Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Pedofilie

17. srpna 2012 v 11:12 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Zárodek na úvahu o pedofilii vznikl na Slovensku. Krom toho, že u babičky byla nuda, dalo se s ní diskutovat. Bohužel jen o věcech, které ona neuznává a protiví se jí. Mezi to patří například homosexualita, díky níž jsme se už tradičně chytly. Zrovna totiž dávali reportáž o dvou matkách vychovávající společně dcery. Shrnu její názor: Je moderní být sexuální menšinou, je to póza, ti lidi už neví, co by roupama. "A čo, keď sa s tým niekto narodil, alebo keď si to uvedomil a žil treba vo stredoveku? Takže nebol výplod modernej doby (existujú o tom historické záznamy, v nektorých kulturách bola rozšírená dávno pred stredovekom, treba napríklad u Inků), alebo puberťák co si čosi umanul?," ptám se lámavou slovenčinou. Dostávám odpověď, že je to proti přírodě, takoví lidé se neměli vůbec narodit. "Starka, a čo keby niekto z našej rodiny bol homosexuál, prestala by si sa s ním baviť iba pre svoju orientaciu, aj keby vymyslel treba liek na HIV či rakovinu?" Prý že ano... Takže zde se vůbec neshodneme, jelikož já nevidím důvod homosexuály diskriminovat, nevadí mi. Můj článek na toto téma si můžete přečíst zde, byl to mimochodem první tématický článek na tomto blogu.

Homosexualita je menšinová sexuální orientace, není to úchylka (bohužel to tak spousta lidí stále bere), pedofilie je brána za poruchu sexuální orientace a je společensky nežádoucí. Opustíme nyní na chvíli pole, kdy pedofilie hraje do kriminality. Napadne nás otázka, kde se to v člověku bere, že se mu líbí děti a bere je jako objekt erotického, svého sexuálního zaměření? Je to skutečně porucha, nebo jí lze brát za další menšinovou sex. orientaci? Nejsem psycholog, sexuolog a v neposlední řadě taky nejsem pedofil, takže ode mně nečekejte odborný článek některému z těch tří hodný, pouze úvahu na téma pedofil a pedofil jako člověk a ve společnosti. Pokud vás napadne po přečtení určité věty, odstavce hned čtení upustit a psát komentář, před tím, než ho opravdu napíšete prosím dočtěte ten článek do konce.Vezmeme-li si pedofila jako člověka s jinou sexuální orientací a tedy trošku i s jiným pohledem na svět (ne zas však takovým extrémním vnímáním vyšinutého), jeho situace je značně stížená. S faktem, že je "na děti" se buď smiřoval, nebo si ho nechce připustit, vyhýbá se otevřenému přiznání se sám sobě, i když o své "situaci" (jak to nazvat) tuší či ví. Jde-li o člověka, který není lidově řečeno magor, nemá žádné další úchylky, poruchy a vše si plně uvědomuje, smiřování se s tímto faktem je nezáviděníhodná situace, jeho život je zkrátka odlišný, "nenormální." Nevybral si to.
Anebo vybral? Lze si vybrat svou sexuální orientaci? Nebo si ji vsugerovat? Jistý severoaustralský kmen domorodců měl zvyk, že někteří chlapci byli vychovávání pro jiného muže, takže se měli stát homosexuály z rozhodnutí svých rodičů.
Přemýšlel (pedofil) nebo třeba zdálo se mu někdy dřív o možných sexuálních aktivitách s dítětem a postupně se mu tato myšlenka zalíbila stejně tak děti jakožto erotický? jak k tomu přišel, jak došlo k tomu uvědomění sí?

Peodfilie však nemusí být jen o sexuálních aktivitách. Má sice příponu -filie jakožto úchylka, ale přemýšlíme-li o ní jako sexuální orientaci, je tady možnost, že by dokázal vnímat dítě ne jen jako objekt sexuálního zájmu, ale byl by se schopen do něj zamilovat. Zamilovat se do určitého dítěte. Může si svůj objekt lásky vybrat stejně jako my partnera. Bude se zajímat, bude dotyčného milovat, bude na něj milý, nebude mu chtít ublížit. Soužití s dítětem mu však není umožněno (pokud to není součást rodiny; ani tu to nejde, je však svému vyvolenému nablízku; či není-li pedofil zaměstnán jako pedagog). Samozřejmně by to nebylo rodiči dítěte povoleno a je třeba se podívat na to dítě samotné, jak se asi cítí. Mělo by snad ono zájem? Bylo by schopno se takto zamilovat? Jako malí jsme milovali kde co a kde koho, jenže skutečný partnerský vztah něco obnáší a ono s tím není obeznámeno, nerozumí tomu (zvlášť, když ještě není školního věku), nemůže být jako plnohodnotný partner a z takového vztahu, kde to pedofil bere vážně, by mělo v hlavě pořádný mišmaš. A v neposlední řadě tu máme zákony. Nevědomost zneužívaného dítěte se dá obcházet známým stylem že se jedná o hru "ale tahle hra je naše tajemství a ty o ní nikomu nepovíš" ať už je to dítě zvědavé či si tím trpí. Zákony vlastně lze taky obejít, ale morálka, morálka nad námi zůstává stát s Thorovým kladivem v ruce.

Pedofil je v životě znevýhodněný, partnerský život s dítětem mu nebude dopřán. Napadá mě, zda by jej to určité dítě ještě zajímalo, stále by byl zamilovaný, kdyby už postupně přestalo být dítětem a vyrostlo, dospělo. Ať už by se zamiloval, nebo chtěl jen ukojit svojí touhu, ani sexuální život mu nebude dopřán. Máme tu bordely, podniky organizující striptýzovou show pro ženy, podniky pro homosexuály. Nic pro pedofila. A uznejte, že už jen z morálního hlediska neexistuje, aby něco takového existovalo. Někteří pedofilové nemusí být ve stádiu, kdy by to potřebovali, jiní jsou schopni se do dítěte zamilovat, ale zároveň by chtěli, nebo rovnou nemusí o žádnou zamilovanost jít, ale pouze o sexuální touhu hořce okořeněnou skutečností, že je to touha po dítěti. A šup, už tu máme hranici se zločinem a zneužívání. Pohlavní zneužití ať už dítěte nebo dospělé ženy (muže) je zločin a tomu se musí zabránit. A tady je jako na talíři problém pedofilů (a nejen jich). Chce-li být, no, jak to říct, sexuálně aktivní, stává se nebezpečný a nežádoucí. Je brán jako vyvrhel už jen pro svoji orientaci samotnou. Není divu, jednak dělá něco nemorálního, jednak nezákonného a jeho aktivita se na psychice oběti podepíše. Nebo nepodepíše, obět zažije hrůzný zážitek a nakonec bude zavražděna. I to se stalo a může se stát znovu. Záleží na daném člověku, vnímáme-li ho jako člověka s odlišnou orientací, nemusí se toto stát, vždyť ne každý heterosexuální muž znásilňuje ženy a posléze je zavraždí. V neprospěch pedofila však hraje to, že své choutky nemůže legálně upokojit. (Mimochodem, četla jsem, že u znásilnění útočníkům často nejde o sex jako takový, ale o snahu oběť ponížit, dostat na dno a sex je navíc forma, ze které má on něco navíc. To však vůbec nedělá znásilnění méně vážným a hrůzným, protože takový člověk bezdůvodně ubližuje. Je to podle mě jeden z nejhoršíh zločinů a dle toho by se měl taky trestat. Uříznout.) Jak je na tom pedofil s výčitkami svědomí?

A dostáváme se opět k otázce, zda je tedy pedofilii možno brát jako sexuální orientaci, nebo deviaci, když může být pedofil nebezpečný. Za to, že je "na děti" nemůže, ale za své činy ano. Dá se tu vůbec najít hranice? A existuje skutečně neškodný pedofil, kterého se není třeba obávat? Otázkou taky zůstává, jak zabránit střetu s pedofilem, zda pro to může společnost dělat něco víc než "nebav se s cizími lidmi, neber si od nich sladkosti a nikam s nimi nechoď." Snad jen redukovat jejich počet na svobodě. Ale zase, pomůže jim ústavní léčba nebo vězení? Přikláním se spíš k tvrzení, že pedofilie je porucha, úchylka, něco, co se asi nemělo stát. Nutno sice poznamenat, že sexuálně zneužívat děti nemusí výhradně jen pedofil. Podle médií to dost často vypadá, že za každým zneužitím dítěte stojí on.
Jak je taková úchylka zapříčiněna, to je určitě otázka i pro moderní medicínu, stejně tak možnost nalezení skutečně účinné léčby. Tady žádná odvykačka ani stáhnutí se od civilizace pedofilnímu jedinci nepomůže. Podaří-li se to, tak věřím, že to bude užitečné jak pro společnost, tak pedofily samotné, kteří by se tak mohli takto svého znevýhodnění zbavit. V dobách minulých se snažili léčit i tu zmíněnou homosexualitu dost drastickými metodami. Vynaleznout jednoduše řečeno lék na poruchy sexuální orientace (tím nemyslím homosexualitu) je běh na dlouhou trať, který může trvat desetiletí i staletí, bude zahrnovat vrtání se v mozku, DNA a RNA, bude to komplikovat skutečnost, že ne každý je takový, bude srovnávání DNA a kdoví čeho všeho a to všechno bude trvat. A mezitím bude pedofilie stále mezi námi.

Na otázku, zda se vůbec měli takoví lidé narodit odpovím protiotázkou. Máme my vůbec právo uvažovat nad něčím takovým, jestli měl mít daný život (ten jeden) vůbec možnost se narodit, existovat?

Setkala jsem se s pedofilem tváří v tvář, bylo mi deset. Bohužel byl navíc ještě romského etnika. Jednou na hřišti jsem zahlédla člověka obcházejícího hřiště a přišel mi podezřelý. Sledoval, co se na něm děje a já po očku sledovala jeho. Domů jsem šla až poté, co zmizel někam pryč. Po nějakém čase jsem toho jistého chlápka potkala znovu, tentokrát mimo hřiště a něco nesrozumitrelného mi řekl, když jsem prošla kolem. Zase po pár měsících byl v okolí mého bydliště, všimul si mě a vydal se za mnou. Měla jsem namířeno na hřiště, nicméně podařilo se mi ho setřást a schovat se mu. Nakonec jsem ho potkala ještě jednou, když jsem šla zvonila na kamarádku bydlící poblíž toho hřiště. Čekala jsem na ni, než přijde dolů jako obvykle a mezitím ho zahlédla u popelnic. Když přišla a vydaly jsem se na hřiště, on se vydal za námi. A já šla jako druhá, po chvilce mi bylo jasné, že ten chlap jde za mnou, strašně jsem se bála ohlédnout. Osahal mě přes oblečení, já se rozeřvala, rozbrečela a myslím, že i strachy počůrala. Nevím přesně, jak se mi do něho podařilo dostat, jestli utekl kvůli mému řevu a faktu, že v okolí jsou lidé, že jsem navzdory jemu šla stále dál... Myslela jsem si, že mě chce unést. Jeden pán s pejskem nás doprovodil domů, doma jsem to hned řekla našim a táta se rozhodl, že to tak nenechá, oblékl košilu a podle popisu se ho vydal hledat. Našel ho hrabajícího se v popelnici před našim barákem, dotáhl k blízké policejní stanicic a tam jsme se dozvěděli, že podobné případy obtěžování dětí s ním spojené už byly a taky že byl na léčení. Po čase jsem byla předvolaná na výslech, kamarádka taky.
Zanechalo to ve mně intuici, že je-li mi někdo na pohled podezřelý, nepříjemný, klidím se z jeho dohledu. Paradox je, že dle mého stylu oblékání jsem dost nápadná. Nedobírám se k závěru, když o tom přemýšlím.

Kastrace. Toto slovo se v otázce pedofilů často omlévá a mnozí se ptají ano, či ne? Odstraněním varlat se značně sníží produkce hormonů, zabrání to však mentalitě stále zaměřené na děti? Pomůže to psychicky a zabrání to dalším možným znásilněním například? To by se musel penis daným jedincům rovnou uříznout, což je zase zdravotní problém. Dalo by se tady spekulovat. Za to uříznutí bych byla u mužů, kteří nejsou devianti, jsou mentálně v pořádku tedy nepotřebují se léčit, ale znásilní. Jak moc si takový čin uvědomuje pedofil? Co na to říkáte vy? Osobně říkám nevím, má to pro i proti. Není to zkrátka dokonalé řešení.

Ještě jsem si vzpomněla na ambice různých rodičů dělat ze svých dětí hvězdy, malé modelky a kdoví, co ještě. Takhle se dostala na obálku časopisu Vogue tuším desetiletá dívenka. Podpatky, tuna make upu, sexy póza. Vlna odporu hlásá, že jde i o lákadlo na pedofily, ale ačkoliv se sama řadím mezi odpůrce tohoto prachobyčejného dělání z dětí to, co nejsou a nástroj na peníze, pochybuju, že by toto lákalo pedofily. Pedofil se zajímá o dítě pro dětinskost, nevyvinutost, kdežto tito lidé se tu dětinskost, po které pedofilové prahnou, a prakticky i dětství, zničit a udělat z ní předčasně dospělou ženu a tak ji i prezentovat.

Jak se stavíte k pedofili? Úchylka nebo menšinová sexuální orientace? Má podle vás řešení?
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Adelaine | Web | 17. srpna 2012 v 11:40 | Reagovat

No, tak.. Podle mého, ty popisuješ většinou jenom ty "nebezpečný" pedofily. Jednuo jsem četla něčí blog, psal ho nějakej asi 30ti letej pán a psal o tom tak zajímavě, prostě z jeho pohledu. Když si to tak vezmeš.. Ne každý pedofil je prostě deviant. Jedněm jde jen o sex a druhým jde o skutečnou lásku, o požitek z toho, že ho má dítě rádo, že je v jeho přítomnosti, že se ho může alespoň dotýkat, pomáhat mu, hrát si s ním. Stejně jako u heterosexuálů - někomu jde jen o sex a někomu jde o skutečnou lásku.
Pedofilové jsou v tomhle ohledu dost znevýhodněný. Na jednu stranu mi to přijde nefér - musí to být vážně hrozný život, zvlášť pro člověka, co je psychicky v pořádku a má nějaký rozum, který si teoreticky musí uvědomovat, že to, po čem touží je špatný, že vlastně jediná věc co ho v tomhle ohledu učiní šťastným je špatná. To musí být hrozný pocit.
Na druhou stranu, existují i tací, kteří.. nevím, jestli je to už povahou, nebo jestli si řekli, že si prostě ukojí svoje touhy, jsou schopní v těhle ohledech hrozných věcí. Jednou jsme se o tom bavily s babičkou (která neustále tvrdila že by všem ufikala ptáky :D) a ta říkala, že někde četla o chlapovi, který byl schopný ho strčit asi do 16ti MĚSÍČNÍHO MIMINA. Chápeš to? To už.. to už prostě není normální. Ale podle mého by tohle "normální" pedofil neudělal.
Problém pedofilů je prostě v tom, že jsou "ti dobří" a ti "špatní". Stejně jako jsou "normální" chlapi a násilníci co znásilňujou holky. Jenže lidi je často prostě hází do stejného pytle, je to trochu neodvratitelný. A právě díky tomuhle se může z "normálního" pedofila stát ten špatnej. Nikdo není na jeho straně, nikdo ho nechápe a nikdo mu nemůže pomoct - už toho má dost, tak si prostě vezme, co chce.
Ale já prostě věřím, že jestliže je pedofilie vedle sexuální přitažlivosti i láska, tak je prostě spousta z nich rozumný a skoro normální lidi, kteří by na dítě nevztáhli ruku. Třeba se i úmyslně léčí, co já vím.
Jednou jsem měla domluvenej (přes mail) rozhovor s pedofilem, chtěla jsem ho dát na blog, ale nakonec jsem to nějak nechala. Hmm.. možná bych to mohla zase oživit. Ten tvůj článek mě navnadil.

2 Kriß E. Kriß E. | Web | 17. srpna 2012 v 12:00 | Reagovat

Podle mě není nic jako "hodný" a "zlý" pedofil. Možná je to omezený názor, ale pokud se dospělému člověku líbí děti, není to normální, bez ohledu na to, že si to nevybral a že to třeba ani neventiluje. Nikdo nezaručí, že jednou nezačne.
Osobně bych se prostě s takovým člověkem nechtěla stýkat, ani jako dítě, ani jako dospělá, to klidně přiznám.

3 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 12:02 | Reagovat

[1]: Žádný pedofil není bezpečný, taky jsem narazila podobný přpad.Na reportáž, kde se chlap k pedofilii přiznal a dokonce ukázal redaktorce stránky, kam chodí, nešlo o pedofilní obsah, byla to dětská portfolia ze školek, ale už i to je špatně. Je to porucha, která může být potlačována a tudíž není její nositel extrémně nebezpečný, ale pořád tam to nebezpečí devaice je, a nebo to vněm bouchne a projeví se to naplno, každopádně žádný pedofil není bezpečný, protože mu kdykoliv může rupnout v kouli a to, že s tím třeba roky bojoval může najednou explodovat a vše dlouho potlačované se dostane na povrch, což je ještě horší....Takových lidí bych se neszatala naprosto v ničem, protože pokud ten člověk chce,  aby ho někdo  pochopil a chce s tím něco dělat, dobrovolně se nechá zavřít a psychologicky si pomoct a kolik takových tohle udělá? Defakto žádný z  nich.....

4 Adelaine Adelaine | Web | 17. srpna 2012 v 12:07 | Reagovat

[3]: Ty by sis chtěla nechat zničit život, zavřít se na psychologii jako cvok (a cvok to není, možná má poruchu fajn, ale cvok není) a být tam? Na úkor svého života? Já nevím, to mi přijde hrozně moc nefér. Já se jich nechci úplně zastávat, ale podle mého jsou prostě ti, kteří vědí že je to špatné a tak to potlačují, a NEMUSÍ to vždycky "vybouchnout". I když to já nevím, tolik se to o nezajímám, ale přijde mi to tak.

5 Adelaine Adelaine | Web | 17. srpna 2012 v 12:10 | Reagovat

[4]: *psychiatrii :D

6 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 17. srpna 2012 v 12:13 | Reagovat

Pedofilie se bere za stejnou deviaci jako gerontofilie, zoofilie, nekrofilie, prostě jako další takovéhle zkrátka proto, že tomu dítěti to nemusí ublížit jen psychicky, ale hlavně fyzicky je jednoduché zranit dítě když se s ním o sex pokouší vyvinutý člověk, z toho důvodu je přípustné jenom aby tyhle aktivity provozovali už k tomuhle dostatečně vyvinutí lidé, tu hranici kdy jsou se snaží podchytit zákon a gerontofilie tam sice asi moc takhle nezapadá, ale zase je dost nechutná představa když někoho přitahuje stařecká psychická a somatická struktura, navíc lidé v takovém stavu už asi taky o sex zájem nemají. Co se týče mrtvol a zvířat, tam asi nikoho nenapadne že by to mohla být "jen" orientace, to už je úplně jiný druh...

[3]: Ano, existují pedofilové, co se snaží léčit. Existují.

7 Jimmy Mindfucker Jimmy Mindfucker | Web | 17. srpna 2012 v 12:13 | Reagovat

Tak v prvé řadě - s homosexualitou se to hrozně přehrává, beru to jako součást naší společnosti a úplně normální věc, takže nevim, proč se to všude tak děsně hrotí a propírá. Nedávno jsem někde četla, že spousta lidí si dává na blog známky a ikonky s nápisem "I like gays" a "Homophobia sucks", ale kde jsme viděli support heterosexuálů? Za chvíli začneme být outsideři. Vše už bylo řečeno a nevím, proč by uzavřená věc musela mít neustále potřebu "Nacpěme se co nejvíc do debat".

Ohledně pedofilie to taky vnímám tak, že to není chyba toho člověka. Ale každý má nějaké choutky, ať už malé či velké, a všichni se musí omezovat. A pak "chudáčci peďáci, ti za to nemůžou, líbí se jim malý děti a když se na ně podívají, hned letí do vězení"... Nemůžeme je soudit, dokud si to nezažijeme, ale spousta lidí žije v partnerství s někým, kdo ho nepřitahuje.  Když peďáka nepřitahuje žena, ať si najde nějakou, která vypadá jak Alenka z krajiny divů, nic víc se dělat nedá.. Ale osobně se mi dělá víc špatně z toho, že je třináctiletá holka a pětadvacetiletý muž, je to ostuda toho chlapa. Holka je mladá, pomatená a neuvědomuje si to, ten chlápek o sobě ale veřejně říká "Nejsem schopen najít si sobě rovnou partnerku, tak jsem s děckem" a je jedno, jestli je pedofil, nebo ne. Jistěže některá děvčata jsou už ve třinácti vyspělé a prakticky dospělé, ale zkrátka to nemůže fungovat.

8 Taychi Taychi | Web | 17. srpna 2012 v 12:19 | Reagovat

[1]: Já si myslím, že v pořádné lásce, kterou ty tu zmiňuješ časem dojde k sexu či jen k mazlení a jiným aktivitám. Člověk tu potřebu má v sobě a tohle je jedna z možností, jak lásku k druhému člověku(partnerovi) projevit. Taková důvěra v tom vztahu, že dojde i na sex, takže zase podle mě nějak nejde rozdělit pedofily na ty, co jen sexujou a ty co si jen hrají s dětmi a mají je rádi. Ti druzí na ten sex holt pomýšlejí třeba po roce atd. Každý člověk to má (sexuální pud) v sobě, i jeptiška.
    Já jsem se nad pedofilií  nezamýšlela, ale když jsem si to teď přečetla, tak je to asi trochu jako s homosexuály, i když možná i horší v tom, že to není jak ventilovat a pak jim může rupnout v bedně.

9 Tabitha ren Moore Tabitha ren Moore | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 12:37 | Reagovat

[4]: Ano, kdybych věděla, že to něčemu pomůže a nebudu nikoho ohrožovat, protože žádný člověk s poruchou si nemůže říct, že nic nevyvede a nikdy to neporuší, rupnout v kouli mu může vždycky, nechala bych se zavřít. To je asi to,morálka a přístup sama k sobě, jde o to přiznat si, že je mě cyba a pokud ví pdofil,  že je v něm chyba, měl by s tím něco dělat, pokud tvrdí,  že nikomu ublížt nechce.Jak napsala  Tayichi, je to pud a porucha, která se ovlivňuje dost těžce....

[6]: Vím, že se někteří léčí, ale brala jem to tak, že opravdu minimální procento dobrovolně....

10 Ophelia Ophelia | Web | 17. srpna 2012 v 12:39 | Reagovat

Jo, zase mám kvůli tobě o čem přemýšlet!

11 lady-dariel lady-dariel | Web | 17. srpna 2012 v 13:46 | Reagovat

nasadilas mi pěknýho brouka do hlavy....

12 Matthias Matthias | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 15:10 | Reagovat

Ahoj, nejdříve bych rád ocenil kvalitu článku a úvahy ;)

Každopádně doporučuji přečíst tohle:
http://zkracovatko.cz/9VpYdd

a následně si projít tohle:
http://kasz.sweb.cz/pf03/

Osobně se hodně zajímám o sexualitu jako takovou z akademického hlediska, takže aktivně vyhledávám internetové komunity sadistů, perverzáků, pedofilů, zoofilů a musím říct, že spoustu těchto komunit na okraji společnosti jsou dost aktivní a ať se nám to líbí, nebo ne - existují a jsou mezi nimi o různí vysokoškoláci :)

13 Matthias Matthias | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 17:06 | Reagovat

[9]: rupnou v bedně může i heterákovi

14 Alisa Alisa | Web | 17. srpna 2012 v 17:08 | Reagovat

Myslím, že ak sa začne pedofília považovať za sexuálnu orientáciu, sťahujem sa na Mars, lebo s týmto svetom je koniec . Niežeby mi takých ľudí nebolo istým spôosbom ľúto, ale vzhľadom na to, že moja najlepšia kamarátka si s jedným prežila mnoho, moja ľútosť je ohraničená na tých, ktorí sú bezpečne liečení na psychiatrii . Možno som hnusná, smelo do mňa, ale ak sa ten človek nenechá dobrovoľne zatvoriť, mali by sme ho zatvoriť nasilu skôr, ako ublíži nejakému dieťaťu . Ja mať šesť, bolo by mi v prdeli, či ma "ujo" miluje, keby sa ma dotkol, rozhodne by som mala z toho traumu do konca života . Ale uznávam, že títo ľudia za to nemôžu, to je jasné, to by nechcel snáď nikto žiť taký život...

[7]: S týmto nesúhlasím absolútne . V trinástich som sakra dobre vedela, čo chcem, možno lepšie ako v osemnástke . Nemôžem si pomôcť, toto sú predsudky, v minulosti sa už vydávali dvanásťročné dievčatká, tak kde je problém ?

15 Petr Kasz Petr Kasz | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 20:28 | Reagovat

Relativně dobrý článek, možná nebude špatné uvést odkaz na trochu studijního materiálu - odborná práce Karla Žáka:
http://www.pedofilie-info.cz/odborna-knihovna/pedofilie-bakalarska-prace-karel-zak/

Zhruba od 13ti let cítím, že se mi líbí holčičky. Ve dvaceti jsem se poprvé zamiloval do desetileté dívky. Jako pedofil jsem dítě nikdy nezneužil a ani nikdy zneužít nehodlám. Vždycky se mi holčičky líbily a byla by moje smrt, kdybych jim měl nějak ubližovat, kdybych měl tu krásu ničit. Naopak, rád bych byl dětem v životě nějak přínosný.

Zdejší vody zdraví
Petr Kasz
Administrátor stránek http://www.pedofilie-info.cz/

16 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 17. srpna 2012 v 20:40 | Reagovat

[1]: Já se právě snažila podívat se na pedofila z obou úhlů, ale Taychi to správně vystihla, že v partnerském vztahu na vážno jednou k tomu mazlení a sexu dojde.

[7]: Já myslím, že za tuhle homoexpanzi nemůžou homosexuálové samotní, kteří by se svojí orientací pořád chlubí, ale spíš za to můžou hlavně ti homofobové, kterým se oni brání.
K tomu věkovému rozdílu, mslím, že tak 5 let maximálně, pokud je jeden z patrnerů (spíš dívka) náctiletého věku, nebo oba, ale zase sedmnáctiletého dvanáctileté zajímat nejspíš nebudou. Máš pravdu, ty rozdíly jsou v těhle letech vážně vidět, když chodí čtyřicetiletý s pětadvacetiletou, tak to prakticky není nic divného.

[9]: Zajímavý přístup k sobě samotné. :) (nic ve zlém.)

[12]: To je mi jasné, že se zajímáš. :D Ale děuju za odkazy.

[14]: Problém vidím v tom, že ve dvanácti letech může být každý na jiné úrovni, někdo si bude hrát s panenkama a žít v dětském světě, druhý bude naprosto někde jinde, jako třeba ty. A ta svatba dvanáctiletých často z žádné lásky nebývala, dodnes se lidé, zvláěť musilimské dívky vdávají z rozhodnutí svých rodičů. A pokud by se měla vdávat dvanáctiletá slečna, co si hraje s panenkami, uznej, že to v pořádku není.

17 Petr Kasz Petr Kasz | E-mail | Web | 17. srpna 2012 v 20:40 | Reagovat

Většina pedofilů děti nezneužívá a ještě jsem zapomněl napsat další základní statistiku: 90% případů pohlavního zneužívaní dětí mají na svědomí lidé s většinovou sexuální orientací!

18 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 17. srpna 2012 v 20:41 | Reagovat

[15]: Páni, že sem zabrouzdá někdo přímo z "epicentra," to by mě ani nenapadlo. :)

19 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 17. srpna 2012 v 20:43 | Reagovat

[17]: Statistickou informaci jsem neměla, ale na fakt, že dítě nezneužije pouze pedofil jsem poukázala byť jedinou, ale vážnou větou. Kolikrát zneužíval otec svojí dceru, otčím, strýc...

20 ksoft ksoft | E-mail | 17. srpna 2012 v 21:40 | Reagovat

Kdo podla vas najviac ubližuje detom? myslite že pedofilovia? Asi tažko pozrime sa tak trocha do sveta a hystorie. Den čo den je vela deti ludi utratenych rôznych konfliktoch vojnach v rodinach. Tyranaie deti sa stupnuje a nikto sa ani nepozastavy nad tym. pedofil by nedopustil tolko zla pachanych na detoch. Som proti vojnam a všetkemu zlu voči detom a som pedofil. Vy vedčinova populacia ničite životy každemu okolo vas a ani nieste si toho vedomy aby ste ospravedlnily svoje činy utočite na pedofilov. Ano su aj medzi namy ludiaktory dokažu ublyžit a poohliadol sa niekto prečo je to tak? čo tak prevencia na školach v sexualnej vychove kde by boly spomenute i ine sexalne orientacie prave pre mladych ludi ktory si uvedomuju že maju trocha ine sexualne citenie než ostatny a vobec nechapu čo sa snimy deje a stoho dovodu môžu zlyhat počas dospievania. To je jedna možnost ako nam pomoct pochopit kdo sme už mladom veku.

21 Destiny Destiny | 17. srpna 2012 v 23:41 | Reagovat

Možná za to nemůžou, je to porucha jako mnoho dalších, ale jak mají ty děti potom zkažený život, pokud k nějakému styku dojde.. na to není slov..

22 Ninja Ninja | 18. srpna 2012 v 9:19 | Reagovat

Zdravim, som vždy rád ak sa takéto diskusie objavia na internete, vždy verím že aspoň niekomu to pomôže pochopiť niečo viac o pedofilii...

Ako sa tu správne vyjadril ksoft, všetci ste na riadnom omyle keď si myslíte že všetky zneužité deti majú na svedomí pedofily. Stačí si pozrieť na internete trochu štatistík a niečo si o tom prečítať a hneď zistíte že 90% zneužitých detí majú na svedomí "normálny" heteráci. Tých zvyšných 10% sú pedofily čo svoju orientáciu nezvládli a je to vina nás všetkých! Prečo nie je viacej informacii o pedofilii na internete, v novinách a v školách na sexuálnej výchove? Prečo sa tejto téme, aj napriek tomu že je tak veľmi aktuálna a dôležitá, všetci tak vyhýbate? Čo tým získate? Bol by to naozaj taký problém nechať ľudí nech sa o tom informujú? Veľa ľudom by to pomohlo.
Ja sám som toho živým dôkazom, neviem či ste to už pochopili z článku, ale aj ja som pedofil, páčia sa mi chlapci vo veku 5 až 15 rokov... Ako malý som mal kôli tomu veľké problémy, nevedel som čo sa somnou deje, nerozumel som tomu, vedel som len to že to je niečo zlé a nepekné, kôli tomu som sa odďaloval od ľudí, bol som uzavretý do seba a veril som že tým že sa odďialim to bude lepšie... No mýlil som sa! Objavil som potom ľudí s podobným problémom ako mám ja, ktorí mi pomohli pochopiť to že sa s tým dá žiť a s ktorými si dodnes navzájom pomáhame.
Veľa ľudí ale takúto možnosť nemá, preto sú utiahnutí, večne nervózny a potom sa môže stať že zlyhajú... Vačšia informovanosť by mohla veľa ľudom pomôcť a zlepšiť veľa životov.

My, pedofily, tu nie sme od toho aby sme niekomu ubližovali, sme tu od toho aby sme spríjemnili život deťom, nech si o tom myslíte čo chcete, je to tak.  

Keď ma ešte dačo napadne tak sem napíšem...

Majte sa pekne všetci a užívajte si zvyšok leta.

Ninja

23 Gabriel Svoboda Gabriel Svoboda | E-mail | 18. srpna 2012 v 9:37 | Reagovat

"žádný člověk s poruchou si nemůže říct, že nic nevyvede a nikdy to neporuší, rupnout v kouli mu může vždycky"

A člověk bez poruchy si může být absolutně jistý, že nic nevyvede, že mu nikdy nerupne v bedně a nikomu neublíží?

24 Alisa Alisa | Web | 18. srpna 2012 v 15:35 | Reagovat

[22]: Spríjemňovali život ? WTF ? Veď sú to deti, preboha . Mňa najviac štve, keď musím byť v kontakte s niekym, komu sa páčim, ale on sa nepáči mne, neviem, ako by sa m bolo príjemné, keby mi v deiatich chcel spríjemňovať život nejaký chlap . Bože, veď to je postavené na hlavu . Keby som ja mala dieťa a zistila, že sa okolo neho motá pedofil, odpadla by som . Najlepšie sa presťahovala do iného štátu . A nie, nie pretože by som sa bála toho, že by mu niečo spravil, božee, ako sa vie odvládnuť môj šéf, napriek tomu, že ma chce pretiahnuť, verím, že sa vie ovládať každý človek, ale pre to dieťa by to bolo nebezpečné a zmätočné . Okrem toho, nechápem, prečo by toto nejaký pedofil chcel robiť, keď mu je dopredu jasné, že z toho môžu byť len problémy . Keby toto nebol "real life", tak by som sa aj smiala, ale vy sa máte v prvom rade liečiť a nie spríjemňovať život malých deťom . No určite, bola, z vyšších princípov je to pokrytecné, s nižších je to na psychiatriu . Povedz si ahlas, čo si práve napísal a predstav si, že by si mal malé dieťa . Choré...

25 ksoft ksoft | 18. srpna 2012 v 17:46 | Reagovat

22:
Spriemnovat neznamena zneuživat. Predtav si že pedofilia je všade aj na zakladnych školach ako učitelia možno aj ty si sa stakym stretla a nevieš o tom alebo že toje dieta môže byt pedofil a taktiež o tom nevieš. Je smutne že taky ludia ako vy vydite všetko ine ale svoje činy nie už som pisal ako vy najviac ublyžujete detom vaša orientacia. Určite si malaoblubeneho učitela ktory sa ti pačil alebo si mala vedčši cit pre neho. To nas vystihuje venujeme sa detom s laskou a obetavostou.  Zle mi je stoho čo sa deje vo svete a vylen vidite nas ako hrozbu a na seba sa nepozriete. Ja som v kontakte s detmi a je nas vela a nik by to o nas an inepovedal.

26 ksoft ksoft | 18. srpna 2012 v 17:47 | Reagovat

to bmalo byt pre alisa 24

27 Alisa Alisa | Web | 18. srpna 2012 v 18:47 | Reagovat

[25]: No sorry, ale ja som tam nikde nenapísala, že "my" (bože, to je detinské, akoby som ja bola mimoň a ty žirafa) deťom neubližujeme . Reagovala som na konkrétnu vetu "sme tu od toho, aby sme spríjemňovali život deťom" . Je to porucha, preboha, nie poslanie, tak nech sa ma nikto nesnaží presvedčiť o opaku . Nie ste rehoľné sestry, čo pomáhajú deťom z presvedčenia, ste chorí ľudia, ktorí, ak majú šťastie, si to dokážu priznať a niečo s tým robiť . Jedna vec je, že, áno, je to hrozné a človek si to rozhodne nevyberie, ale ver mi, že keby som ja vedela, že moje dieťa chodí do školy, na ktorej učí pedofil, beriem ho odtiaľ . Rovnako by som to urobila, keby sa jednalo o náboženského fanatyka, človeka, ktorí pred tridsiatimi rokmi strávil dva dni vo väzení či nekrofila . No fajn, končím, možno to niektorým ľdom nedocvakáva, ale mne príde chorá rpedstava, že by ma ako decko nejaký muž miloval a ešte so mnou chcel tráviť čas . No to určite, že spríjemňovanie života... jediny tak jeho samotného, rozhodne nie môjho .

28 ksoft ksoft | 18. srpna 2012 v 20:08 | Reagovat

Tak znova pozri si štatitiky vaša orientacia ubližuje nie naša. Bohvie s kolko pedo si sa stretla a ani o tom nevieš. Nieje to porucha je to bežna orientacia taka ako vaša. To čo plati inde u nas može byt tresne.Pozri sa na taky vatikan tam je vek už od 12 rokov povolene všetko... A mne nejde o nič ine len o pekne prežity život medzi detmi no ale vy nemate vobec žiadne znalosti o tychto orientaciach jedine čo viete je odsudzovat a na svoje chyby vedčšinovej orientacie pomlčite.  To o čom on pisal je len praca s detmi akejkolvek forme... Len vy si t ohned predsavite žeide len o sex aspon viem že vam o len ten sex ide a o laske nič neviete.

29 marieke marieke | Web | 18. srpna 2012 v 20:08 | Reagovat

[23]:Přesně tak. V dnešní době je každý druhý ve stresu, v depce nebo může "vyhořet" v práci. To bychom se měli jít léčit všichni, aby nám neruplo v kouli, ne?

30 ksoft ksoft | 18. srpna 2012 v 20:19 | Reagovat

Len tak pre zaijmavost vy nielen nas odsudzujete ale aj male deti ktore maju 12/13 rokov. V tej dobe zistuju že su iny a potom ked počuju ako sa ludia na nic pozeraju velmi im to ublyžuje. O tom hovorym ani si neviete predtavit kolko utrpenia vy sposobujete pre nas už ked sme ešte len deti. A teras len naokraj predtastavte si že taky mlady človek je utlačovany a ponižovany a raz mu nervy povoly a on postriela 20 ludis nenavisti ktorou ste ho vy cely život učily. Proste stane sa s neho terorista. Uvdomte si už konečne svoje konanie  čo môžte sposobit vašim konanim a radčej hladajte riešenia ako na mpômoct ja som to už napisal a to je viac informaci na zakladnych školach o rôznych orientaciach.

31 Ninja Ninja | 18. srpna 2012 v 20:27 | Reagovat

Alisa... Ja som to vedel, vieš koľko krát som to "spríjemňovali život" zmazal a zase napísal? Vedel som, bol som si tým na 100% istý že sa toho niekto chytí a okritizuje to...

Stále hovoríš že pre dieťa by to bolo zmätočné a nebezpečné, to sú tvoje slová. Tak teda mi povedz čo prosím ťa? To že som sa venoval chalanovi na ktorého rodičia kašlali a nevenovali sa mu? A on bol úplne šťastný keď mohol byť somnou. Týmto sa nechvastám, ani sa nijak nepovyšujem, len ti hovorím že ešte žiadne dieťa zomňa traumu nemalo, pre boha veď z čoho? Z toho že som ho vzal na kúpalisko, na pizzu, alebo sme si zahrali futbal? Pre boha povedz mi čo je na tom choré?

Dám ti príklad... Si na ulici a vidíš muža, otca čo ide so svojím malým dieťaťom na prechádzku... A povieš si: "Jej to je pekné, od muža sa takéto niečo málokedy vidí, aby sa takto pekne venoval deťom"
Akonáhle by ti niekto povedal že je to človek s pedofilnou orientáciou tak by sa pre teba z toho muža stala nechutná beštia čo patrí do blázinca.

Podľa toho čo hovoríš, tak človek ktorý dokáže venovať nejaký ten čas dieťaťu, čo je vec ktorú dokáže už veľmi málo ľudí čo je dosť smutné, je chorý blázon. Pre boha tie vaše predsudky sú neuveriteľné, zožerete všetko, úplne všetko, čo vám média hodia do úst. Nežerte im to, vyhľadajte si vlastné informácie, pohovorte si s ľuďmi čo o tom niečo vedia, ľudmi ako my a počúvajte nás! Odborníci tvrdia to isté čo my! A nehovorte mi že ste múdrejší ako odborník s desiatkami rokmi štúdii a praxe.

Hovoríš mi aby som si povedal nahlas to čo píšem a ja ti hovorím že nad tým premýšľam každý deň, každú noc! A ani raz som nad tým nezapochyboval.

Ninja

32 Gabriel Svoboda Gabriel Svoboda | E-mail | 18. srpna 2012 v 20:40 | Reagovat

[27]: Je to poslání. Kladete-li si podmínku, že mezi pedagogy nesmí být pedofil, obávám se, že neexistuje škola, do které byste své dítě mohla poslat. A pokud snad existuje, je to jen kvůli feminizaci školství.

33 Agape Agape | 18. srpna 2012 v 20:41 | Reagovat

Nema řesení problemu pokud samotny problem vznika, je moudre se ridit zakony.

34 Alisa Alisa | Web | 18. srpna 2012 v 21:00 | Reagovat

[30]:

[31]:

Podľa odborníkov je to porucha, je to klasifikované ako porucha a porovnávať to s orientáciou je trochu pokrytecké snáď aj od vás . To akože, keď niekoho vzrušujú stromy a miluje strom, mám povedať "no jasné, menšinová orientácia, úplne zdravý jedinec" ? Poprípade nechajme nekrofila, aby miloval moju mŕtvu sestru, nech si ju doma najlepšie zabalzamuje, však nie všetko je o sexe .
S touto debatou som týmto skončila . Nie som človek, ktorý druhých odsudzuje, ani jednému z vás neberiem fakt, že ubližujú všetci ľudia rovnako a uznávam, že to rozhodne máte v živote ťažké . Možno by sme si dokonca rozumeli a boli priateľmi, keby sme sa poznali, no toto nie je predsudok . Tak fajn, keď neubližujete, vypýtajte si povolenie od ich rodičov, pretože ja by som nebola šťastná, aby môjho syna bral nejaký cudzí chlap na pizzu ani, keby bol "úplne normálny" . A keby mi nedajbože niekto povedal "milujem vášho päťročného synčeka, ale nebojte sa, nič mu nespravím, idem s ním len do kina", asi by som vybavila súdny zákaz približovania sa . The end .
A myslím, že púšťať sa do debaty, kto je schopný pravej lásky je útok úplne iným smerom . To už je trápne . A v prvom rade je to predsudok z vašej strany a nie mojej, pretože ja som nikde nanapísala, že nie ste schopní lásky a je to len o sexe . Bože, milujem pokrytcov, ktorí okolo seba kopú a všade vidia len zlo . Asi je načase zmieriť sa s tým, že to nie je normálne a nikdy nebude . Ťažíte z toho, že deti sú naivne, poprípade zanedbávané . Ani homosexuál, ani heterosexuál nebude tráviť čas v spoločnosti človeka, ktorý necíti to isté ako on, pretože si to ten človek určite nepraje . Ale deťom nemôžete povedať pravdu a tým si budujete ich dôveru . A ešte si myslíte, akí ste vy úžasní "oproti nám, čo súdia" . Bože, to nie je už ani o tom, čím ste, ale o tom, ako sa k tomu postavíte .

35 Agape Agape | 18. srpna 2012 v 21:41 | Reagovat

Nesouhlasím. "Porucha" jak ty zhora popisujes prece vznika nasledujicim zpusobem-pokusim se to popsat.
Je věc treba pračka ktera byla vyrobena k jednoumu učelu a to spolehlive vypraní pradla.,když se neco pokazi a neslouzi k věci jak ma je to porucha.
Jsou Mladi lide Napriklad Žena Muž a miluji se zkratka Laska ubihaji dny a rozhodnou se pro společny život . Narodi se jim zdrave dite ktere dostava od rodicu vse mozne k tomu a bylo v zivote stasne a spokojene.
Matka si začne vsimat že (ješte nedostal jmeno ale řeknu jmenuje se Adam) že kluk je trošku odlišny od větsiny vrstevniku ale je to její syn a život jde dal. Zatim co starne chape jako ostatni děti v jeho věku že na zemi nežiji jen Heterosexualove..
Jednoho dne pochopí že není a nebude Heterosexualem tak, jak zajiste je Alisa co prispíva na tomto webu

36 Matkoo Matkoo | 19. srpna 2012 v 1:00 | Reagovat

Ľudkovia... niektorí vôbec nechápete významu slova pedofil. Som ASEXUALNY pedofil a poviem vám, je to skvelý život. Aj keď viem, že nikdy sex mať nebudem (Ani nechcem) stále je to úžasný pocit vidieť v dieťati niečo dokonalé a krásne.
Je to mojou povahou, alebo zrovna pedofiliou, že dokážem vidieť každého človeka ako jedinečnú osobu, ktorá ma svoj dôvod na existenciu... Väčšina z vás pluje na pedofilov, ale doprial by som vám zažiť ten skvelý pocit vidieť krásu v niečom tak malom a nevinnom.... A mimochodom, pedofilia mi umožní vidieť človeka takého, aký je...

37 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 19. srpna 2012 v 12:49 | Reagovat

[35]: Ta "porucha" sama o sobě (ne pedofilie) je dobré téma k zamyšlení. Pračkamá jasný úkol, vyprat, jak půíšeš. Když nevypere, to je porucha. Jaký úkol máme my, lidstvo?

38 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 19. srpna 2012 v 12:50 | Reagovat

[37]: Oj, ty kixy...

39 Petr Kasz Petr Kasz | E-mail | Web | 19. srpna 2012 v 15:25 | Reagovat

Velmi si vážím autorky, která je schopná přemýšlet - poslední její otázka mě o tom zcela přesvědčila. Pokud by mohla dnes večer kolem 21. hod. na náš chat "pokecat si", bylo by mi ctí.

Zdraví
Petr Kasz
www.pedofilie-info.cz

40 Vendy Vendy | Web | 24. srpna 2012 v 20:48 | Reagovat

[1]: Babička měla zdravý selský rozum.
Ono s pedofilií je to těžký, za pedofila se může označit i člověk, který má prosttě rád děti a nemusí to být ani nějak sexuálně. Jenže tohle škatulkování už je trochu zavádějící, to je jako bych označila všechny ženský, které jedou třeba na dovču s kamarádkami jako dámská jízda, za lesby.
Ale každopádně, i člověk, který má tuze rád děti, by měl ovládat sám sebe a vědět, kam může zajít, kde je hranice. Pokud takový člověk dělá třeba dětského vedoucího a kvůli dětem třeba obětuje hodně času, aby pro ně vymýšlel nějaké zábavy, tak jo, to je v poho. Pokud se zachází k osahávání, tak už by měl brzdit. I když ještě je ke zvážení, co je osahávání? Myslím, že pohlazení po hlavě nebo poplácání po rameni by nemělo být na závadu. Dotýkat se dítěte v intimních místech, to už bych mu pracky zpřerážela.
A tomu praseti, co znásilnil to mimčo (pamatuju si to, když o tom psali), toho bych vykastrovala naostro a bez zábran. Pokud vím, tak na pedofily se škaredě dívají i opráskaní vrazi a pedofilové většinou ve vězení končí opravdu špatně.)

41 Michael MR_Xguard Michael MR_Xguard | E-mail | Web | 25. srpna 2012 v 12:38 | Reagovat

1) Všichni tady vzpomínáte odborníky.
Koukněte na můj web, tak najdete odkazy na rozhovory a práce s odborníky. Například rozhovor Weisse pro lidovky, kde označuje pedofily jako nejlepší učitele apod.

Pokud už vás tedy zajmá život pedofila, zkuste stránku http://fx100d.ic.cz/

Krleš! MR_Xguard

42 Angel Darkwood Angel Darkwood | Web | 26. srpna 2012 v 1:07 | Reagovat

Problém je opravdu v tom, že ne každý pedofil dokáže zůstat jen u té zamilovanosti, kdy je na dítě milý atd. Ono když to dítě jeho lásku neopětuje, tak to je pro něj rána a lehce dojde k tomu, že mu naopak začne ubližovat. A co si budeme povídat - nejen znásilnění udělá šrám v psychice toho zneužitého, bohatě stačí i to osahávání.
Podle mě se pedofilie jako porucha vyléčit nedá a pochybuji, že k tomu někdy vůbec dojde. Proto kastraci nevidím jako řešení, přece jenom to je hlavně psychický problém, který tou kastrací nezmizí. To, že nebude mít potřebu sexuálního ukájení neznamená, že přestane fyzicky ubližovat i jinak, když se "naštve".

43 FLIP FLIP | 29. prosince 2012 v 9:26 | Reagovat

pedofilii lecit nelze, je to obdobna odchylka jako kdyz je nekdo homosexual, bisexual, apod.

je to dano jiz od narozeni a pricinou je genove usporadani a urcite odlisnosti v genech, ktere zpusobuji rozdilnou sex. orientaci.

nemate to jak zmenit. soucasna veda to zatim zmenit nedokaze. mozna nekdy v budoucnu ano...ale to je otazka.

ja sam pedofil jsem. nejvice se mi libi divky kolem 11-12 let.

dospela divka me bohuzel prakticky nevzrusuje.
Rozhodne nesouhlasim s tim, ze pokud dojde k nejake forme sexualniho kontaktu mezi pedofilem a divkou, ze z toho musi mit ona divka automaticky trauma. to jsou narovinu receno jen soustavne blaboly lidi, kteri se toto neustale snazi nafukovat a vytvaret kolem toho takrka carodejnicky kult.

verte, ze je mnoho pripadu, kdy k forme sexualniho kontaktu mezi pedofilem a divkou muze dochazet naprosto dobrovolne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick