Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

O zaneprázdněné šperkařce

11. května 2014 v 22:02 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Nadpis může sice asociovat projekt Pohádky pro Kulíšky, ale nebude tomu tak. (I když mohla bych kulíškům zase něco napsat; psaní pro děti mě baví, mimochodem mám momentálně rozpracovanou dětskou knihu.) Budou to opět šperky, avšak s produktovým popisem omezeným na minimum, jelikož i má osoba má tu potřebu vám říci jak se poslední dobou má a tím skoncovat s nánosem prachu, který se zde na blogu začal usazovat.Mám se moc fajn, co se osobního a vlastně i pracovního života týče. V létě bychom s Drahým rádi někam do Skandinávie, aspoň na tři dny + cesta. jenže na to je třeba co? Vydělat si peníze. Což snad do té doby nebude problém. Otevřeně přiznávám, co se týče korálků, tak jsem workoholik. Ještě minulý týden jsem byla pěkně vytížená. Totiž blížil se brněnský Animefest, který by byl šel mimo mě, kdyby se naň nechystali mí přátelé, kteří si vzpomněli, že umím šít a oni by rádi ten cosplay. Včera mě čekala prodejní akce v Plzni, na kterou bylo zapotřebí připravit tématické šperky ve stylu gothic. Do toho škola a já se těšila, až to budu mít vše za sebou a přijde vytoužený odpočinek, jehož vrcholu bylo dosaženo dnes odpoledne. Součásti cosplayů opustily můj byt již ve čtvrtek (díky bohům - teda ne že bych k nim měla nějaký odpor, ale u jedné z těch věcí jsem se u šicího stroje opravdu navstekala, jen co byla pravda), poslední šperk na včerejší prodej byl dokončen včera dopoledne. Paradoxně se mi vrátil zpět, což ale nijak zvlášť nevadí, páč nové majitelky si našla řada šperků. Sortiment nabízený na Fleru se každou chvíli mění, byť se v prodaných ukazuje stále jedna věc. Mnohem lépe se prodává naživo či přes Facebook.

Zmíněný náramek se speciální rivolkou Swarovski dokončován včera dopoledne. Ještě nemá jméno.

Zítra nastupuju na dvoutýdenní praxe. Budu šít pracovní oděvy ve firmě FOMI, snad se osvědčím a nic nepokoním. Spolu s praxemi přichází příjemná skutečnost a to fakt, že budu každý den v týdnu končit ve dvě hodiny odpoledne. Tím pádem budu mít dost času na dokončování zakázek a taky na své přátele. Ozvala jsem se lidem, které jsem neviděla delší dobu, tak snad to vyjde. Dostala jsem zajímavé zakázky. Tvořím korálkové dámské spodní prádlo pro pána, který fotí slečny... :-) Další věc je kupodivu taky pro pána - náramek ve stylu dark elfů z Warhammeru. Budu vyšívat na kůži, takže to bude boj, na druhou stranu mám na to dost času. Krom toho, začal jsem se učit techniku sutaškování, s výsledky mého samostudia vás seznámím brzy.


Prstýnek z menší série Metalově-korálkově, z níž jsou na skladě již pouze dva kusy. Vyzkoušela jsem nové dvoudírkové korálky Piggy a hned si je oblíbila.


Stejně taky byly využity i v náušnicích "Šeříkové mámení" a "Triangle Sphere."Tato parta netopýřích šperků se mnou vyrazila včera do Plzně na akci s názvem Wave Gothic Fashion, jejíž součástí byl koncert kapel Alvaréz Peréz, Carpatian Castle, Vodoma a Strangemind, dechberoucí módní přehlídka ateliéru Kirké, fireshow, taneční vystoupení a taky malé tržiště.

Když už jsem u těch akcí, dlužím vám reportáže z koncertu Prong a Sonata Arctica. Měla by su to napravit. Taktéž mi v rozepsaných a v notesu na všechno zejí konečně taky úvahové články. Pravděpodobně se mi mění čtenářstvo, jelikož vás čím dál zahlcuji svými šperky, ale mé typické úvahové články jsou tatam. Což chápu, že odrazuje čtenáře, kterým byla bližší ta úvahová nátura...

Víte, co su pomocí ankety zde na blogu zjistila? Že nejvíce dlouhodobých čtenářů je ve věkové hranici mezi 13-ti a 15-ti lety. Hned za nimi je kategorie 16-18. Početnou skupinu čtenářů tvoří i lidé ve věku 21-25 let a za nimi také děti ve věku do 10-ti let (což je mi poněkud záhadou a přemýšlím nad troly či špatnému přečtění anketní otázky. Přála jsem si totiž, aby odpovídali pouze dlouhodobí návštěvníci). Přesně osm čtenářů je straších 70-ti let a z kategorie 61-70 let nečte můj blog dlouhodobě nikdo. Otázkou zůstává, jak by ovlivnil výsledky ankety fakt, když by byla zadána o dva roky dřív. Dnes zadávám anketu novou, zajímá mě, které články zde čtenáři preferují. Faktem zůstává, že ti úvahovější s budou muset ještě dva dny počkat, dnes mám totiž tu chlubivou. (Bohové, proč zrovna když to potřebuju, tak mám vyplácaný limit na internet a fotky se mi nahrávají táááák pomalu?)


Tyto náušnice nazvané "Tyrkysové píchnutí" ukončily absenci puzetkových náušnic v mé nabídce. A že jsou opravdu drobné, průměr 1,5 cm a délka po špičku hrotu 2 cm.

Nu, to by bylo pro dnešek vše, víc se mi do galerie nepodařilo nahrát. Pozvánku na další akci, kde budu prodávat sem ani nahrávat nebudu, jednak by to zas trvalo deset minut, než by se nahrála a pak byste stejně nepřišli. (Ne, tohle není snaha naštvat si dosavadní čtanářstvo škaredým tónem, nýbrž konstatování ověřeného faktu.) Koho by to ale i přesto zajímalo, nechť klikne sem.

Užívejte jara. :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Kupujete ručně dělané výrobky?

Ano.
Ne.

Komentáře

1 Liliana Landštejnská Liliana Landštejnská | Web | 12. května 2014 v 10:19 | Reagovat

Obdivuju, když někdo něco dělá, baví ho to, pořádně se tomu věnuje... výsledky pak stojí zato :-)

2 Arvari Arvari | E-mail | Web | 12. května 2014 v 20:30 | Reagovat

Všechno je to moc pěkná práce. =) Nejvíc se mi asi líbí ten náramek, vážně nechápu, že se neudal. Je parádní... =D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick