Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song challenge, den třetí

18. července 2012 v 14:03 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Po dnešním díle budu mít polovinu otázek tohoto meme za sebou. A že mě to stálo víc přemýšlení, než otázky u nichž jsem si stěžovala v minulých dílech. Jenže to byl účel, pořádně se nad tím zamyslet. Tak jdeme na to. Jelikož je tento článek stejně jako všech mých pět článků song challenge přednastavený, nemůžu vás odkázat na otázky, které už byly předevčírem a včera hudebně zodpovězeny. Najdete je v rubrice Hudba. Jaké otázky jsou připraveny dnes?


Day 13 - a song that is a guilty pleasure
Provinilé pokušení? Poslouchám hlavně metal či jiné "temné" žánry, olékám se podle té hudby, lidi mě tak mají zafixovanou. Čím bych se proti "své" hudbě jaksi provinila? Přesnuneme se do vln soulu a r'n'b. Byla a je to poměrně známá zpěvačka. Známá zvlášť svými trapasy, problémy s drogami a všemožnými úlety. A taky nezapomenutelným retro účesem a hlavně úžasným nakřáplým hlasem, který se dobře poslouchá. Když minulé léto ve věku dvaceti sedmi let zemřela (Nejsou ta úmrtí ve věku 27 let nějak divná? V tolika zemřel už Kurt Cobain nebo třeba Jimi Hendrix. Díky fanouškům vznikl klub 27, do nějž jsou zařazení někteří muzikanti, kteří zemřeli ve svých 27-mi letech, jejich úmrtí jsou často neobjasněná a pojítkem je též užívání drog. Že by další přírůstek?), bylo mi to líto. Takový hlas se už nenajde. Amy Winehouse a její Rehab.


Day 14 - a song that no one would expect you to love
Píseň, u níž by nikdo nepředpokládal, že jí mám ráda. Může to být skladba? Když jsem byla poprvé na cimbálových kurzech, to se ještě nekonaly na Soláni, ale v Bílé, hlavním tématem byl Bohuslav Martinů. A my tancovali na Otvírání studánek. Kamarádka představovala dětmi zvolenou královnu, o níž se zmiňuje. Inu je v tom ta lidová tématika, ale k cimbálovkám to má daleko. Přesto se mi ta skladba zalíbila a určitě by to u mě nikdo nehádal. :)

Day 15 - a song that describes you
Původně jsem myslela, že to bude ta nejtěžší otázka, přece jen, píseň, která by vás vystihovala, se bude vybírat těžko. Pak jsem si vzpomněla na jednu mojí hodně oblíbenou, opět od Hellowenů (co naplat, už tu sice byli minule, ale myslím, že je to přesně ta nespoutaná píseň, v níž se vidím) a na létání. Když se zpívá nejen o létání v podání Helloween, je to známý singl If I Could Fly. Vlastně mě vystihuje už jen jedna věta - If I could fly, like a king of the sky. ...a pak ty sny, které chci uskutečnit, splnit si je. Že by vypovídala, jaká povahově jsem, to zas ne, ale duchem, fantazií a cílem jsem v ní já.

Day 16 - a song that you use to love but now hate
Říká se, že nenávidět začnete tu písničku, kterou si nastavíte jako budík. U spousty lidí to funguje, mně se to vyhlo. Rok tam mám Whiskey In The Jar a nezprotivila se mi (zatím). Tak to vypadá, že budu muset tuhle otázku nechat nezodpovězenou, protože taková písnička zkrátka není. Něco, co jsem poslouchala dřív už třeba neposlouchám často, ohrálo se mi to, ale ne zprotivilo.

Day 17 - a song that you hear often ot the radio
Takových je spousta. Rádia hrajou v obchoďácích a takových těch rychlokvašek, které spíš dokážou naserat, je dost. Držme se však oblíbených žánrů. Rádio prakticky neposlouchám, doma však vyhrává o víkendu BEAT. Tak vzpomínám, co se tam hraje často.
Nedávno jsem naladila nějaké jiné rockové rádio a hráli tam Breaking The Law od Judasů. Na BEATU jí taky celkem často hrají, tak jí sem můžu dát. Píseň z pro rockovou a metalovou hudbu velmi významného alba British Steel. Mimochodem nedávno jsme s Madrakem zjistili, že jedno velmi výživné album Evy a Vaška (Hmm, každé má skoro stejný obal, stejné foto, stejné písmo i rámeček, a na každém je jako bonus Bílá Orchidej. Jen barva pozadí je jiná. Poznámka: Jestli to má něco společného s aktuální barvou Evina pozadí, to fakt nevím, zeptejte se Vaška. Ale určitě vás to bude taky něco stát.) stojí víc, než dáte za British Steel v Bontonlandu, což působí i jako urážka. (Když jsme hledali Evu a Vaška, kolik by stáli v Bontonlandu a ne někde v Butovicích, nenašli jsme. Ale půl hodiny jsme se smáli nad představou obličeje prodavačky, když bychom se jí šli s naším zjevem ptát na to, jestli náhodou jejich CDéčka nemají. :D)


Day 18 - a song you wish you heard on the radio
Co bych si přála, aby hráli v rádiu? Na Beatu hrají z mého žánro-spektra lecos a že bych si zas přála něco speciálního? Není rádio jako rádio. Ten samotný přehravač má přeci své kouzlo. Mamka přitáhla dom prvorepublikové rádio, funkční! takové hnědé, síťka, vše psáno v němčině. A z něho by se krásně linula nějaká kabaretová hudba. Třeba Vermillion Lies. Nebo víte co? Až rozeberu nějaké pořádné hodinky, oblepím rádio pár ozubenými kolečky a budu doufat, že jednou pustí steampunk. Steampunk s protivným hlasem, ale neskutečně chytlavý. Vernian Process a jejich Something Wicked.


Zaujalo vás z dnešního výběru něco, nebo je naopak některá z těchto písní už delší dobu vaše oblíbená?
A protože já na žadnou, která by se mi zprotivila nepřišla, ptám se vás na otázku 16. dne.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 18. července 2012 v 14:24 | Reagovat

Amy Whinehouse nesmí chybět

2 Cleia Scampish Cleia Scampish | Web | 18. července 2012 v 17:01 | Reagovat

Breaking The Law pro mě bude vždy legendárním songem. Opět zajímavý výběr. I když Amy nějak moc nemusím, mé sympatie k ní nikdy moc nevedly, tahle její písnička se mi překvapivě docela líbí.

3 Liliana von der Heide Liliana von der Heide | Web | 18. července 2012 v 20:07 | Reagovat

Nevěděla bych co k těm otázkám vybrat jako odpověď...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick