Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Čtyři svíčky

27. července 2014 v 20:26 | Monica Otmili |  Ze života O(c)t(o)milky
Přesně tolik jich můžeme spolu sfouknout na pomyslném dortu pro tento blog, jelikož přesně dnes uběhly čtyři roky od jeho založení. Za ty čtyři roky neprošel nijak dlouhou existenční krizí, o zapadání prachem zde nelze mluvit, blogování mě dosud neomrzelo. Našla jsem si své čtenáře nejen z vod Blog.cz (jak jsem se přesvědčila), naopak si našla své oblíbené blogery a byť už se procházením zajímavých článků v blogovodách nezabývám tolik co dříve, stále se cítím blogerkou tělem a duší a tím pádem i členkou zdejší komunity. Tento blog mi toho dal tolik, že si většina z vás ani nedokáže představit kolik moc. A jestli mi něco vzal? Snad čas? Nic jiného si nedokážu vybavit. A i kdyby, vězte, že toho vůbec nelituju. Zkrátka jak jsem psala před dvěma lety, blogování je životní styl. Původní Monnino místečko, dnešní Střípky ze zvuků niněr už dávno nejsou jen mým místem. To, co bylo dříve psáno víceméně pro mou vlastní potřebu, je dnes psáno především pro vás. A všem vám moc děkuji, protože nebýt vás, dávno bych ztratila chuť a tato stránky by tu nebyla. A já pro vás chci psát nadále. Proto zde poslední dobou probíhaly pomocí anket průzkumy čtenářstva. A co z nich vzešlo?


Ankety pro dlouhodobé návštěvníky s otázkou "Kolik vám je let?" se zúčastnilo 129 respondentů. Většina mého čtenářstva (41 hlasů) spadá do věkové kategorie 13-15 let, kterou má osoba již opustila. Ta spadá stejně jako třicet dalších do kategorie 16-18. Tudíž zájem o můj blog převažuje u teenagerů a jakožto já sama mezi ně patřím, jsem s tímto výsledkem spokojená. Těší mě také, že mám i starší čtenářstvo - 16 respondentů v letech 21-25 a k mému podivení, osm čtenářů starších sedmdesáti let. Doufám, že zde neproběhlo moc trollingu, který očekávám spíš mezi těmi jedenácti, kteří uvedli, že jim je méně jak 10 let. Co zde baví děti pod deset, to opravdu netuším. Nicméně jako snad každý bloger razím heslo "Važ si každého čtenáře bez rozdílů." Osm čtenářů je ve věku mezi deseti a dvanácti lety, šesti je 19-20, čtyřem 41-50 a ve zbylých kategoriích je po jednom až dvou respondentech. Nikomu není mezi 61- 70-ti lety.

Druhé ankety se zúčastnilo o šedesát čtenářů méně - 69. Otázka zněla takto: "Na tomto blogu preferuji:" Na výběr bylo 7 možných odpovědí:
1) Články deníčkového typu
2) Články tematické, úvahové, zamyšlení
3) Články hudební, reportáže, gotika
4) Články s ukázkou rukodělných výrobků
5) Literární či kresebné počiny
6) Kombinace některých výše zmíněných (3 a více)
7) Kombinace výše zmíněných (2)

Dle jejích výsledků, největší zájem (25 hlasů) je o deníčkové články, což jsem popravdě nečekala. Tak se vám budu muset polepšit a sem tam vám odtajnit okolnosti mého života. Na druhém místě skončila šestá možná odpověď, měla pouze o hlas méně. Těší mě, že návštěvníky zajímá více typů článků. Prozkoumat konkrétní zájem o určité rubriky žel bohům nemůžu, budu doufat, že mezi ně patří alespoň úvahy, které k mému zklamání vyhledává jen 10 respondentů, a také má handmade tvorba, která sama o sobě dostala hlasy čtyři. Skutečností je, že úvah se zde objevuje čím dál méně, naopak prezentace mé šperkařské tvorby narůstají. Ráda bych však vyhověla všem čtenářům, i tomu jedinému, který hlasoval pro literární a kresebné počiny. Témat, jimž se chci zde věnovat nebo materiálu, který chci prezentovat, je neustále dost, ačkoliv četnost článků se snížila. Nové podněty spadají do všech rubrik kromě Fialového kontejneru a Já a cimbál.

Před čtyřmi lety byl tento blog založen a začínal s pěti rubrikami - Moje tvorba, Moje názory a úvahy, Hudba, Co se kde děje a Monica Otmili. V průběhu let byly dvě z nich přejmenovány - z Mé tvorby se stala Literární (pseudo)tvorba, jelikož pro kresby a jiné byly založeny rubriky nové a před název deníčkové rubriky, jímž byla má přezdívka, bylo přidáno zájmeno. Nyní je zde rubrik šestnáct. Cyprealistická tvorba byla sloučena pod tvorbu literární, poněvadž nedokážu odhadnout, zda se tomu budu ještě věnovat, navíc se v rubrice nacházely pouze dva články. S jistotou vám však mohu říci, že do rubriky Já a cimbál už nové články přibývat nebudou. Díky nedostatku času a také motivace jsem postupně přestala chodit do lidušky a také doma cvičit. Jiná záliba se stala prioritou, proto je tato rubrika ukončena. Nechám jí zde však viditelnou, neboť i ona je součástí vývinu mé osobnosti a životní cesty. Blog měl být věnován především úvahám a zamyšlením, proto mě mrzí, že potencionálních zájemců o toto čtení je málo. Pravdou však je, že zaměření blogu se postupem času změnilo. Jak jsem již avizovala, prezentace mých šperkařských prací si nemohu odpustit, jedná se o můj hlavní koníček.

Zatímco některé rubriky končí, jiná začíná. Pod názvem Přírodověda - foto se zde budete setkávat s především naučnými články o rostlinách (v budoucnu možná i o živočiších) rostoucích (žijících) v určité oblasti, doplněné vlastními fotografiemi. Focení rostlin mě začalo bavit po návštěvě Křivoklátska a rozhodla jsem se v něm pokračovat. Zde je ukázka, jak bude vypadat část lánku z nové rubriky:

Ostružiník maliník (Rubus idaeus Linne)

Hojně rozšířený listnatý keř vyskytující se téměř v celé Evropě a v části Asie (mírný pás). Zaujímá mýtiny, prosluněné lesy a rokliny. To jak v nížinách, tak ve vyšších polohách. Pro své chutné drobné bobulovité plody je obíbený jak u konzumentů lesního ovoce, tak u zahrádkářů. Nejen díky nim se můžeme setkat s několika odrůdami. Kvete v květnu až červenci. Květ obsahuje pět až šest, ojednile i sedm koruních lístků bílé barvy, uprostřed soustava tyčinek s prašníky a pestík. Po odkvětu zůstávají zelené kališní lístky, sesychají a setrvávají na souplodí (=bobule tvořící malinu).
Využití v domácím léčitelství: Vývarem z listů maliníku (čerstvých i sušených) lze vyplachovat ústní dutinu při zasažení zánětem, příznivě působí též při kožních problémech (aplikace na kůži) či při vnitřním použití pomáhá zabraňovat řídnutí stolice - užití při průjmech.


Budu doufat, že si u vás nalezne oblibu tak jako vše ostatní, co můžete na tomto blogu nalézt. Co budu přát tomuto webu do budoucna? Přízeň stávajících i nových čtenářů, spoustu kvalitních článků a minimálně další čtyři roky. Jdete do toho se mnou?

P.S. Po dvou letech se rýsuje pro blog i nové šatstvo v podobě layoutu od Violett, tož se můžete těšit!
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Robka Robka | E-mail | Web | 27. července 2014 v 21:14 | Reagovat

Tak všechno nejlepší tobě i tvému blogovému dítěti a do dalších let hodně pěkných článků!

2 Sydney Sydney | E-mail | Web | 27. července 2014 v 21:26 | Reagovat

Gratulujem k tvojmu blogu, teda k jeho narodeninám :) Som strašne zvedavá na tie náučné články o rastlinkách :) Ono mňa zaujímajú skôr bylinky (možno by si niekedy mohla sem tam nejakú pridať) ale budem rada aj za iné bio veci. Ono ja som rada keď sa každý deň môžem naučiť niečo nové :)

Ja som zas začala doma cvičiť, ale momentálne nemôžem, lebo mám problémy s chrbticou. Taktiež sa mi páčil nápad s anketou ohľadne veku, no mňa by to veruže nenapadlo. Možno by som očakávala starších čitateľov aspoň okolo 16 rokov a vyššie, lebo keď sa nájdu také 14 ročné, tak vedia akurát kopírovať. Ale sú výnimky to je samozrejmosť! :)

3 Lyra Lyra | E-mail | Web | 28. července 2014 v 20:54 | Reagovat

Gratuluji ke krásným čtvrtým narozeninám! Je krásné pozorovat, že se tvůj blog postupně vyvíjí, mění své zaměření a hlavně že tě stále baví blogovat. Snad ti to vydrží ještě dlouho. :-)

4 Šárka Šárka | Web | 28. července 2014 v 21:44 | Reagovat

Nedávno jsem tvůj blog otevřela, viděla tu starou známou fialovou stránku a najednou takový krásný pocit: jsem tu jako doma, tady si najdu dobré čtení. :) To jen tak ohledně dojmu. Tvůj blog znám teprve krátce, ale vím, že tu najdu spoustu zajímavého a kvalitního čtení. I nová rubrika ohledně focení rostlin vypadá velmi zajímavě. A budu se těšit, pokud v budoucnu dodáš nějaké kresby/malby :)

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 30. července 2014 v 6:57 | Reagovat

Přeji blogu dlouhou existenci, spokojené čtenáře a pilnou veselou autorku :))

Na nový kabátek se těším :)

Taky mě víceméně zajímá mix článků, nemám favority. Mění se to podle nálady

6 Vagabunt z Butovic Vagabunt z Butovic | E-mail | Web | 1. srpna 2014 v 12:08 | Reagovat

Tak hodně štěstí i do dalších let :-) I mé osobě dal blog spoustu příjemného :-)

7 vivienne vivienne | Web | 3. srpna 2014 v 15:31 | Reagovat

Přeji mnoho úspěchů do dalších let.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick