Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Technologické šperky + letní výlev

6. srpna 2012 v 17:11 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Proč já si s sebou nevzala tempery? Říkám si, když pozoruju tetinu úžasnou fialovou vázu. Proč jsem si nevzala aspoň pastelky? Vzala, ale zůstaly u babičky, jenže já su tety. A proč jsem si nevzala korálky, kleště, fimo? Vztekám se, páč se vlastně na Slovensku nudím. A jak na potvoru mě přepadá inspirace (i místní opilci snažící se dohodit na mě, bratrance a jeho partu kamarádů prázdnou flašku). V Práglu jsem nechala tolik rozdělaných věcí, dokonce cyprealistickou kresbu na A2, kterou průběžně dokončuju už od května, chybí mi poslední čtvrtina práce. Zůstal tam i letní náhrdelník z korálky obšívaných kuliček a mušlí. Náušnice s keltským motivem, jíž chybí ta druhá do dvojice. Chci toho udělat moc, přitom dost toho nedotáhnu do kvalitního konce, nedám do toho maximum. Řekla jsem si, že to prostě musím, když je v té kuličce mezera, musím jí vypárat a udělat znovu a ne nad tím jen mávnout rukou.

A já nechala všechno doma a vypravila se rovnou na bojiště byť v kanadách, ale s hromadou knížek. Doma nemám čas. Moc nápadů, knih a dílů My Little Pony, a tak málo času na všechno. U babičky přežívám vlastně jen na knížkách, metalu, troše tvrdé elektroniky a olympiádě. No vážně. Vidím ju sice jednou za rok (babičku, ne olympiádu), ale s máti se dokážou tak hádat. A to je každý rok. Asi je to zlé smát se tomu, ale někdy to jinak nejde. Nikdy by mě nenapadlo, že mě bude bavit se na olympiádu dívat.
Mezitím než jsem přešla na týden k tetě (kde už není tolik nudy, kde si vzdychám, že nemám tempery, kde chodím s bratrancem ven a kde nás nahání místní ožrala) mi unikla Biondifóbie i kozí akce, na níž jsem si dodatečně připravila vtipné podání a u níž stále uvažuju o zveřejnění. Mám, či ne? Jste zvědaví, zda mají i moje kozy na AK?

Už toho nechám, vrátím se k vyrábění, které se stalo mojí každodenní součástí (a jehož prezentaci mi ničí mobilní foťák, který je k navztekání). Začala jsem rozebírat mobily, ovladače, hodiny a kdejakou elektroniku (rozebrala su i Nokiu 3310), a ze součástek vyrábět nejen steampunkové šperky a doplňky. A z mého pokoje se stalo nebezpečné úyemí plné ostrého bordelu na zemi. Warning! Dostala jsem se do fáze, kdy už vyrábím jen díky radosti z výroby a závislosti. Vznikají věci, které nikdy nebudu nosit a už vážně začínám uvažovat, že je začnu prodávat.

Tyhle dva výtvory, které nazívám fotošperky (hned zjistíte proč), mají ke steampunku delší cestu. Jsou to prostě technologické šperky. Jako materiál posloužil jeden Sony Ericson, Nokia 3310, pár korálků a drátky.Inu nosit foťák na krku je dnes moderní, co ho nosit v trochu jiném provedení?

Ano, ty "prostředky" tvoří foťáčky. Dopadne tak někdy i ten můj mobilní? Druhý fotošperk je též náhrdelníkem, jen zatím není na řetíyku. Přemýšlím, či ten řetízek něčím neoživit. Snažila jsem se do výroby obou dát maximum.


Tak která fotografka by je nosila? :)
(Jsou opravdu na prodej, takže pokud by měl někdo o atypický šperk opravdu zájem, ať se mi ozve na e-mail otmili@centrum.cz.)

P.S. Jestli se mi někde v textu vyměnilo "y" za "y" (a naopak) nebo "ť" za "ř" či chybí "ě" nebo "ů," omlouvám se, ale slovenská klávesnice mi dává zabrat. Snažila jsem se všechny chyby zneškodnit, povedlo se mi to?
P.P.S. Užívejte léta, vyrábějte, poslouchejte hudbu, choďte na výlety, z nichž vás budou bolet nohy a všemu se smějte. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 6. srpna 2012 v 17:46 | Reagovat

Mně stačí když si navěsím na krk svůj kanon...
Ale nápady máš parádní.

2 nel-ly nel-ly | Web | 6. srpna 2012 v 17:58 | Reagovat

roztomilý ^^ nic víc, ze mě asi nedostaneš
odbivuju, že to vůbec napadne, natož pak, že to i zpracuješ ._.

3 Cielin Cielin | Web | 6. srpna 2012 v 18:43 | Reagovat

Páni :D Kreativní nápad, jak se vyparádit ;)

Já na krku nosím přívěšek pro štěstí a občas foťák :)

4 Mniška Mniška | Web | 9. srpna 2012 v 11:15 | Reagovat

Fakt pěkný, to se ti musí nechat a šikovná taky seš. Bohužel nejsem so fotografování tak žhavá. Taky o letošní prázdniny hodně vyrábím, hlavně z korálků a také ketluju. I olympiáda mě baví, alena tu sedívám asi vždycky, když je. Je to jediné, co nám tady hraje od rána do večera, na nic jiného ses rodinou nedíváme.

5 Christina Christina | Web | 24. srpna 2012 v 14:00 | Reagovat

jsou super!;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick