Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Šperkaření únor/březen 2013

14. dubna 2013 v 21:33 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Únor a březen byly poněkud produktivní měsíce, zvlášť co se různých polotovarů z Fima a rozpracovaných projektů (aktuálně rozpracovány čtyři, které byly započaty v těchto měsících) týče.

Pro představu, jak takový polotovar vypadá:
V mém podání se jedná o fimošony tvořené různými technikami podobné tomuto, ze kterých posléze vyrábím jednoduché náhrdelníky na stuze či dále obšívám malými korálky (rokajlem) a tvořím náhrdelníky složitější (chystám).Ti, co se pohybují mezi korálky, jistě zaregistrovali, že velmi oblíbené se stává obšívání kamínků Swarovski rivoli, řečených rivolky. Takový kamínek má tvar špičaté čočky, jde vlastně o do dvou špiček broušené sklo. Tak jsem to taky zkusila. První rivolky už mají své místo v rozpracovaném náhrdelníku, další putovaly do prstýnků. Ty byly celkem čtyři, přičemž jeden z nich jsem nestihla nafotit a už ani nestihnu - teď už je u své majitelky.

Bezejmenný prstýnek, první počin s rivolkou.
V tomto prstýnku Rozkvétající studánková víla byly použity i mačkané jazýčky české výroby, korálky vypadající jako protáhlý okvětní lístek, rovněž oblíbené.
Prstýnek Sweet Lolita.
Původně jsem měla představu, že bude vypadat trošku jinak, nakonec z toho byl prstýnek, u nějž bych se nebála označení Sweet Lolita, páč myslím, že lolitkám by se líbil. Zde jsem vyzkoušela japonské korálky Miyuki, byť jsou o něco dražší, než český, nebo rovněž japonský TOHO rokajl. Pracuje se s nimi dobře, skvěle zapadají a jehla nemá problém projít ani nejmenší velikostí (15).

Zmíněný TOHO rokajl, ve fialkovém provedení s kovovým průtahem, jsem použila na asymetrický náhrdelník s obšívanými kuličkami dvou velikostí. Náhrdelník je celkem 68 centimetrů dlouhý.

Krásná batikovaná peříčka mě v korálkárně zlákala, a tak jsem si je pořídila na výrobu náušnic. Ale aby to nebyly obyčejné peříčkové náušnice, přidala jsem na každou jednu obšívanou kuličku. Náušničky mám v provedení Jahoda a Moře.


Opět jsem vyrobila i nějaké extrémější naušnice - roztahováky z Fimo hmoty.

Zebra - 9mm
Krakelo; osobní šperk, 8.5 mm
Olej bublifuku - 6,5mm

Zůstaneme na chvilku u Fimo hmoty s těmito černobílými naušnicemi s Fimo přívěskem a ohňovkou. Přívěsek není sériově výráběný komponent, ale taktéž moje práce. Vyrobeny byly 2 páry, přičemž se druhý pár liší barvou háčku (tmavší, ale ne černý) a vzorem v přívěsku - jeden čtvereček je jinakší.

U místních vietnamců jsem objevila naprosto úžasnou věc. Prodávají kdejaké blbůstky na zdobení nehtů, drobounké kuličky a kamínky, třpiyky a třpytivé plátky, a to vše v malinkých skleněných lahvičkách. Tož jim to tam skupuju, původní obsah vysypávám do misky a z lahviček vznikají náušnice i řetízky s vlastním obsahem. Korkový uzávěr si vyřezávám sama ze štuplů od vína, prodávané lahvičky mají uzávěr plastový.

Absinth. Pro ty, co mají rády zelenou v obou slovasmyslech.

Vzpomínky z dovolené a za nimi se skrývají lahvičky Krev s červeným obsahem. Fotka je z brněnského blogosrazu a její autorkou je Alča, jíž za pořízení fotografie moc děkuju.

Mohlo by vás zajímat, co je to stříbrné u lahviček. Není to nic jiného, než náhrdelník pro ty, co se nebojí pavouků - Pavučina paní Pavoučnice z platových korálků a trubičkového rokajlu s průtahem. Nechybí kovový pavouček.

A na závěr to hlavní - první náhrdelník z chystané kolekce Spirit Of The Forest (ano, za názvem stojí stejnojmenná písnička od Korpiklaanů). Obšívat dřevěná kolečka jsem začala už v lednu. Náhrdelníky budou celkem čtyři, tento je mým osobním šperkem, další budou k pořízení.
Spirit Of The Forest part I je kompletně šitý náhrdelník, šito je i zapínání, ovšem nejedná se o korálkovou výšivku.
Zarostlé pařízky vyhřívající se na slunci obehnané všemožnou trávnou lesknoucí se ve slunečních paprscích.

Lidé mi vytýkají dírky v pařízcích (nevytrobila su je tam schválně, dřevěná kolečka pochází ze závěsu, co nám visí v chodbě), nicméně v dalších variacích je schovám pod obšití.
(Samozřejmě, že jej budu nosit k jinému svršku ;-))
Uvažuju, že po dokončení této kolekce bych zkusila ještě další s názvem Spirit Of The Sea.

Ještě bych se vám chtěla pochlubit s jednou skutečností, která mě nesmírně těší. A to, že si některé mé šperky můžete prohlédnout či pořídit v obchůdku V mechu a kapradí sídlící na adrese Bělohorská 77 v Praze. Najdete tam i jiné pěkné šperky dalších tvůrců, ručně vyráběná mýdla a keramiku, oblečení i dětský koutek. Interiér obchodu je opravdu moc pěkný a paní prodavačky příjemné. :)

P.S. Vůbec nevím, co se zase děje s blogem a nechápu, proč se mi polovina článku schovává mimo textové pole a je tak vidět jen část textu a fotek. Snad se to brzo upraví...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.2% (139)
Ujdou. 7.7% (17)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 15.9% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 Pukína Pukína | E-mail | Web | 15. dubna 2013 v 0:52 | Reagovat

Jsi šikovná, pěkné šperky:)

2 Luné Luné | E-mail | Web | 15. dubna 2013 v 14:50 | Reagovat

Krásně rozkvetlá výrobková zahrádka :)

3 maglaiz maglaiz | E-mail | Web | 16. dubna 2013 v 16:49 | Reagovat

Peříčka! Právě sis získala Maglaizíčkovo srdce :-D

4 Kariol Kariol | Web | 16. dubna 2013 v 19:36 | Reagovat

Páni, některé jsou opravdu nápadité! A všechny moc hezké! :-)

5 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 24. dubna 2013 v 20:20 | Reagovat

Achjo, achjo, proč všichni tvoří a tvoří... a vlastně, někdo to musí kupovat, že? :DD

6 Veri Veri | Web | 26. dubna 2013 v 19:25 | Reagovat

Ten první mi přijde hodně zajímavý!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick