Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Afterdark Fair 2013

5. října 2013 v 14:15 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Týden tomu je, co jsem se se svými korálky vydala na cestu do Brna na svou přímou prodejní premiéru. Ta se konala na Flédě v rámci festivalu Afterdark Fair. Festival zahrnoval převážně dvě oblasti - hudební vystoupení a gothic jarmark, který přinesl spoustu stánků a nádher. Měla jsem strach, zda toho na výletě spíš víc nakoupím, než prodám. Předchozí odpoledne bylo ve znamení příprav. Pobalit výrobky tak, aby přečkaly cestu, nařezat vizitky, vytvořit ceník, nadepsat a nalepit cenovky na stojánky... Na nějaké dohánění restů a rychlé dopracovávání nedokončených výrobků jsem se jednoduše vykašlala, minule mi to přineslo víc strastí než užitku a dokonale mě dopálila skutečnost, že akci nakonec zrušili. No dobře, zapřísáhla jsem se, že jeden náhrdelník dodělat musím. Je natolik tematický, že jet bez něj by bylo jako dort bez třešničky. Navíc když už k němu existoval v tu dobu i prsten.

Na zmíněném náhrdelníku jsem pracovala ještě v autobuse, než řidič nastartoval a úplného dokončení se mu dostalo až na místě. V autobuse jsem potkala Darkmonu, s níž se znám z různých akcí a která mi před časem šila krásné elfí šaty. V Brně jsme se střetly s její barbaří polovičkou, nesoucí na prodej knihy undergroundového nakladatelství Pravěk, a mohlo se vyrazit směr Fléda.


Prostor, který nám a dalším dvěma prodejkyním byl vyhrazen, je to jediné, co nás (snad můžu psát i za ostatní, jichž se to týká) na akci mrzelo. Fléda není klub určený pro prodejní akce, tudíž to s prostorem pro stánky bylo obtížnější. Stánky nebyly rozestavěny v jedné dlouhé chodbě, kterou by všichni návštěvníci procházeli a měli možnost se podívat na všechny prodejce najednou, nýbrž různě po místnůstkách i chodbách a na nás padlo poněkud zašoupnuté místo v místnosti vedle baru, kam se nepřišli podívat všichni. Snažila jsem se připravit se na maximum, abych zaujala v co nejlepším světle, bez problémů se to však neobešlo. Byli jsme varováni, že osvětlení není žádná sláva a vřele doporučují přinést si vlastní prodlužovačku a lampičku/ky. Samozřejmě jsem si obojí zabalila, jenže já blbec z té lampičky na cestu nevytáhla žárovku a pak se divím, co to mám s prodlužovačkou, jakto, že nefunguje. A ono ejhle, za to nemůže kabel, ale prasklá žárovka. Jak na potvoru všechny krámy v okolí zavřené - on byl svátek - a v Albertu měli jediný typ, který by mi však nepomohl. Naštěstí byla Darkmona tak ochotná a jedno světélko mi zapůjčila.

Fotka zmiňovaného náhrdelníku s prstenem, spolu s roztahováky. Autorkou je slečna Ilusior, jejíž ostatní fotky z akce a jinou tvorbu si můžete prohlédnout zde.

Čas utíkal jak voda, za chvíli byl klub plný lidí a kolem půl sedmé večer byl prodán první náhrdelník. Podařilo se mi prodat šperky v celkové hodnotě cca 850, sama si odnesla publikaci od Pravěku a kamej na další tvoření. Lidé, kteří přišli, byli přátelští a s mnoha jsem se seznámila (třeba i s Lúmenn, která si ode mě dokonce odnesla náušničky s prstýnkem). S barbarem a Darkmonou jsme se střídali v dohledu nad stánky tak, abychom si každý mohli projít tržiště, na němž mimojiné prodávala i Riwaa Nerona i Victorian Catherine, či podívat se na vystoupení kapel. Zahráli Tezaura, Dark Gamballe, Alvaréz Peréz (na které su si s barbarem a dvěma dalšími hezky zapogovala; je to vtipný a fajn pocit být jediný jedinec ženského pohlaví v pogu), Sorronia a pár dalších. Následně jsem si zatancovala industrial dance na tvrdou elektroniku pouštěnou z mixážního pultu.

Mám-li to shrnout, akci jsem si pořádně užila nejen jako prodejce. Horší byla cesta zpátky. Lidé se po půlnoci začali vytrácet, unavený barbaří pár, v jehož společnosti jsem trávila den, se odplížil do pelechu a organizátoři se rozhodli klub zavřít o hodinu dřív, než plánovali. Ve dvě ráno ven s námi, když autobus mi jede až ve čtvrt na pět, taková vidina se mi nelíbila. S několika dalšími (mezi nimiž byl i DJ Ice Doll - DJ, jehož goth komunita jistě zná) jsme postávali v okolí a rozmýšleli, co budeme dělat, respektivě kam půjdeme (totiž když už se něco objevilo, zavřeli nám přímo před nosem). Nakonec se Ice Doll zachoval jako gentleman a strávil se mnou zbytek času do odjezdu v Brooklynu (za což mu děkuju), jisté metalové hospodě poblíž nádraží.

Pak už jsem jen vlezla do autobusu a s blaženým pocitem okamžitě usnula. Matně si vzpomínám, že jsme stáli v koloně na D1, (zpoždění víc jak hodinu; ne, že by mi to vadilo, kdybychom dorazili na čas, o hodinu déle bych čekala před barákem - uzamčené hl. dveře, já bez klíče s vybitým mobilem a na zvonění nikdo nereagoval) spolusedící poslouchal thrash metal (asi mi počas cesty padala moje hlava na jeho rameno; drahý odpusť, nebylo to schválně), autobus byl celý plný (jel z Košic) a na hromadu dalších nepodstatných informací.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.2% (139)
Ujdou. 7.7% (17)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 15.9% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 5. října 2013 v 14:46 | Reagovat

To musela bejt výborná akce. :)

2 Kariol Kariol | 5. října 2013 v 19:12 | Reagovat

No vidíš, nakonec sis tu Prahu ve své podstatě vynahradila. :-) Sice bylo málo místa, méně zákazníků a víc najetých kilometrů, ale to vůbec nevadí :-)
Mimochodem, ty elfí šaty vypadají krásně. Určitě ti moc sluší! :-)

3 Luné Luné | Web | 8. října 2013 v 17:12 | Reagovat

Páni, s tvořením bych chtěla mít stejnou trpělivost jako ty. Jedna příležitost ztroskotala, druhá se vynořila.. a musela vykouzlit úsměv na tváři :)
A uvidíme někdy tvou fotku v elfích šatech? ;)

4 Amia Amia | Web | 1. listopadu 2013 v 10:33 | Reagovat

A platili jste něco za pronájem stánku? Zní to moc hezky, možná až na to čekání na ranní bus. Ovšem z pozadí jsou tyhle chvíle nejlepší :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick