Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song Challenge po dvou letech 1/2

19. května 2014 v 20:18 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Jsou to dva roky, co jsem se zapojila do hudební challenge, která obsahovala jednu otázku na každý den po dobu třiceti dnů. Už tehdy jsem na to šla fikaně a místo třiceti článků jich vyšlo jen pět. Nyní jsem se rozhodla pro rekapitulaci a ta se vejde pouze do dvou článků. Odpovědi na otázky z minulého roku naleznete zde, na každý další díl se dostanete prostřednictvím tohoto odkazu (aneb technická závada na blogu). A vypadá to na pěkné změny oproti předloňsku, tak si pojďme poslechnout patnáct písní.


1) Nejoblíbenější písnička?
Hned bych mohla citovat svůj předloňský řádek: "Vybrat tu nejoblíbenější je fakt těžké, když mezi mé oblíbené patří několik." Opravdu nemám tu jedinou, kterou bych považovala za tu jedinou na příčce s číslem jedna. Musí to být nějaká, k níž mám vztah opravdu dlouhou dobu, tudíž proti roku 2012 se zde změna nekoná a bude to opět "Place In Your Heart" od Nazareth, jejichž koncertem v roce 2007 oficiálně započaly mé návštěvy rockových a metalových koncertů.2) Nejmíň oblíbená píseň?
Nad rychlokvaškami nejen z rádií ani nepřemýšlím a ihned brouzdám ve svých oblíbených metalových vodách. A hned mě něco napadá. Neoplývá to valnou kvalitou, jedná se o již rozpadlé Chernobor a jejich "Hej, Slovane!"3) Píseň, která tě rozveselí?
Tady se nic nezměnilo, stále to dokáží Stratovarius se svojí "Glory Of The World". Muzika i text mají neskutečně pozitivní náboj. Zde na blogu jsem ji sdílela několikrát, což dokazuje onu důležitost, kterou pro mě má.


4) Píseň, která tě rozesmutní?
Minule to byla Tarja, dnes mám jasno, sluch obesmutní Sonata Arctica s jejich "Tallulah", u níž jsem se rozbrečela už hóóódněkrát. Mrzelo mě, že jí nehráli na jejich prvomájovém koncertě v Praze. I když možná je to dobře, ty potoky slz, které bych spustila si umím živě představit. No jo, Otmilka je citlivka...


5) Píseň, která ti někoho přípomíná?
Takových už se taktéž nastřádalo. Nejsilnější kouzlo má však píseň připomínající mi mou drahou polovičku. Poslouchali jsme jí cestou na zlínský koncert Ensiferum právě v roce 2012, kdy náš vztah byl ještě ryze kamarádský. Celkem jsme to album otočili v přehrávači snad pětkrát a konkrétně tuto písnišku opakovali osmkrát. Jedná se o "Peace Sells" od Megadeth.


6) Píseň, která ti připomíná nějaké místo?
Minule jsem uvedla Sonatu Arcticu a jejich "San Sebastian", jelikož mi přípomínalo večery na Soláni, kde jsme na ni blbly s kamarádkou. Ale Sonata už tu je, uvolníme místo jiným kapelám. Vždy, když se vrátím k albu Death Magnetic od Metallicy, vybaví se mi cesty autobusem v západní Anglii, zatímco po oknech tekly kapky deště a venku bylo chladno. Nejsilnější byla cesta na Tintagel, v pořadí druhá, rok 2011 a "The Day That Never Comes".7) Píseň, která ti připomíná určitou událost?
Jé, když zabrouzdám do prvotního článku, tak výše uvedená píseň od Metallicy tam zaujímá právě tuto odpověď. :D Mohla bych uvést každý koncert, kterého jsem se zúčastnila a taky každou píseň, kterou tam hráli. Ale chce to oné speciální pouto a to mám s Dragonforce. Polaždé, když je poslouchám, stojím zase ve druhé řadě na loňském festivalu Masters Of Rock, poprchá na mě, přítel za mnou stojící mě objímá, všude masa lidí, jedna hodina v noci a Dragonforce na pódiu válí.


8) Píseň, jejíž všechna slova znáš?
Neučím se texty zpaměti. U těch zahraničních si nejsem jistá na sto procent s každým slovem, takže zůstaneme v českých zemích spolu s Barbar Punk a písní "863" zvané též "Dva Mudrci".


9) Píseň, na kterou umíš tancovat?
Tancuju fakt mizerně, ale z hecu vám zatančím na cokoliv. Ale dřív mě hodně bral industrial dance, tanec na trvdou elektoniku. A tančila jsem jak na českou EBM legendu Vanessa, kterou jsem sdílela minule, tak třeba na projekt Asphyxia, který si pustíme teď.


10) Píseň, u níž usínáš?
Výrok z minula "Usnu u všeho." je stále pravdivý, Amon Amarth nevyjímaje. Táta si vytvořil řadu šesti CD s názvem "Na Dobrou Noc," kam vypálil různé skladby, které si čas od času pouští k usínání. Já si je jednou za uherský rok vypůjčím, ale jestli u mě v usínání vede nějaká píseň, tak je to "Forever And One" od německých Helloween.


11) Píseň od tvé oblíbené/nejoblíbenější kapely.
Nemám ryze nejoblíbenější kapelu a těch oblíbených je hodně. Před dvěma lety jsem uvedla Iron Maiden, dnes to vidím na nějaké Finy, takže šup sem s Ensiferum.


12) Píseň od kapely, kterou nenávidíš?

Jój, to mám taky z čeho vybírat. Chinaski, Mig 21, Rammstein, Tokio Hotel... Ale co se mně nelíbí nebudu podporovat sdílením.

13) Píseň, která je provinilým pokušením?
Tak provinilé pokušení? (A neuveď nás v pokušení a...já to neukopnu!*) Vzhledem k tomu, že nad tím přemýšlím dýl jak pět minut, nechám tam pořád Amy Winehouse ne, mám to! Die Anthwoord. Velmi dekadentní uskupení. Ten rapující týpek mě osobně vadí a neposlechnu si je nijak často, ale mají určitou atmosféru a dokáží zaujmout. Co dál říci? Výplach mozku a opravdová psychárna.


14) Píseň, u níž by nikdo nečekal, že jí máte rádi?
V původním článku jsem uvedla Otvírání Studánek od Bohuslava Martinů. Přidala bych ještě rovnou celou operu a muzikál - Nabucco od Giuseppa Verdiho a muzikál Fantom Opery. A nebo třeba folk v podobě Asonance či nádherně isnpirativní píseň Adiemus od Karla Jenkinse. Zůstaňme u té vážné hudby. U tohoto mi prostě padá brada.


15) Píseň, která tě vystihuje?
Celé dva roky jsem si myslela, že píseň, kterou vám chci nyní představit, jsem uvedla i minule. Neuvedla. Jsou tam Helloween s "If I Could Fly", což je píseň, s níž se taktéž poměrně ztotožňuji, ale jasně mi vévodí Energy od projektu italského kytaristy Lucy Turilliho s názvem Luca Turilli's Dreamquest. Vydáno bylo pouze jedno album, což mě nesmírně mrzí, jelikož je jisté, že projekt už pokračovat nebude. Tahle píseň, to jsem skutečně já.


A co vy? Jaká píseň vás vystihuje, či máte pocit, že byla stvořena právě pro vás?
Druhou část rekaptulace očekávejte příštý týden.

Užívejte jara. :)

*Kdo poznal film, přihlásit se v komentářích o patnáct nesmyslných bonusbodů!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marja Virtanen Marja Virtanen | Web | 19. května 2014 v 22:42 | Reagovat

Páni, překvapilo mě, že nemáš ráda Rammstein - ty já naopak můžu :D

V poslední době zjišťuji, že se ke mně hodí tři songy - Arch Enemy: War Eternal, Ozzy Osbourne: Dreamer a Stratovarius: Hunting High and Low. Není den, kdy bych si je neposlechla, vždy se v nich najdu :)
A samozřejmě jsou to songy od Turisas :D

2 V. V. | E-mail | Web | 20. května 2014 v 16:12 | Reagovat

Taky mám tuhle výzvu v rozepsaných, a jelikož jsem skončila na článku třiadvacátého dne a tudíž ji nikdy nedokončila, chci ji zkompletovat a shrnout všech třicet písniček do jednoho. :-)

3 reveriedreams reveriedreams | E-mail | Web | 20. května 2014 v 21:10 | Reagovat

Máš celkem sympatický hudební vkus. Já sice poslouchám spíše hard rock (Scorpions, Aerosmith, Deep purple, Smokie- ne, že by ti byli hard rock...), ale zbožňuji lidi, kteří neposlouchají mainstreamové..jak jsi to nazvala? Rychlokvašky?
Polovinu se zmiňovaných skladeb znám a nejsou špatné. Není to to, co bych poslouchala běžně, ale když to někde zaslechnu (ne, že by se to dělo nějak často), nebráním se tomu.
Tento projekt jsem také před nedávnem dělala.
A k tvé poslední otázce: nejspíš to bude Dreamers od Scorpions, protože jsem snílek...

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 21. května 2014 v 16:54 | Reagovat

Potěšilo mě, že znám všechny vyjmenované kapely, ale neznám všechny písničky. Díky za úžasné hudební typy :))

Asi tuhle výzvu taky zpracuju... :) Včera jsem dostala chut na Rammstein, jinak u mě vede Nightwish :)

5 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 22. května 2014 v 15:22 | Reagovat

U většiny otázek bych se asi zasekl... a možná na delší dobu :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick