Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Metalheart

31. července 2014 v 14:26 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Občas je třeba udělat si radost. Tak jsem se rozhodla, když jsem v květnu šila tento náhrdelník, pro nějž je automatickým přídavným jménem slovo "velký". V průběhu sešívání stovek korálků jsem se rozhodla, že bude můj a ničí jiný a už se těšila, až si ho budu moct vzít v červenci na Masters Of Rock. Skutečně se mnou odcestoval, nakonec však zvítězila má touha pořádně si na fesťáku zablbnout, přičemž by mi šperk tohoto typu překážel, a tak nakonec zůstal festivalem nepolíben v krabičce. Avšak nic nebrání běžnému nošení, k němuž si jej čas od času vyberu. A jaký je?
Krom toho, že je tedy skutečně velký (ne však obří), tak také výstřední, nepřehlédnutelný, černý, ostnatý, runový a pořádně metalový. Práce je na něm cca 13 hodin, avšak nepočítala jsem je od chvíle, co jsem se rozhodla si jej přivlastnit, tudíž výsledná doba je pouhým odhadem.

Ústřední část je tvořena technikou korálkové výšivky na plsti z českého rokajlu Preciosa. Domunuje jí šest kovových ostnů o výšce 2 cm, z nichž každý je obklopen kruhem z českých ohňovek a následně obvyšíván rokajlem. V každém cípu se nachází skleněný kamínek Swarovski Rivoli o průměru 14 mm, v nejnižším cípu - špičce je obšití doplněno o japonský rokajl TOHO a TOHO varianty Cubes, dva kovové komponenty ve tvaru sekyr, českými mačkanými korálky Spikes a broušenou kapkou. Českým trubičkovým rokajlem je uprostřed vyšit runový nápis, který neznamená nic jiného, než právě metal.


Celá vyšívaná část je podšita plstí po následném olemování korálky pomocí cihlového stehu je zavešena na pevných navlékaných šňůrách plných ohňovek. apínání na karabinku a protikroužek, obojí z chirurgické oceli. Jelikož mě příroda neobdařila bujarým dekoltem, je obvod přizpůsoben tak, aby byla při nošení vyšívaná část umístěna cca centimetr pod krk.Celý náhrdelník mě inspiroval k tvorbě jeho zdrobnělých variant a modifikací bez run a to jak na krk, tak jako náramky, které plánuji začít realizovat na podzim tohoto roku. Na fleru také nabízím možnost nechat si ušít obdobu tohoto náhrdelníku na zakázku. Každopádně tento zůstane originálem, jelikož nikdy nedělám totožné věci, s výjimkou malých náušnic.
Jméno dostal po stejnojmenné písni od Accept a myslím, že dokonale vystihuje charakter i tvar náhrdelníku, i mě samotnou. Výraznou inspirací mi byli také Amon Amarth, záliba v severské mytologii a vikinzích, jež se podepisuje na runách a sekerách. Dojem klasického heavy metalu zase zůstává zakotven v typických ostnech. Zhotovit velký metalový šperk z romantického materiálu, jakým jsou korálky, byla velká výzva. A já miluju výzvy, jedná-li se o korálky.

Tak co na něj říkáte?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kupujete ručně dělané výrobky?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 hellboy hellboy | Web | 31. července 2014 v 14:51 | Reagovat

Tak to je mrdinka!!!!

2 Venouš Venouš | Web | 31. července 2014 v 15:03 | Reagovat

MORDIČKA! Tohle je naprosto úžasný :O Doma mám podobný náramek, o délce přes celé předloktí. Moc ráda ho nosím i když mám potom ruku spocenou jako prase :D A navíc musím střídat na jaké ruce ho budu nosit, protože je docela těžký a to bych potom mohla mít větší svaly na jedné ruce než na druhé a vypadalo by to na záhadné... Masturbování XD Ale je to jenom tím náramkem a díky střídaní jeho pobytu z ruky na ruku se nic takového neděje XD

3 Vanimaré Vanimaré | Web | 31. července 2014 v 15:29 | Reagovat

Není to zrovna můj styl, ale moc se Ti povedl. :)

4 Viollet Viollet | 31. července 2014 v 19:32 | Reagovat

Maras. Asi by mi puklo oko, na takovou piplacku mam obe ruce leve. Docela by me zajimalo, jak vypada na krku :)

Metalu zdar!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick