Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Mé šperky u Porcelain Doll

25. června 2014 v 13:40 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
V Olomouci se nachází jeden obchůdek zabývající se převážně prodejem oděvů a doplňků pro japonský módní styl lolita a také pro styly jako gothic, victorian nebo třeba himegyaru. Najdete zde od krásných nabíraných sukní šitých přímo Porcelain Doll přes klobouky, halenky, zahraniční zboží jako boty a oděvy až po šperky vytvořené domácími tvůrci. To vše buď v pastelových, nebo naopak tmavších barvách, tak aby zapadalo do konceptu obchodu, jímž je především lolita, gothic a steampunk. Majitelkou je jedna z předních českých lolitek známá pod přezdívkou Pet Chan či Pierette, která organizuje srazy a snaží se všemožně oživit českou lolita komunitu. Měla jsem tu čest se s ní potkat již na brněnské gothic akci Afterdark Fair, o níž jsem reportovala zde. K mé velké radosti si tehdy u mě zakoupila prstýnek. Jelikož jsem si o nějakou dobu později všimla, že se stala fanouškem mé stránky na Facebooku, tož mě napadlo, že bych jí mohla oslovit, zda by bylo možné umístit do jejího butiku i mé šperky. Pet souhlasila, slovo dalo slovo a už od dubna si můžete mé šperky v Olomouci prohlédnout, či rovnou zakoupit. A cože vám to tam nabízím?

Vzhledem k zaměření obchodu jsem vyrobila do nabídky zboží i v takových barvách, jaké by u mě nikdo nečekal. Ano přátelé, Mon sáhla po růžových korálkách. A nedopadlo to zas tak špatně, myslím.Jednoduchý náhrdelník s jednoduchým jménem Sweet lolita. Vytvořen technikou ketlování, 90% kovových komponentů (v barvě stříbra) je z chirurgické oceli. Náhrdelník je velmi lehký, je tvořen z plastových voskovaných perliček a pravděpodobně porcelánového přívěsku v lůžku. Tento přívěsek jsem objevila doma a jelikož by jej nikdo z rodiny nevyužil, byla by škoda nechat jej někde zastrčený, a tak posílám dál. Zapínání na karabinku a protikroužek ve zlaté barvě. Možnost nastavitelné velikosti díky adjustačnímu řetízku.

O něco peprnější jsou šité náušnice Cukrušky tvořené obšívaným skleněným korálkem Spike ve starorůžové, doplněným jasným růžovým japonským rokajlem TOHO a dozdobený bobulkami z téhož rokajlu. Nelze přehlédnout. Kovové komponenty jsou bižuterní a kvalitní zarážky proti ztrátě samozřejmostí.


Růžová sekce nekončí, vytvořen byl ještě jeden náhrdelník, bohům žel nemám k němu fotografickou dokumentaci. Mohu ale prozradit, že je taktéž ketlovaný a střídá se v něm použití krásných, čirých, do kuženu boušených korálků s růžovými perličkami. Zakončen je růžovým přívěskem s myškou Diddl na jedné straně a zrcátkem na straně druhé.

Do Olomouce se přestěhovala také valná část kolekce Svět v lahvi. (Její letní rozšíření možná poputuje do moravského Bludova, ale to je vše zatím v jednání.)

Voní po jahodách...
Omluva v lahvi
Vzkaz v lahvi
Krvavé lahvičky vol. II
Toxikoložčiny s krystalky

Jen pro zajímavost, poslední náušnice byly vytvořeny jako zakázka minulé jaro pro jednu slečnu, která na to následně zapomněla a nakonec šperk odmítla. Dle mých informací jsou stále dostupné v butiku. Což znamená, že se je přes více než rok nepodařilo prodat. Žel bohům, není to jediná nevyzvednutá zakázka. Jiná slečna se se mnou pracně domlouvala na osobním předání čtyřech šperků, přičemž jeden si nechala vyrobit jako zakázku. Nedorazila ani na jedno setkání a přestala komunikovat. Onen šperk na přání se již prodat podařilo. Cca po půl roce.
Z tohoto důvodu jsem se rozhodla ke kroku, který bude otravný pro zákazníky, nicméně po zkušenostech opravdu nemám na vybranou. Na zakázky, jejichž konečná cena překročí cenu 250 Kč budu požadovat zálohu 30-50% z celkové ceny. Ta pokryje především náklady na materiál, který se za bombóny opravdu nakoupit nedá a i stokoruna hozená takto vniveč je ve studentském rozpočtu znát. Nehledě na čas, který byl věnován výrobě. Zakázky prostě nejsou holubník a chování objednám si - líbí se mi - nepřevezmu je opravdu nefér. Nikdo by si nenechal vytvořit skříně u truhláře za 40 tisíc a pak mu jednoduše neřekl: "My už to nechcem." Proč si to dovolí ke šperkařce, to je mi záhadnou...

Zpět k Porcelain Doll. Zakoupit si můžete i tyto náušnice Za sklem zhotovené technikou korálkové výšivky na plsti z japonského rokajlu dvou velikostí, mačkaných jazýčků a krásných skleněných kabošonků s ptáčky, zakoupených v zahraničí. Kovové komponenty jsou bižuterní, kvalitní zarážky opět přiloženy.

Za sklem
Jsem na ně opravdu pyšná a doufám, že si najdou již brzy svou novou majitelku.

Než opustíme pole působnosti růžové barvy, představím vám ještě náušnice Winter Madness II se skleněnými rivolkami Swarovski. Jedná se o elegantní šité náušnice a la sněhová vločka s kameny Swarovski Rivoli obšitými japonským TOHO rokajlem a ozdobenými mačkanými jazýčky, které symbolizují tající sníh. Náušnicové háčky jsou z chirurgické oceli, šperk je vhodný pro alergiky. Silikonové zarážky proti ztrátě přiloženy.

Pokud hádáte, že jejich název je odvozen od stejnojmenné písně od Wintersun, máte pravdu.

I příznivci gothického stylu si najdou své, v nabídce jsou hned tři náhrdelníky.

Bat Attack pojmenovaný po zahraničním výrobci gothic oblečení je obojkový náhrdelník šitý na lanku ze skleněných voskovaných perlí a českého rokajlu, doplněn dřevěným netopýřím přívěskem. Nastavitelná velikost, zapínání na bižuterní karabinku a protikroužek.


Oproti tomu Ve stínu kříze představuje jednoduchý ketlovaný šperk z broušených skleněných korálků v atraktivní kombinaci barev červená- černá. Kovové komponenty z chirurgické oceli, vyjma přívěsku - kříže a čtyřech spojovacích kroužků. Opět nastavitelná velikost.

Posledním je Absinthe. Jednoduchý opět ketlovaný na chirurgické oceli. Černé skleněné korálky, zelené skleněné kapičky, bižuterní prostřední díl a řetízky, nastavitelná velikost jako vždy. Náhrdelník pro každou příležitost. Žel bohům bez publikovatelné fotodokumentace, proto odtajním jen boční pohled.


Gothičky by mohla potěšit také tato vyšívaná brož Pavoučnice. Pavučinová kamej je obšita japonskými a českými rokajly, doplněna o kovový pavoučí přívěsek. Zadní strana je plstí řádně začištěna a zapíná se pomocí brožového můstku.


Nebo třeba šité goth-able náušnice Šťavnaté a krvavé?


Je libo čaj? Čajovnice je zatím největší součást kolekce Svět v lahvi. Lahvička s krásným rostlinným obsahem je zavěšena na dlouhém černém řetízku, který je ozdoben dvěma broušenými kampami černé barvy. Kovové komponenty jsou z obecného bižuterního kovu.


Šperky budu postupně do obchodu doplňovat, vše však záleží na jejich prodejnosti. Zbývá jen prozradit, kde obchod Porcelain Doll najdete:
Ztracená ulice 269/36
779 00 Olomouc

Takže Olomoučáci, všichni povinně kouknout. :D Ne, nutit vás nebudu, ale vidět tento obchůdek zblízka stojí za to, zde totiž pohádky ožívají a není nemožné splnit si zde svůj dětský sen - být na chvíli pohádková princezna.

Takže Olomoučáci, všichni povinně kouknout. :D Ne, nutit vás nebudu, ale vidět tento obchůdek zblízka stojí za to, zde totiž pohádky ožívají a není nemožné splnit si zde svůj dětský sen - být na chvíli pohádkovou princeznou.

Všichni ostatní (koneckonců i vy, olomoučtí) zůstaňte napojeni na mou facebookovou stránku (klik), jelikož chystám na 1. července giveaway soutěž. Výherce obdrží jeden pár autorských náušnic dle vlastního výběru z nabídky. Nabídka ceny, pravidla i start soutěže budou zveřejněny 1.7.

Na závěr fotografie pro usmání - část hromady šperků těsně před zabalením a odesláním směr Olomouc.


Mějte se fanfárově a mějte rádi handmade!

Mon
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Kupujete ručně dělané výrobky?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 25. června 2014 v 13:45 | Reagovat

Ty jsou báječné :O Já mít u sebe tolik, tak vše odkoupím :D "Ve stínu" a "Pavoučnice" se mi líbí nejvíce.

2 Ekyelka Ekyelka | 25. června 2014 v 13:50 | Reagovat

Jen poznámka k objednávkám: je zcela normální požadovat zálohovou platbu v případě práce na zakázku, která má právě pokrýt aspoň částečně materiál. Co na tom, že je to jen pár desítek korun na nové sáčky rokajlu? Princip je naprosto stejný.

Svého času jsem se kdysi spálila stejně, jen u mne to byl šitý šperk (odhadem čistý čas práce přesáhl 30 hodin) a prodal se mi jen díky tomu, že objednávka nebyla extrémně specifická, jak to obvykle bývá - slečna si navolila barvy a celkovou podobu, neměla však požadavky na speciální úpravy nebo nestandardní rozměry.
Proto v případě zakázek vždy požaduji zálohu. Že se to někomu jeví jako obtěžování zákazníka? Inu, přeji mu hodně štěstí třeba při zařizování bytu na míru.

A s obchodem držím palec. Jeví se jako dobrý kout, kde by šperky nemusely zacházet na úbytě, odsunuté někam na bok (i to bývá problém komisních prodejů a nájmů v buticích).

3 Sarinka Sarinka | Web | 25. června 2014 v 14:02 | Reagovat

Tie šperky sú úplne dokonalé :)

4 Lawiane Lawiane | Web | 25. června 2014 v 14:11 | Reagovat

úúú, toho je! Omluva je perfektní nápad a pak se mi ještě líbí ty ptáčci v kleci na uši - jsou ňuňu. :)

5 Chloë Noir Chloë Noir | E-mail | Web | 25. června 2014 v 19:34 | Reagovat

Krásne veci...neraz nad tvojimi výtvormi nadšene slintám, samozrejme, najmä tie gothické veci mi učarovali najviac. Mať viac peňazí a bývať niekde v Čechách, tak by som ťa pár vecí určite s radosťou zbavila  :3

A inak také niečo, že ak si nechá niekto niečo vyrobiť a potom to odmietne, tak to je podľa mňa vrchol. Takí ľudia nedokážu očividne oceniť prácu iných. -_-

6 Lukáš Lukáš | Web | 27. června 2014 v 11:36 | Reagovat

já sice nekupuji žádné takové věci, ale zde bych udělal vyjimku :)

7 Elizabeth Elizabeth | E-mail | Web | 30. června 2014 v 15:09 | Reagovat

Vyzerá to skutočne úžasne, skvelé nápady! Obdivujem ľudí, ktorí majú šikovné ruky ne takéto práce - ja s mojou trpezlivosťou by som nič také nevytvorila! :D

8 Livien Livien | Web | 2. července 2014 v 22:18 | Reagovat

Nádhera! Jsi opravdu šikovná. Hlavně pravý talent se ukáže především na tom, jak se člověk popere s věcmi, které nejsou zcela dle jeho vlastního gusta. Takže za mě rozhodně palec nahoru za ten růžový náhrdelník. Je skutečně něžný. Musím jít tu tvojí stránku na FB také prozkoumat, pač do Olomouce se jen tak nedostanu. :)

9 Amia Amia | Web | 3. července 2014 v 15:48 | Reagovat

Páni, blahopřeju k umístění výrobků v obchůdku :D
A samozřejmě chvílím šperky, jsou moc krásné. Zejména ty zezačátku a pak tmavý s křížkem a kuličkou(?)

10 Daria Yuu Daria Yuu | 3. července 2014 v 20:05 | Reagovat

"Ve stínu kříže" je už prodaný nebo je na prodej :) a kdyby byl na prodej za kolik :D já se totiž zamilovala *w*

11 Monica Otmili Monica Otmili | 3. července 2014 v 20:16 | Reagovat

[10]: Ahoj, tak před pár dny jsem se dozvěděla, že je již prodán.

12 Opti-Mystique Opti-Mystique | Web | 4. července 2014 v 13:57 | Reagovat

Už jsem tou ulicí procházela a nenápadně se dívala po výlohách a já, slepýš, na ten obchůdek nenarazila. Ale neboj, jakmile zase budu v Olomouci, tak se tam stavím, minimálně na čumendu, ňach. :3

13 Destinaetus Destinaetus | E-mail | Web | 4. července 2014 v 21:46 | Reagovat

U některých kousků si říkám, škoda že nejsem holka, protože jsou pěkný :)

A stejně lahvičky rulez :D

14 Usylmä Usylmä | Web | 7. července 2014 v 22:36 | Reagovat

Páni, úžasné šperky! Sama si moc ručně dělaných nekupuju. Ale některé, jak tu vidím na fotkách, vypadají teda vyloženě výborně :-)

15 Květuš Květuš | Web | 4. září 2014 v 13:04 | Reagovat

Můj vítěz jsou malé skleničky na naušničce. Zejména bílé krystalky pro toxikoložku, to je super.

16 geomant geomant | Web | 20. června 2015 v 9:10 | Reagovat

pujcky bez potvrzeni prijmu :-?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick