla, Rizo. Nedoporučuji zde kupovat bižuterní ketlovací jehly a nýty - jsou velmi měkké, ohýbají se v rukou, rychle zacházejí. Zbytečně drahé spojovací kroužky a zamačkávací rokajl - za 10 ks 10 Kč, jinde lze za 15 koupit kusů 100. Na e-shopu lze uskutečnit objednávku o hodnotě nejméně 200 Kč.

Detail z náhrdelníku "Pouštní anděl."
Matriál od Korálky.cz a vlastní zásoby zlatého avanturinu a mačkaných korálků.

Kamenná prodejna v Praze a Brně. V Praze na Adrese:
Italská 753/27 (vchod z Mánesovy ulice)
Praha 2 - Vinohrady
+ Velký výběr plastových a opravdu pěkných skleněných korálků broušených do různých tvarů (sice dražší, ale stojí za to), mušlovina, perleť, kabošony, dřevěné korálky a komponenty (včetně těch na rivole), výběr korálků z minerálů, polodrahokamů a mořského korálu, lávové korálky, kovové přívěsky a komponenty, netradiční komponenty pro zapínání, široký sortiment různých kovových mezidílů ve 3-4 barevných úpravách (měď, "stříbro," černá, mosaz), barevné háčky k náušnicím, velká balení základních komponentů (spoj. kroužky, zamačkávací rokajl, háčky k náušnicím,...) za výhodnou cenu, nabídka řetízků, barveného peří, stužek, návlekového materiálu včetně předpřipravených polotovarů, korálky ze skla milleflori, z fima. Kůže, korálky tvaru pandora. Vesměs kvalitní a hlavně pevné ketlovací jehly a nýty. Voskované korálky, kameje, dárkové krabičky a potřeby pro prodej. Korálkárna sama prodává šperky od neznámých tvůrců (neuvedeno), také krásné autorské vinuté sklo a předvádí ukázkové výrobky ze svých produktů. Přehledně rozestavěné zboží v prodejně, ochotní zaměstnanci, sleva 2%při nákupu nad 100 Kč. Návody zdarma na internetových stránkách, nabídka kurzů základních technik.
- Nepravidelný a nekvalitní rokajl neznámého původu (patrně Čína), absence japonského a patrně i českého rokajlu, méně kvalitní plastové korálky, nedoporučuju kupovat ani bižuterní karabinky na zapínání - rozbíjí se často, stejně tak komponenty pro prsteny s kotlíkem na rivole. Kurzy pouze na základní techniky jako ketlování, šitý šperk pouze výjimečně. Drahá lepidla na bižuterii, která lze jinde koupit levněji (Korálky.cz). Korálkárna nenabízí FIMO, ani pomůcky pro práci s ním, ani kurzy na tvorbu z něj. Chybí rivolky Swarovski, nabízejí pouze jejich skleněné a plastové napodobeniny, a také zde neseženete nitě Nymo.

Italská 13, Praha 2
E-shop a kamenná prodejna. Ta prošla před nějakou dobou změnou, její část byla přeměněna na prodejnu kabelek a prodejní galerii.
+ Velký výběr sortimentu Swarovski a korálků Rulla a Superduo, komponentů skla na vinutí (majitelka se zabývá výrobou vinutých perlí). Nabídka komponentů a skleněných korálků, nový podšívací materiál - kabošonka, dekorační látky. Rokajl Preciosa a Miyuki (občas), nově Maturbo korálky. Publikace a prodej kreativního časopisu Korálki. Nabídka šperků od různých tvůrců (Kudlička, Ziminka,...) Velká nabídka kurzů - od základních technik až po vinutí skla se zahraničními lektory.
- Prodejna prošla úpravami a paní majitelka pravděpodobně změnila trochu podnikatelský záměr, sortiment pro korálkářky se zmenšil a dost možná zde nenaleznete vše, co budete pro svou práci potřebovat. Co je na e-shopu nemusí být na prodejně.

Tyrkysové píchnutí, náušnice - puzety.
Stvořené z materiálu z prodejen Korálky.cz, Korálky Komponenty a Na Spirále.

Karlovo náměstí 5 - Palác Charitas, Praha (pasáž, kde sídlí KDU-ČSL)
E-shop a kamenná prodejna v Praze, Pardubicích a Chotěboři.
+ Velký výběr ohňovek a broušených korálků, kabošonů skleněných, pryskyřicových, keramických i dřevěných. Rokajl Preciosa (široká nabídka) a TOHO, sklo a komponenty Swarovski, plastové, mačkané i shamballa korálky. Výběr komponentů včetně chirurgické oceli (zapínání, náušnicové háčky) a komponentů s lůžky (např. na prsten či mechanické náušnice). Zde mají dle mého nejkvalitnější ketlovací jehly a nýty v úpravě černé. (S těmi bývá boj - buď jsou děsně měkké nebo se černá odlupuje.) Spousta českých skleněných perlí - Spikes, Jazýčky, v menší míře Rulla, Farfalle, Piggy, Solo a Twin. Návlekový materiál včetně polotovarů, obruče, sutašky, stuhy, Nymo. Prodej časopisů a tištěných publikací, bižuterie, dárkových balení pro prodej, stojánků na náušnice. Nabídka polymerů FIMO a občas také křišťálová pryskyřice. Na e-shopu také jiné epoxidové hmoty. Peří, organzové pytlíčky, řetízky, organizéry na korálky, kreativní potřeby jako kleště. Příznivé ceny zejména u broušených korálků. Slevové akce. Chybí-li něco, objednají. Na e-shopu možno nakupovat i z Polska a ze zemí, kde se platí Eurem, věrnostní program pro registrované zákazníky e-shopu, velkoobchodní ceny pro živnostníky, možnost vyzvednutí objednávky nad 100 Kč na prodejně.
- S nabídkou v tomto obchodě jsem velmi spokojena, stejně tak s cenami, mrzí mě pouze přístup pravděpodobně pana majitele. Obchod mu trochu přerůstá přes hlavu a nemá-li dobrou náladu, není zrovna příjemný. Na slečnu prodavačku si nemůžu stěžovat. Tato prodejna nenabízí žádné kurzy. Všimla jsem si také, že některé zboží je přeprodáváno od firmy Stoklasa, která má v Praze rovněž své prodejny.

E-shop a kamenné prodejny v Praze, Ostravě, Opavě a Olomouci. Velkoobchod a maloobchod. Textilní galanterie a bižuterie. Zaměřím se na korálkářkám prospěšné věci. Sama nechodím do největší pobočky, tak budu hodnotit pouze prodejnu na této adrese:
Karla Engliše 3211/1, Praha 5

+Prodejna nabízí zboží nejen z oblasti korálkování, jedná se taktéž o textilní galanterii, takže se může stát, že si odnesete mnohem více věcí, než jste měli v plánu. Nabízí taktéž hotovou bižuterii (i pro děti) a textilní doplňky včetně svatebních. Seženete zde i potřeby pro prodej bižuterie - adjustační dekolty, torza a různé stojánky (dostupné především na e-shopu; v této konkrétní prodejně často v II. jakosti). Výběr různých kabošonů, českého rokajlu Preciosa, plastových perlí, kovových komponentů včetně těch na např. záložky do knihy. Ceny u některých velmi výhodné, u jiných dražší. Taktéž vinuté a dřevěné korálky, kreativní potřeby jako krajky, peří, FIMO a pomůcky, skleněné lahvičky, bižuterní lůžka, polotovary pro náhrdelníky (lanka, obruče, textilní šňůry za velmi dobré ceny) a přívěsky, šatonové kamínky, plastové květiny. Firma pořádá různé slevové akce a soutěže, v největší pobočce možno někdy navštívit výstavy. Přehledný a plný e-shop, na stránkách koralky.stoklasa.cz zdarma různé návody na tvorbu bižuterie, rady jak fotit a podobně.
- Absence japonského rokajlu, omezené skleněné perle jako broušené ohňovky, dle slov mých kolegyň nekvalitní sutašky. Paradoxně čím menší skleněné lahvičky chcete, tím více stojí. Drahé FIMO, snad nejdražší mezi korálkárnami (v některých výtvarných potřebách seženete i dráž). Méně kvalitní bižuterní zapínání, chybí komponenty z chirurgické oceli a také nitě Nymo na šití korálků, pouze monofilová nit. Nevyučují kurzy.

Náušnice "Muscari racemosum."
Materiál od Korálky.cz a vlastní zásoba.
Internetový obchod a kamenná prodejna.
Minská 5 Praha 10 Vršovice; vchod ze dvora
+ Pestrá nabídka zboží na přehledném e-shopu, včetně českých korálků Pellet, Thorn, Piggy, pohanka, Rizo, Rulla. Nabídka českého (Preciosa), čínského a japonského (TOHO a Miyuki) rokajlu včetně derivátů jako Miyuki Tila. Kabošony, krásné starodávně vypadající knoflíky na obšívání, na prodejně také směsi rokajlu nejen na freeform, skleněné mačkané i broušené korálky (včetně ramše za zvýhodněnou cenu na gramáž), plastové korálky, návlekový materiál, kovové komponenty bižuterní i stříbrné. Kurzy šitého šperku, sutaškování i cínování lektorované špičkami v oboru, literatura, na stránkách volné návody, rady, ukázky k inspiraci, letní srazy... Optimální ceny zboží. Možnost vyzvednutí objednávky na prodejně.
- Co je na e-shopu nemusí být na prodejně, ostatně na to i upozorňují. Nabídka zboží na prodejně je oproti e-shopu omezená (přesto zde najdete skvosty). Menší nabídka skla Swarovski a komponentů k němu.

Pasáž Palác Metro, Národní 25, Praha 1
E-shop a kamenná prodejna v Praze.
+ Dostupnost v centru Prahy. Velmi přehledný e-shop, kde lze nakupovat i ze zahraničí. Různorodá nabídka českých mačkaných perlí a rokajlu, vinutých perlí a komponentů, včetně Swarovski korálků a křišťálu Preciosa. Dobrá nabídka stříbrných komponentů pro alergiky. Korálky Twin, Solo, Pellet, Farfalle. V obchodě lze platit kartou, objednávku lze vyzvednout na prodejně i nechat si ji poslat skrze poštu i připlatit si za expresní dodání. Na stránkách funguje i fórum, ovšem téměř s nulovou aktivitou. Na prodejně nabídka omezena, avšak naleznete Swarovski sklo, kovové komponenty, vinuté korálky, kreativní pomůcky jako kleště, jehly, korálky ve skleněných trubičkách.
- Kamenná prodejna je velmi malinká a má tudíž omezený sortiment. Dva lidé se v ní už mačkají. Ceny o trochu vyšší, jehly na šití korálků drahé. Nedoporučuju kupovat ketlovací jehly - jsou měkké a poměrně drahé.
Prodejnu jsem navštívila pouze jednou, nakoupila pouze jednou, proto nemohu blíže hodnotit kvalitu nabízeného zboží.

Revoluční 11/725, Praha 1
Autorizovaný prodejce Swarovski Elements, e-shop a prodejna.
+ Obrovský výběr skla Swarovski a komponentů. Přívěsky, korálky, rivolky a to i v běžně hůř sehnatelných odstínech i tvarech. Zajímavé řešení obchodu - zboží naleznete v různých šuplíkách. Nabídka japonského rokajlu TOHO a Miyuki Delica. Na e-shopu i běžné bižuterní komponenty, různé korálky a kabošony, nabídka osobního odběru na prodejně. U prodejny se nachází dětský koutek, kde můžete "odložit" své děti při nakupování a podle všeho, občas se konají i nějaké kurzy. Lze si zde také nechat vyrobit šperk dle přání.
- Nejedná se o korálkárnu, tudíž na prodejně neseženete vše pro hotový výrobek (pokud tedy nemáte v plánu pouze vlepit sklo do připraveného komponentu). V obchodě v šuplících nenaleznete cenovky, je třeba se ptát, co kolik stojí. Prodejny si dost možná nevšimnete na první pohled - je umístěna v prvním patře obytné budovy.

Václavská 12, Praha 2
Prodejna výtvarných potřeb s rozšířeným sortimentem pro korálkování + e-shop.
+ Kromě typického korálkového sortimentu zde seženete potřeby pro různé techniky, od dekupáže až po malbu jak klasickou, tak na textil, takže se může stát, že si toho domů odnesete mnohem více, než jste plánovali. V nabídce naleznete český rokajl Preciosa jak v sáčcích tak skleněných trubičkách, české broušené a mačkané korálky, milleflori korálky, bižuterní komponenty - základní jak pro tvorbu náhrdelníků, náušnice a podobně, velká nabídka lůžek pro kabošony či zalévání pryskyřicí, spousta bižuterních komponentů s motivem (stromy, lístky, klecičky...). Plastové korálky, šatonové kamínky, FIMO, Cernit, občas i Pardo, pomůcky pro práci s polymery jako vykrajovátka a nožíky. Výběr užitečné kreativní literatury včetně knih o korálkování a práci s polymery.
- Vzhledem k zaměření obchodu chybí potřeby pro profesionální tvorbu bižuterie - komponenty z chirurgické oceli a stříbra, japonský rokajl, každopádně pokud nepotřebujete něco speciálního, pro svůj projekt zde seženete pravděpodobně vše. Žel bohům (za což prodejci namohou) zde bývá velmi rušno a bývá tam hekticky.

Sokolovská 7, Praha 8
Hobby prodejna a e-shop s nabídkou od klasického nářadí, přes sedlářské kůže na metráž, kovové komponenty pro pásky a tašky, různé popruhy, plsti až po korálky. Vše za velmi slušné ceny. Výběr korálků je sice omezen, ale pro nenáročné projekty stačí.
+ Prodejna nabízí základní komponenty pro tvorbu bižuterie (náušnicové háčky, kroužky, ketlovací jehly, šlupny, zapínání, řetízky, brožové můstky a francouzské spony). Lanka, šňůrky a návlekové materiály (nymo NE). Naleznete zde také doplňkové komponenty s motivy (křížky, středové díly na růžence) a různé kovodíly. Korálky skleněné (i milleflori) a myslím, že i dřevěné. V nabídce objevíte i kovové pyramidy, ostny a podobné aplikace na oděvy využitelné i pro šperky. Pomůcky jako kleště za velmi dobrou cenu.
- Neseženete jakýkoliv rokajl a komponenty z chirurgické oceli či stříbra.Žádné další korálkové obchody v Praze neznám, tudíž nenavštěvuji. Víte-li ale o nějakém, napiště mi prosím do komentářů a bude-li čas, půjdu to tam omrknout.
Jakou korálkárnu navštěvujete nejčastěji vy?

Mějte se a smějte se. :-)
Mon

P.S. Všechny doplňkové fotografie prezentují mé šperky. Inspirujte se, ale berte prosím na vědomí autorská práva (=šperky nekopírujte). Vždy je lepší jít si svou vlastní cestou ať už tvoříte cokoliv. :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Septima Severa Septima Severa | Web | 18. července 2014 v 23:13 | Reagovat

No, na Karláku jsme se přímo potkaly, to víš. Majitel není nevrlý, ale má toho dost - a já si po dvou dnech začínám připadat jako jeho osobní asistentka. Jeho problém je, že rozeběhl moc projektů naráz, ale to je jedno.
Jestli přeprodává od Stoklasy, nevšimla jsem si. Se Stoklasou moc spokojená totiž nejsem a dodavatelé jsou víceméně stejní. Ve Stoklasovi na Skalce kurzy občas probíhají. Jedná se především o workshopy, které jsou zaměřeny na tu či onu techniku (a nejde jen o korálkování). A u Stoklasy je český rokajl druhé jakosti, žádný korálek není v balíčku stejný a minimálně polovina mi nejde provléct ani přes to nejtenčí očko jehly.
A na Spirálu se chystám už sakra dlouho. No, až někdy v semestru pojedu kolem z fakulty... anebo na fakultu, bude záležet na rozvrhu.

2 Šárka Šárka | Web | 21. července 2014 v 8:56 | Reagovat

Wow! Díky za přehled! Možná nějakou vyzkouším. Dosud znám jen dvě. První tu na karláku, kde se dají najít úžasné věcičky, druhou kousek od IPáku, jestli ji tu vůbec máš-ta je celkem nová, tuším, a výborná. :)

3 julča julča | Web | 11. října 2014 v 14:37 | Reagovat

Dobrý přehled. Jen z sebe, jak se člověk trošku seznámí s tím co potřebuje už mu není radno chodit do korálkových obchodů - vždy totiž utratím mnohem víc, než bych chtěla. Takže za mě raději eshopy. Ale určitě takový pěkný přehled i s adresami a nabídkou jen tak nikde není. Díky za něj.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick