Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Výzva komárům z Prahy 7

4. září 2013 v 21:04 | Monica Otmili |  Život kolem nás

Důrazně žádám kolonii komárů žijících od červnových povodní na Praze 7 a to konkrétně v Královské oboře Stromovka, aby změnili své aktuální bydliště a začali se rozmnožovat na novém místě, a to z níže uvedených důvodů:

1) Komáři značně obtěžují návštěvníky parku, kteří si zde chodí odpočinout od rušného velkoměsta.
2) Míst, kam si mohou Pražané chodit odpočinout "do přírody," je žalostně málo, což obyvatelé města pociťují ještě víc právě v době aktivního působení komárů.
3) Díky jejich působení v dané oblasti odrazují možné návštěvníky, což vede k velmi vážným následkům, mezi něž patří například naštvanost, zvýšení stresu už tak vytížených pracujících, kteří si z důvodu nepříjemného hmyzu odpočinek nedopřejí, zpřetrhání křehkého pouta mezi městským člověkem a zelení a v neposlední řadě také finanční ztráty drobných podnikatelů provozujících v oboře občerstvení, kteří díky snížením návštěvnosti přijdou o zisk.
4) Komáři se dopouští fyzického násilí na návštěvnících parku, jimž doslova pijí krev.
5) Svým obtěžováním a bodáním způsobují návštěvníkům poranění kůže, což může u osob s velmi nízkým sebevědomím vést až k psychickým problémům.
6) Svým chováním vážně ohrožují zdraví návštěvníků a jejich zvířecího doprovodu, stejně tak trvalých obyvatel parku z řad fauny, a to dokonce tak, že se bodná zranění zanítí, popř. dojde k přenosu závažných chorob, jejichž léčba se projeví na finanční situaci chorobou postižených osob.

Tyto důvodu považujeme my níže podepsaní návštěvníci parku, za dosti závažné na to, aby mohlo být naší žádosti vyhověno. Stromovčáckým komárům nabízíme adekvátní bydlení v neobydlených oblastech, v místech či státech s velkým výskytem jezer a bažin (a tudíž i kolonií tohoto hmyzu. Obyvatelé těchto oblastí zvýšení komáří populace prakticky nezaznamenají.) nebo například klidně i v PRDELI.

S pozdravem Monica Otmili s přítelem
za návštěvníky Královské obory Stromovka.


Dost srandiček, teď k faktům. Pražáci, kteří se občas staví ve Stromovce, si určitě všimli, že od doby jarní povodně je v parku nějak podezřele mnoho komárů, kteří si ve skupinkách po dvaceti kusech rozdělují návštěvníky, které budou svou přítomností obtěžovat a pít jim krev. Není den, kdy bych po odchodu ze Stromovky neobjevila nějaký nový štípanec a pohár mé trpělivosti se naplnil. Jsou všude, píchnout i přes punčocháče a žádný kousek holé kůže vyjma obličeje před nimi nezůstane uchráněn. Jenže v Praze je opravdu relativně málo takovýchto míst, kde si může člověk v klidu sednout na lavičku po strom a užívat si klidu. Stromovka je dobře dostupná, na rozdíl od jiných pražských parků a rezervací a pokud člověk nemá moc času, opravdu její pohostinností využije. Krč okupují bezdomovci, v Letenských sadech se nedá v odpoledních hodinách hnout. Ano, pořád jsem nevyjmenovala všechna fajn místa, kam bych mohla zajít místo Stromovky. Zakopaný pes je v tom, že ke Stromovce jsem si vypěstovala vztah, mám tam oblíbené stromy, místo. Takové místo, na kterém se díky komárům pomalu nedá vydržet. Myslela su si, že se stačí nastříkat repelentem, jenže běžně jej v tašce nenosím, takže když se znenadání rozhodnu jít do Stromovky, nemám před těmi mrchami ani zdánlivou ochranu.

A teď to znáte, štípance, svědění a neustálé škrábání, zarudlá pokožka... Jakmile to zmizí a člověk se objeví ve Stromovce, zase na novo. Pro jistotu to ani nepočítám a radši ani nepřemýšlím o tom, že bych mohla něco chytnout. No nic, budu doufat, že letošní zima jejich populaci když už ne zlikviduje, tak alespoň zredukuje.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kariol Kariol | Web | 4. září 2013 v 21:34 | Reagovat

My v Hrdlívě naštěstí extrémní výskyt těch hnusných komárů nemáme, ale i tak se mi denně do pokoje vetře nějaký pisklavý krvežíznivý piják a poštípe mě.
V tomhle ohledu se docela těším na zimu, to nejsou komáři, mravenci... ale taky není příroda a teplo. :-? :-)
Hodně komárů jsem zažila především v Chlumu u Třeboně, nohy jsem po příjezdu domů měla celé od štípanců, ruce taktéž, ... :-?

2 sarush ef sarush ef | Web | 4. září 2013 v 21:58 | Reagovat

Čuráci :D

3 takara takara | Web | 5. září 2013 v 7:36 | Reagovat

Já bych tu výzvu rozšířila i na cikády (hlučnost) a šváby (fuj), vyskytující v okolí našeho domu hojně. :D japonští komáři mi přijdou, tak nějak hloupější, než ti čeští (díky bohu), každé ráno po té, co  si narvali pupky, si sednou na místo, kde by je viděl i slepej, takže jdou snáze zapleštit :D

4 Matthias Matthias | E-mail | Web | 5. září 2013 v 8:49 | Reagovat

Taky nemam rad, když mě celou noc píchají a střídají se na mě.

Jo a taky nemám rád komáry.

5 Zdebra Zdebra | Web | 6. září 2013 v 11:14 | Reagovat

Letos je celkově nějak víc komárů než loni. A to u nás povodně nebyly. A v noci mi to piští do ucha, i když se před nimi schovám pod peřinu! Dokonce mám štípanec i na krku. Z loňska si nějak nevybavuju, že bych byla nějak poštípaná. Ale letos je to strašný.

6 Babe Babe | E-mail | Web | 9. září 2013 v 22:32 | Reagovat

Heč, já mám komáry domácí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick