Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song challenge za 5 dní, den první

16. července 2012 v 14:03 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Zatímco si užívám i dřu na Soláni, denně hraju na cimbál, čtu i výtvarničím a o blogovém světě nemám jedinou zprávu, rozhodla jsem se oprášit hudební rubriku. V profilovém okénku mám slovíčko "metalistka," ale rozhodně nepohrdnu goth hudbou, dark electrem, folklórem i některou další hudbou. Možná by vás zajímalo, co přesně poslouchám. Protože i metal i gothika a koneckonců i ten folklór jsou jedno velké spektrum plné odlišností.
Před půl rokem jste mohli zaregistrovat řetězový projekt s názvem 30 days song challenge. Mně se však nechtělo psát třicet článků na toto téma, nakonec jsem to odkládala, a tak je konečně vpustím do internetových vod sloučené do pěti. Tedy každý den, dneškem počínaje, pátkem konče, vám budu prezentovat 6 písní, které mě zaujaly, ovlivnily. Jdem' na to.Day 01- your favourite song
Vybrat tu nejoblíbenější je fakt těžké, když mezi mé oblíbené patří několik. Už už jsem chtěla napsat o té, kterou poslouchám ráda poslední dobou, nebo o jedné z mnoha mých oblíbených energických písní od Stratovarius, pak zase od Maidenů, ale nakonec vybírám tu, která mě provází už od mala. Od skotské skupiny, kterou nepřestanu mít ráda a jejíž koncert v Uherském Hradišti roku 2007 byl vůbec můj první rockový koncert, na němž jsem byla. Někdo z vás tuší správně, je to Nazareth. A konkrétně Place In Your Heart.


Day 02 - your least favourite song
Nejméně oblíbená. Jakožto oblíbená, ale až na poslední příčce, nebo neoblíbená celkově? Pokud to budu brát jakožto píseň, kterou nesnáším, mám na okamžitě tu protivnou I'm Sexy And I Know It. Nepatří to do mého oblíbeného žánrového spektra, takže se vlastně není moc co divit. Už jen pomyšlení na to, že tomu zvýším sledovanost tím, že vám sem hodím link na video (a tuším, že zbytečně, protože většinu z vás to musí štvát tolik co mě), mi je značně proti srsti. nejspíš se však stal zázrak a proto, aby se mi to přehrálo, se musím přihlásit. Jenže účet tam nemám, cha!
Tudíž musím pátrat po jiné písničce, nějaké, jejíž zvyšování sledovanosti mi nebude zas tolik vadit. Což znamená zaplout do svých oblíbených vod. A mám to! Nad albem Lulu od Metallicy a Lou Reeda mi přece zůstává rozum stát.


Day 03 - the song that makes you happy
Takových písní je taky víc, ale jedna má své jednoznačné prvenství. Díky hudbě i textu. Posuďte sami. Stratovarius - Glory Of The World.


Day 04 - a song that makes you sad
Další písnička, u níž mám rychle jasno. Jde o Rivers Of Lust od naší známé ledové královny Tarji. Když jí zpívala na MoRu 2010, já jí tam slyšela prvně, chtělo se mi brečet. A pořád na mě tím dojmem působí. Přidávám rovnou to oné "osudné" video z Vizovic. Na celý ten večer má úžasné vzpomínky.


Day 05 - a song that reminds you of someone
Píseň, která mi někoho připomíná. Jak čtu budoucí "otázky" tohoto hudebního meme, vidím, že kdybych sem uveřejnila písničku, která mi připomíná jistou osobu, musela bych jí sem dát ještě jednou či dvakrát. tak mě napadá jiné meme - Trololo, které mi vlastně taky někoho připomíná a už asi napořád připomínat bude. Rovnou dva lidi.
Avšak dám přednost té prvně myšlené písničce, cítím, že sem patří víc a já na příští otázky snad vyberu jiné. Je to všudemožně profláklá, bezpečně známá Nothing Else Matters od ještě známější a profláklejší Metallicy.
Mám při ní vzpomínky na jednoho bývalého kamaráda ze školy, s nímž jsem si před pár lety začala psát, poznali jsme se, proseděli spolu hodiny na netu a pak si pozvolna psát přestali, on přestoupil ze školy a já ho od té doby neviděla. Dnes už to písničku poslouchám i hraju s klidem, dřív se mi chtělo i brečet.


Day 06 - a song that reminds you of somewhere
Píseň, připomínající mi nějaké místo. Teoreticky by to mohla být opět Rivers OF Lust, protože pokaždé, co si vzpomenu na Vizovicem, vzpomenu si na Mástry a na Tarju. Minulé léto, shodou okolností na cimbálových kurzech mi však utkvěla v hlavě při písničce San Sebastian od Sonaty Arcticy právě Soláň, chata Soláňka a taky kamarádka cimbalistka, s níž jsem tancovaly na pokoji naše pseudopogo a možná že právě znova tancujem. :)


Pro dnešek to je všechno. Má některá z písní, které jsem prezentovala, i pro vás nějaký zvláštní význam?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 16. července 2012 v 14:21 | Reagovat

Cimbál. To musí být bezva na něj hrát.

2 Cleia Scampish Cleia Scampish | Web | 16. července 2012 v 14:52 | Reagovat

Páni. Smekám před tebou pomyslný klobouk. Hrát na cimbál musí být těkžé. Já nikdy na hudební nástroj nehrála, ale láká mě to.. Je hodně těžké vybrat svůj nejoblíbenější song. Kdybych tak jeden měla označit, přemýšlela bych asi hodně dlouho. Taky si myslím, že album Metallici a Lou Reeda, nebylo příliš šťastné.. Jelikož jsem hudební fanda, tohle je pro velmi zajímavý článek. Jsem ráda, když mám možnost nakouknout do hudebních koutků svých oblíbených blogerů.

3 Šeříková Šeříková | E-mail | Web | 18. července 2012 v 10:47 | Reagovat

Už se těším, až tě někdy uslyším hrát na živo s cimbálem. Písnička, co ti někoho připomíná má pro mne úplně stejný význam :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick