Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Report z Christmas Metal Symphony

25. prosince 2013 v 14:16 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Kde kdo už slyšel o koledách v metalové verzi, jiní sabotují vánoční písně i samotné Vánoce (proti čemuž nic nemám, je to jejich věc, pokud si teda nebudu muset na sociálních sítích číst 30 příspěvků o tom, jak někoho štvou atd.) Když se ve městě začaly objevovat plakáty na akci s názvem Christmas Metal Symphony alias vánoční program pro metalisty, mohlo se zdát, že si metalové verze koled poslechneme na živo prostřednictvím známých hlasů za doprovodu orchestru. To ale vůbec nebylo tématem akce, která se uskutečnila ve čtvrtek 19.12.13, (tedy až na závěrečnou píseň, ale tu prozradím o pár odstavců níže). Zpěváci různých kapel se spojili na společném turné v rámci programu Beat Fest 2013, aby v několika zemích předvedli největší hity svých kapel doplněné zvukem filharmonie. Zazpívali nám: Chuck Billy (TESTAMENT), Michael Kiske (ex-HELLOWEEN, UNISONIC), Joey Belladonna (ANTHRAX), Udo Dirkschneider (ex-ACCEPT, U.D.O.), Floor Jansen (ex-AFTER FOREVER, NIGHTWISH) a Joacim Cans (HAMMERFALL)
Kromě hitů svých aktuálních i minulých kapel přidali i pár legendárních písní od jiných interpretů.Jen taktak jsem všechno stihla, páč mi škola končila poměrně pozdě, takže honem chytit na Můstku drahého a pak letět odhodit doma zbytečné věci a najíst se. Sál - Incheba Arenu na Výstavišti v Praze - otevírali v 18:30 a jelikož jsme neměli lístky na stání pod pódiem, chtěli jsme máknout, abychom se ve své sekci dostali co nejblíž a aby má osoba o výšce nějakých 167 cenťáků dobře viděla. Což se zadařilo a pozici jsme zaujmuli hned u "železa," tedy v první řadě našeho sektoru. Ve 20 hodin měli začít hrát, drahý zabíjel čas tím, že testoval povrch mé hlavy a stabilitu piva v kelímku na ní (a já se jen modlila, aby někdo z usmívajících se přihlížejících nebyl škodolibý a neudělal do kelímku ťuk).

Vokalisté neměli žádnou předkapelu, a tak první z nich, orchestr nastoupil kolem osmé hodiny a spustil, poté se na pódiu objevil Chuck Billy. Patřím mezi tu skupinu lidí, která nemá jeho kapelu Testament naposlouchanou, on sám mě příliš neoslovil. Po dvou písních jej vystřídal legendární ex-zpěvák Helloweenů, Michael Kiske, zvaný od letošních Masters "Miči," nejprve si zažádal o pořádný aplaus a poté zazněla píseň March Of Time, jejíž refrén nechal skoro pokaždé odzpívat publikum. To nebylo plné ortodoxních metalistů, čemuž odpovídala atmosféra na metalový koncert slabá, která se ale ke konci zlepšovala. Drahému se podařilo několikrát část lidí roztleskat, já si pomalu vyřvala hlasivky díky nutkání "když už je slabá atmosféra, tak musím víc řvát a vytvářet iluzi velké." Nadupanou March Of Time vystřídala pomalá balada Longing, za níž následovala oblíbená I Want Out.


Kiskeho následně vystřídal Udo. Tento zpěvák se skřetím hlasem a vzhledem ála dědula nás dostal, zazpíval písně I'm A Rebel, They Want War a hitovku Metal Heart. Orchestr se opět přihlásil o slovo s coververzí na Symphony X a my opět spatřili Chucka Billyho ještě s jednou písní. Pak předal pódium ženě, zpěvačce Nightwish, Floor Jansen. Lidé v sálu se začali nalaďovat na atmosféru, která se sluší a patří. Musím uznat, že přijmout Floor do Nightwish byla dobrá volba, její hlas skýtá rozevlátost Anette i vážnost opery ála Tarja. Začala písní od After Forever - My Pledge Of Allegiance #1. Nechápu, proč jako druhou svou píseň vybrala cover od Heart - píseň Alone. Teda, z jejího hlediska to chápu - objasnila nám to, že k nim má vztah...

Fanoušci Nightwish si užili song Nemo a také Joacima Canse s hity od Hammerfall - Hearts On Fire a Last Man Standing. Štafetu převzal Joey Belladonna, který nás přivítal písní Heaven & Hell od nikoho jiného, než Black Sabbath. Zazněly dvě písně od Anhtrax, i má oblíbená Madhouse a taky Highway To Hell od AC/DC, kterou jsme zpívali už všichni. Poté si Joacim střihl spolu s Floor The Phantom Of The Opera, což bylo jednoduše úžasné. A když se blížily ty Vánoce, všichni na závěr zapěli Silent Night a rozloučili se přesně o desáté.


Zapojení orchestru byla zajímavá věc, zprvu ale solidně přeřvával kytary. Show jsem si užila, ostatně to se potvrdilo na mých hlasivkách a jediné, co mě trochu mrzí, byla slabší atmosféra.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 niki-land niki-land | E-mail | Web | 25. prosince 2013 v 16:20 | Reagovat

:) pěkný článek :)

2 Madrak Madrak | E-mail | Web | 29. prosince 2013 v 18:26 | Reagovat

Byla to paráda :3

3 Jenny the Strange Jenny the Strange | Web | 9. února 2014 v 13:16 | Reagovat

Jak já tam chtěla jít! Ale má peněženka žel bohům není bezedná... Duet Floor a Joacima bych opravdu chtěla slyšet naživo. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick