Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song challenge, den druhý

17. července 2012 v 14:03 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Pětinu tohoto meme jsem vyjevila včera, dnes je čas na další část.Day 07 - a song that reminds you of a certain event
Píseň, která mi připomene určitou událost. Bude těžké vybírat... Tarjina "Rivers Of Lust" už tady byla v minulém díle. Rozesmutní mě a okamžitě mi připomene nezapomenutelný Matrers of Rock 2010. Ale má smysl použít dvakrát tu samou písničku? Avšak co jiného si vybrat? Spousta skutečností mi nepřipadá jako nějaké události, mají lokální či osobní rozměr, jiné písně už zase byly použity. Koncerty mi připomíná spousta písní.
No dobrá, nebudu to protahovat, stejně si na nic jiného nevzpomenu, takže budu brát podzimní cestu do Anglie jako událost. Kolikrát jsem poslouchala The Day That Never Comes od Metallicy, když jsme jezdili z výletu na výlet, do provizorní školy? Téměř pokaždé mi připomene deštivý anglický den, kapky stékající po okně, zpoza nějž jsem sledovala okolní krajinu.


Day 08 - a song that you know all the words to
Nejsem zrovna ten člověk, co by si často vyhledával texty, opomenu-li spoustu lidových, táboráckých či obecně známých písniček, jejichž texty netřeba vyhledávat. Z toho, co poslouchám, znám často naspaměť části, málokdy celou písničku. Na stužkování jsem však jednu takovou zpívala. Nedokázala bych ji napsat gramaticky správně, jelikož je to písnička finská a finština byla, je a bude vždy oříškem. Ale zazpívám jí. :) Kuolema Tekee Taiteilijan od Nightwish.


Day 09 - a song that you can dance to
Byť jsem žena, jsem taneční antitalent. Ze společenských tanců "dávám" máloco a pseudopogování a metlení se snad nepočítá. Nebo jo? Když se mi zalíbila tvrdá elektronika, zalíbil se mi industrial dance (specifický tanec právě na tvrdou elektronickou hudbu) a já se rozhodla naučit se jej. Když sleduju videa v tomto odvětví známé tanečnice s přezdívkou Pong Dance Queen, zatím jen sním o tom, že bych někdy mohla být dobrá tak jako ona.
Dobře se mi tancuje na českou EBM legendu - skupinu Vanessa - a speciálně na písničku Den, kdy jsme ztratili koule. Kamarád (no, nevím jestli ho tak po jisté události můžu kamarádem ještě nazvat) mě jednou i natáčel, ale nikde na internetu to nevisí.
Pozor, tohle je hudba pro otrlejší, možná vás vyděsí.


Day 10 - a song that makes you fall asleep
Vzhledem k tomu, že usnu prakticky u všeho (nedávno to byl Debustrol hrající na Beatu v nedělní chvilce pro otrlé - Hard&Heavy) a i jako ukolébavky si pouštím nářez, bude pro mě výběr zase složitější. Vlastně nebude, je jedna písnička, která je ukolébavka dokonalá. A jsem moc ráda, že ji Helloweeni hráli i na koncertě v Praze 19.12.2010. Posluchači "Helloušů" tuší správně, že jde o Forever And One.


Day 11 - a song from your favourite band
Jenže já nemám označenou (to slovo se úplně nehodí, ale víte, jak to myslím) nejoblíbenější kapelu! Před dvěma lety by to samozřejmě byli Nightwish, ti už tady však jsou. Mezi ty "nej" řadím jednu skupinu, kterou poslouchám od mala, na jejímž koncertě jsem však zatím neměla možnost být. Táta byl dvakrát. V roce 2005, když jsem byla ještě dost malá a později v roce 2008, zrovna v době, kdy jsem byla v Chorvatsku. A když hráli minulý rok na Sonisphere festivalu, byly doma problémy s dědou... Nebudu vás napínat, legenda heavy metalu, kterou zná snad každý, byť ho metal nezajímá. Britští Iron Maiden a píseň z mého nejoblíbenějšího alba - The Number Of The Beast.


Day 12 - a song from a band you hate
Konečně nějaká jednodušší otázka. :D A to i v případě, že se poohlédnu v mém žánrovém spektru. Kapela, která se mi nikdy nelíbila, hlas zpěváka mi byl vždy nepříjemnej, a pak ta němčina, kterou mám ráda jedině v podání darkwave skupin. Skupina Rammstein a jejich Amerika.


Tak, dnešní výčet písní je u konce, ten zítřejší čekejte v obvyklou dobu.
Líbí se vám některá z mnou vybraných písní, nebo jste jí naopak slyšeli poprvé a zaujala vás? Pište názory, jsem zvědavá. :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 17. července 2012 v 14:50 | Reagovat

tak jediný, co já bych si poslechl jsou Ramstein :D

2 Šeříková Šeříková | E-mail | Web | 18. července 2012 v 10:50 | Reagovat

Téměř žádná z písniček se mi nezobrazila :(

3 Kája Kája | Web | 14. srpna 2012 v 9:47 | Reagovat

Kuolema a The Number of the beast... Mňam! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick