Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song challenge, den pátý

20. července 2012 v 14:03 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Tak přátelé, song challenge je dneškem u konce. Posledních šest otázek nebylo nic moc těžkého. Všechny předchozí díly najdete v rubrice Hudba.

Day 25 - a song that makes you laught
Okamžitě mě napadá jedna krátká písnička ze seriálu My Little Pony Friendship Is Magic (Mimochodem, podívejte se na to, budete se smát celý seriál. Kurnik, nemám další díly, nemáte někdo staženou druhou sérii?) kde nemůže kvůli nateklému a opupínkovanému jazyku Pinkie Pie zpívat a tak uprosí Fluttershy, jejíž problémem je zase vyměněný chlapský hlas, aby zazpívala písničku. Jenže to pochopí jen lidé, co se a seriál dívají.
Pravidelně se směju jisté písničce od Beatles, kterou doma přezdíváme "Izbina". Máme na to i takovou hlášku "Tož zahraj mně tu Izbinu!" Prý to takhle jednou někdo řekl moderátorovi na BEATu a fakt to pustili.


Day 26 - a song that you can play on an instrument
Tady se budu muset vyhnout mému žánrovému spektru, protože Nothing Else Matters, kterou už na ten cimbál konečně umím, byla zveřejněna v jednom z předchozích dílů. Na cimbál zahraju spousta skladeb, nějaké lidové, na flétnu pár písniček dávám, například úvodní písničku večerníčků Včelí medídci (na políčku v jetelíčku....) a na fujaru je to čistá improvizace. Protože na ňu vlastně neumím.
Takže co třeba hraju na cimboš? Skladba Prelludium a Toccatina III od Jarmily Mazourové. Netvrdím, že se mi ta skaldba nelíbí, ale sama bych si vybrala něco jiného. Video v mém podání z cimbálových kurzů minulého roku. No, není to zahráno zrovna ideálně...


Day 27 - a song that you wish you could play
Takových, které bych si přála umět zahrát, je hodně, ale snad nejvíc mám políčeno na Mama I'm Coming Home od Ozzyho. Když by se to trochu upravilo a já mákla, určitě by to šlo.
Hrát rock a metal na cimbál je něco nového a vůbec bych se tomu nebránila. Otázka je, jestli budu vůbec moci po prázdninách v cimbálování pokračovat. Vzhledem k tomu, že mi nová škola zabere téměř veškerý čas, budu muset nejspíš skončiti.

Day 28 - a song that makes you feel guilty
Probůh, u jaké písničky se cítím provinile? Že já to tu zas budu muset nechat prázdné? Vážně, myslím, že taková písnička u mě není na skladě.

Day 29 - a song from your childhood
Jako malá jsem doslova žrala Philla Colinse a Láďu Křížka a jeho skupinu Damiens. Měla jsem, období, kdy jsem si hrála na Collinse, kreslila pořád jeho rodinu, vymyslela jsem si, že má doma dvě kočky a kde co a pak jsem si zas hrála na Křížka. Jednou jsem se i někomu jako Láďa Křížek představila. Škoda, že ti lidé nebyli vtáhnuti do mé hry.
Mamka si Damiens pouštěla často, já si je zamilovala. Dokonce jsem se jednou vzbudila tak brzo, že ještě nedávali ani pohádky a kreslené seriály na Nově (kurde, nepropagujem tu Novu už nějak moc?) a tak jsem si je pustila. Jenže přiběhl táta, vypnul to a odvedl mě do postele s tím, že je ještě hodně brzo. :D Ta snad nejoblíbenější byla Co máš, to máš.


Teď si ještě vzpomínám , že jsem měla a mám ráda českou skupinu Odyssea a jejich písně o soužití muže a ženy, které jem ne vždycky chápala, ale měla je ráda. Znáte je?

Day 30 - your favorite song at this time last year
Poslední otázka. Oblíbená píseň, kterou jsem poslouchala před rokem. Takže jsme opět na cimbálových kurzech na Soláni, respektivě na cestě tam. A to vím, že jsem dost často poslouchala album Deliverance od Sonaty Arcticy a moje favoritky byly Mary-Lou a The Wind Beneath My Wings. Sonatu Arcticu jsem už ale zmiňovala. A taky vím, že zhruba před rokem, za deštivých dnů po návratu z kurzů jsem poslouchala Winterborn od Crüxshadows.A je to u konce. Jestli jste četli předchozí díly, tak jste si všimli, že některé otázky mi daly pořádně zabrat. Musela jsem zapřemýšlet a uvědomit si třeba to, co bych si přála na své svatbě, pohřbu, k jakým písním se vážou jaké vzpomínky a tak dále. Nejspíš měl interval jedna píseň denně dobrý důvod, ono když celý projekt píšu v rychlosti, abych jej mohla přednastavit, trvá mi to dost dlouho a nestíhám pořádně nad otázkami přemýšlet. Uvažuju nad tím, že to samé meme zopakuju i příští rok a poté porovnám, co se kde změnilo a popř. zveřejním. Dá-li čas a blogování mě do té doby neopustí.

Ještě se naposledy zeptám, zda vás některá z písní zaujala a zda se vám líbí mnou hraná skladba na cimbál. Kdybyste náhodou byli o víkendu poblíž Soláně, přijďte se podívat v sobotu 21.7. (teda zítra; no vím, že dávám vědět brzo) od 14-ti hodin do Ateliéru u Hoffmanů na závěrečný koncert VIII. cimbálových kurzů. Hrát budu i já a při troše štěstí to ani nepokazím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dori Dori | Web | 20. července 2012 v 14:47 | Reagovat

No teda! Jsi snad první člověk o kom vím, že zná a poslouchal Damiens. Já je také hodně poslouchala, když jsem byla mladší, některé písničky mají vážně skvělé.

2 Lady Diabolus Lady Diabolus | Web | 21. července 2012 v 22:22 | Reagovat

Páni, většinu z těch písniček jsem neznala. A ta hra na cimbál je naprosto okouzlující. Je to můj nejoblíbenější nástroj. ^_^ Bohužel jsem na hraní moc líná, takže jsem zakotvila u pouhého poslouchání. Všechny písničky mě svým způsobem zaujaly. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick