Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Když nalehko, tak na živnost

22. července 2014 v 23:33 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Nejstarší řemeslo - bylo, je a bude. Toho posledního slova se však snaží města co nejvíce vyvarovat a patřičná opatření vyvíjejí právě v těchto dnech. Jistě se vám doneslo, že Brno odhlasovalo plošný zákaz prostituce na veřejných prostranstvích, Pražáci se zase mohli dočíst v deníku Metro o podobné vyhlášce v Chebu. Žel bohům, musím to tak říct, v Poslanecké sněmovně byli pro jednou realističtější a začali uvažovat jiným směrem.Vedle mě leží aktuální číslo Reflexu, i tímto tématem se nyní zabývají. Do ulic Brna se vydala reportérka Adéla Knapová, aby vyzpovídala místní lehké děvy. Po přečtení rozhovorů, které pomalu za rozhovory považovat nelze, a celého článku mi problesklo hlavou, že je to vlastně nastavený špatně. Jasně, prostituce je špatná, a tak si řekli, že se vymýtí. Jak však podotýká samotná žena tohoto řemesla slovy: "Však ono to nebude tak horské. Nějak to půjde. Musí," bude to boj s větrnými mlýny. Prostitutky nezničila ani církev ani samotná křesťanstvím ovlivněná, v jistých případech až zdegenerovaná, středověká společnost, ani komunista. A jelikož samy poskytovatelky sexuálních služeb nové vyhlášky netrápí, nevidím důvod, proč by se to mělo podařit policii dnes. Nyní sice mohou dotyčnou šlapající u chodníku odvést rovnou při činu lákání zákazníků, po několika pokutách může být v případě opakované činnosti vykázána z pobytu a pokud i přesto bude na daném místě pokračovat, může se holka dostat až do vězení za maření úředního jednání. Její zákazník, který služby nabízené na ulici přijme, dostane pokutu. (Bude-li však přistižen.) Otázka je, co se v praxi změní. Podle mě se totiž nezmění vůbec nic. Dotyčná, popřípadě dotyčný, pouze změní působiště. Babičky bydlící poblíž jejího/jeho starého působiště si oddechnou a ty bydlící o čtvrť dál budou mít nové téma k drbání a stížnostem. Problém se akorát posune jinam. Nebo si snad myslíte, že nějaké vyhlášky, pokuty a já nevím co všechno je zastaví? Prd.

Proč mám pocit, že města v tomto ohledu postupují opačnou stranou, jako někteří lékaři? Že se snaží zlikvidovat pouze důsledky, nikoliv příčinu problému. Ta totiž není vždy v samotných provozovatelkách nejstaršího řemesla, nýbrž v jejich pasácích. Snad žádná prostitutka nešlape na vlastní pěst, vždy má někoho, kdo jí "kryje záda," kdo jí zaměstnává, komu platí a od koho taky neuteče. Je to jako půjčky od lichvářů - člověk se dostane do bludného kruhu, kdy jednu půjčku splácí půjčkou a z toho nejde vystoupit. Proč se města nezaměří na pasáky? Nebo také na příčiny, proč se ženy a dívky, potažmo muži vrhají vstříc nebezpečnému přivýdělku, který už nebudou moci zastavit? Že takto dopadly studentky, které si chtěly jednou, dvakrát přivydělat, to není nic neznámého. Jako heroin. Člověk si píchne jednou, dvakrát a najednou, už ho má ve své hrsti. Ve školách probíhá prevence proti drogám, šikaně, anorexii, proč se nemluví o tomto? Společenské tabu? Dnes, kdy je v každé druhé reklamě kus odhalené ženské kůže? Kdy ho na dálnici vítají billboardy s opálenými "krasavicemi" v plavkách?Kdy vám na blogu straší reklama na zvětšení penisu? Ale prosímvás. Problém se má řešit u zdroje, nikoliv u důsledku. Protože oná šlapka ať dostane pokut třeba dvacet, pořád takhle "pracovat" musí. Jestli to někdy dělala dobrovolně, tak už je ta doba pryč. Nikdo z nás neví, proč s tím začala. Co se zaměřit na to, aby nezačínaly další? Na prvním místě by měla být osvěta.

Žena má orgán jménem vagína a dostane-li se do krize, ví, že existují způsoby, jak jí využít. Nejen pro přežití. Protože stále existují tací, kteří se jí nechají ovlivnit (povídat by mohl např. pan Nečas, jeho kauza s Nagyovou není o ničem jiném, Nečas se zkrátka nechal oblbnout vagínou) a když je nabízena, tak ji přijmou. Už z tohoto plyne, že ať náš stát chce, či nechce, prostituci nevymýtí. Třeba se přesune někam, kde nebude vidět, existovat ale bude pořád. Tam kam už nemůže osvěta a prevence, tam nasadit zpoplatnění. Když opomineme, že nad každou lehkou děvou stojí šéf, pasák, velké oko, který má bez mávnutí ruky z jejich služeb peníze, prostituce je obyčejný byznys. A cpou nám to i v té televizi v pořadech jako Svlíkačku za kačku, kam když se náruživý muž dovolá, tak nechá 1500 Kč jen na centrále za to, že mu po dvaceti minutách při taxe 99Kč/min přes televizi ukáže falešně pózující holka prsa. Že oná slečna těch 1500 nedostane je nad slunce jasná věc, i tak si přijde na velké peníze, z nichž neodvádí vůbec žádnou daň z příjmu, ať se jedná o ty pouliční, i v luxusních podnicích zalezlé poskytovatelky. Což si uvědomují i naši politici a uvažují, zda by to ty prodejné holky neměly mít na živnost. Tedy, nešlo by o živnost, ale o zvláštní druh podnikání dle speciálního zákona. Asi teď působím jako hrabavý a kontroverzní papaláš, ale já su pro. Že tím stát zlegalizuje prostituci? A, ale vzhledem k tomu, že se mu jí nepodaří odstranit, je to pořád ta lepší varianta - takhle jí bude mít alespoň pod kontrolou. Šlapky ve městech by se schovaly do nevěstinců - jedině tam by bylo povoleno činnost provozovat - nevěstince by platily poplatky za povolení, každá holka licenci a po ulici by měly malou šanci - nepovolené podnikání. Zní to teda bizarně, už vidím, jak vypisují zákazníkům paragony, ale myslím, že to bude mít nějaký účinek. Odstrašující samozřejmě také. Z prostituce by se stala regulérní profese a prostitutka jakožto státem kontrolovaná drobná podnikatelka by byla lépe chráněna před finančním vydíráním a organizovaným zločinem. Nehledě na zdravotní bezpečnost zákazníků - ty také nelze zlikvidovat.

Státní správa není v tomhle ohledu jednotná, přece jen se jedná o kontroverzní téma.
Jak se na to tváříte vy?
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Taychi Taychi | E-mail | Web | 23. července 2014 v 13:27 | Reagovat

Jak říkal náš angličtinář: Když už to existuje a jsou klienti, kteří to potřebují, tak proč to neudělat tak, aby to bylo výhodné o pro stát. Odvádět daně a všechno a co čtrnáct dní kontroly u gynekologa. Stát by z toho dostal peníze a pomalu by se klidně mohlo zmírňovat zadlužení. Při představě kolik je prostitutek, to není hloupé. Jen kdyby to ty nahoře napadlo.

2 Monica Otmili Monica Otmili | 23. července 2014 v 21:54 | Reagovat

[1]: Právěže ti nahořeo tom začali dost vážně uvažovat, ne všem se to však líbí, takovým KDU-ČSL to jde přímo do rozporu s konceptem strany. Zákony na to jsou už navrženy, teď je otázkia, zda se odhlasují.

3 Taychi Taychi | E-mail | Web | 24. července 2014 v 10:09 | Reagovat

[2]: Otázka je, jestli je mnohem lepší snažit se něco vymýtit(a bezúspěšně) nebo to zkusit aspoň kontrolovat. Jenže jsem laik a politice nerozumím.

4 Lúmenn Lúmenn | Web | 24. července 2014 v 10:54 | Reagovat

Já jsem jednoznačně pro legalizaci, v mnoha státech (Nový Zéland např.) už to funguje a je to pro všechny lepší. Jak pro zákazníky, tak pro prostitutky i pro stát. Lehké děvy platí daně, musí na pravidelné zdravotní prohlídky a podnikají legálně. Nevidím důvod, proč by žena nemohla nabízet své tělo za účelem sexu, žijeme v 21.století probohy, každý si může snad dělat co chce, pokud tím nikomu neubližuje - prudérní morální zákony už snad máme za sebou. Takže jednoznačně ano, legalizovat, zpřísnit podmínky atd. Jenomže to má svá ale - většina politiků je úzce napojena na organizovaný zločin a ten si svoje ovečky nenechá vyrvat z pařátů tak snadno...

5 Šárka Šárka | Web | 24. července 2014 v 13:58 | Reagovat

Dost dobře napsáno. Prostituce je opravdu všude a nebylo by od věci ji konečně začít nějak rozumně řešit. U nás za Znojmem směrem do Rakouska je takovýchto "Paní u cesty" hned několik podle teritoríí a další desítky pak ve veřejných domech. Mezi těmi, co mají a těmi, co nemají střechu nad hlavou, existuje propastný rozdíl. (Cena, vzhled, zdraví, věk...Jenže jak píšeš, největší problém je s pasáky. To oni jsou ti, kterých by si měl zákon všímat přednostně.

6 amhar amhar | Web | 22. června 2015 v 21:49 | Reagovat

okamzita pujcka :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick