Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Song challege, den čtvrtý

19. července 2012 v 14:03 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Pomalu se ta fronta třiceti otázek blíží ke konci. Mimojiné dnes nabraly některé otázky vážnost a já zauvažovala o písních, které si přeju na svatbě či na pohřbu.

Day 19 - a song from your favourite album
Písnička z oblíbeného alba. Tak ztovna ta písnička se tady objevila v předminulém díle. Byla to písnička z mého úplně nejoblíbenějšího alba The Number Of The Beast od Iron Maiden. Stejnojmenná. Po tomto albu mám na stupínku desku Symphony Of Enchanted Lands od Rhapsody Of Fire (tehdy ještě pod názvem Rhapsody). Třetí písnička v pořadí playlistu - Wisdom Of The Kings - je zároveň ta nejoblíbenější z tohoto alba. Poslouchejte ty kytary.Day 20 - a song that you listen to when you're angry
Nemám vyhrazené písničky podle nálady i když přistihla jsem se, že jsem-li naštvanější, poslouchám to tvrdší, hlavně thrash metal typu Kreator. Takže Kreator. Nemám toho od nich zatím staženo moc, ale z toho co mám u mě vede album Enemy Of God. Inspirovalo mě i k pojmenování mého nezbedně protivného internetového připojení - Enemyho.Day 21 - a song that you listen to when you're sad
Sporná otázka. Někdy smutek zahnávám energickými písněmi (ne nadarmo se říká, že hudba je lék na všechno), jindy jej nechám rozložit se, protože nějak nemám chuť na písničky, které by mě jej zbavily. A když je smutno, smutné písničky mají svůj prostor. Sem se hodí nějaké to darkwave. Darkwave, u nějž tu němčinu snesu.


Day 22 - a song that you listen to when you're happy
Stejně jako u dvacátého dne, nemám vyhrazené písně. Jsou písničky, které dobrou náladu ještě podporují a já se cítím ještě líp. Třeba taková Lai Lai Hei od Ensiferum. Celkově jsem si Ensiferum v poslední době nějak oblíbila, Lai Lai Hei si prozpěvuju každou chvíli, když si beru sluchátka, hraje mezi prvníma. V říjnu budou ve Zlíně, tak doufám, že se mi tam podaří dostat (s Madrakem už máme plán, muhaha! Teď ještě aby vyšel...).
Day 23- a song that you want to play on your wedding
Tak a už jsme u té svatby. Plánování je poslední dobou nejen moje oblíbená činnost a tak svatbu s trubadúrem Marigoldem ze ságy o Zaklínači už mám naplánovanou. A že to nebude malá svatba, hrát mi bude rovnou několik známých kapel. Metallica, Maideni, Luca Turilli, Nightwish, Megadeth... Takže těch písní, co se bude hrát, bude hodně.
Ale teď vážně. Ne všechno se na svatbu hodí. Můžete argumentovat, že by to byla moje svatba, takže ať mi hraje co chci. Ale já bych chtěla svatebčany pobavit, pobavit i sama sebe, vzpomínat s dvojitým úsměvem na tváři. Lidi, já bych chtěla na svatbě Trololo!Day 24 - a song that you want to play on your funeral
Zde je výběr pro mě jasný. Píseň , s níž se rozloučím se světem. Bude to Timeless Oceans od stejnojmenné skupiny Lucy Turilliho. Celé album The Prophet Of The Last Eclipse má takovou zvláštní až postapokalyptickou atmosféru, nahrává jí i obal tohoto CD. Vidím v té hudbě cestu tou zvláštní krajinou osvětlenou oranžovým světlem. Draci létající po obloze a já s fujarou, lukem a šípy odcházím dál.


Tradičně se ptám, či vás některá z tohoto výčtu zaujala, či jí posloucháte rádi delší dobu. Dnes by mě zajímalo i to, co si přejete, aby se hrálo na vaší svatbě a pohřbu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gabriel Dantes Decay Gabriel Dantes Decay | E-mail | Web | 19. července 2012 v 14:26 | Reagovat

I tohle mě láká vyzkoušet :D

2 Pealia Pealia | Web | 19. července 2012 v 15:39 | Reagovat

Ensiferum! Páne jo, ono to bude ve Zlíně? To je báječné!

A Mr. Trololo... To je klasika. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick