Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Rádoby vtipní lidé

5. dubna 2012 v 22:32 | Monica Otmili
Nesnáším. Fakt nemám ráda tyhle lidi. Lidi, kteří si myslí, že jsou bůhví jak vtipní, přitom jsou jen drzí a jejich óóóbrovský důvtip je na něčí účet.

Znám ty, co si o sobě myslí, že jsou vtipní a mají pravdu.
Znám ty, kteří si to o sobě nemyslí, přesto vtipní jsou.
Znám ty, co se jim občas zadaří a pak se je čemu smát.
Znám ty, kteří důvtipem neoplývají, ale jsou to fajn lidé.
A bohužel znám i ty, co si o sobě myslí, jak moc vtipní jsou, přitom opak je pravdou...


Ty dva znám z hudebky. Díky za to, že tam musím jen jednou týdně, v ten nejfrekventovanější den, co jsou všichni někde nebo jsou unavení. Jednak jsme dva ročníky spojené, takže bereme to samé, na hodinách poslední dobou usínám (když jim učitelka po desáté naznačí, že je čas zavřít zobák a pustí hudbu) a jednak bych se opravdu neudržela, mít ty dva na očích častěji. A jelikož se dneska nudím, teda vlastně né, stihly mě naštvat další dvě věci (šlo o tzv. rychlonaštvání, co rychle vyprchá), ale když se nudím, začnu přemýšlet, dnes k tomu bylo i pečení fima (pochlubím se brzo, nebojte) a tihle dva mi pěkně leží v žaludku.

Škoda, že ještě pořád jsou lidé, kteří nepřekousnou to, jak někdo vypadá, jak se někdo obléká. Mladí lidé. Kdyby šlo o starší, nedivila bych se. Já už začala věřit, že tohle se pomalu stává minulostí. Na ulici už na mě hodně dlouho nikdo nic nevykřikoval (když opominu otázky, zda nemám cigáro), učitelům mé oblékání nevadí, rodičům nevadí, mým vrstevníkům z okolí nevadí, sousedé nepindají ani se nešklebí (až na jednu paní, jejíž pohoršený výraz s láskou ignoruju). Kde se objevím nově, nestalo se mi, že by si někdo stěžoval, právě naopak, často se setkávám s kladnými reakcemi, i babičky v mojí milované MHD (což nemyslím ironicky) se na mě spíš usmívají. Pravda, dřív to bývalo, pokřiky typu "EMO" jsou dávno pryč, šlo o děti, pro něž je všechno tmavší hnedka EMO a hádat se s nimi nemá smysl. Lidé v okolí si zvykli a no problem.
Pak se objeví dva, co se na hudebce smějí tomu, že slavím Halloween každý den (to byste je měli vidět, když na mém saku objevili nášivku s logem kapely Helloween. :D To bylo poprvé a naposled, co jsem se díky nim srdečně smála.) Tyhle dvě osoby mají tendenci komentovat celou hodinu všechno kolem, na všechno odpovídat a myslet si, jak moc jsou vtipní, když si vymněňují narážky ať už na učitelku, výklad či na mě. Občas z nich vypadne něco, při čemž se na tváři objeví zvednutí koutků, ale že bych padala ze židle smíchy, jak to mám ve zvyku, to ne.

Kámen jejich úrazu nastává, jakmile jeden z nich chybí. Panáčci totiž pracují ve dvojici, na to, aby se daly narážky vyměňovat je za potřebí vice lidí. Je-li ve třídě jeden (ten, co nechybí nikdy), komentuje učitelku a výklad ale na téma Já nic moc. Dá se lépe setřít.
A to je to, co mě nejvíc dostává. Z 51% mě sere víc právě to, že jakmile je sám, múza rádoby vtipných komentářů je fuč. Dodávám, že i když jsou dva, moc lidí se jejich komentářům nesměje.

Teď zapomeňme na dva maníky, nejsou to jediní pseudovtipálci, které jsem poznala.
Poznala jsem i takového, jehož vtipu se smál jen on sám. Někdo už takový prostě je, jiný chce upoutat pozornost takhle, jiný gřeba oblečením. Ne každý vyrukuje s pohotovou odpovědí na všechno a ne každému to vtipkování prostě jde. Určitou roli v tom hraje určitě i to, jaký má člověk vkus na vtipy, protože víme sami, že ne každému příjde vtipné ta samá poznámka.

A ani tak nejde o vtipnost, jako o to cpát někomu svůj názor. Jsou lidi, co cizí názory neberou a odmítají se na něco podíat z jiného úhlu. Jako kdysi Tiskař ohledě homosexuálů. Někdo bude celje život soudit podle prvního dojmu a ať se budem snažit sebevíc, nepředstavili-li jsme se tehdá v pro něj dobrém světle, naše snaha bude na houby. Jim se nelíbí můj styl, na talíři to budu mít furt. Fajn. Mně se nelíbí rámy brýlí jednoho a rozmazlenost druhého, neříkám jim to. Musím jednou zkusit projít se Václavákem a každého desátého, co potkám okomentovat. Občas mi to nedá a musím někomu něco pochválit. Problém s oslovováním nemám.
Smůla pro pány, já svůj styl kvůli někomu měnit nebudu. Pánové nejsou svatí a já nebudu taková, jak oni chtějí. Lidí, co to dělají lituju, protože mírnit sebe kvůli druhým je kravina. A i takového člověka znám. Koneckonců i kdybych jednou přišla oblečená v džínách a tričku, oni by se nezapoměli zeptat, jak je možné, že jsem si všimla, že Halloween skončil před půl rokem.
A když už jim moje vizáž tolik vadí, ať si mě nevšímají. Koneckonců já tu hodinu zase skoro prospím.

Mějte se, já jdu vymýšlet realizaci pomsty, protože kydat hnůj na sebe nenechám a někdo by jim měl zvednout mandle. Být rádoby vtipný na něčí účet není to, čím by se zrovna mohli chlubit a fakt to není vtipný. Je to akorát ukázka, jak je na tom člověk intelektuálně. Takže až se zase dozvím, že jsem si vybrala špatný styl, oni se dozví, že byli ve špatný den na špatném místě před špatnou osobou. Muhahá!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 6. dubna 2012 v 0:00 | Reagovat

Já toleruju, když si na můj účet dělá srandu někdo, o kom vím, že dovede zesměšnit i sám sebe. Většina lidí se ale bere hrozně vážně a zesměšnit se neumí.
Včera jsme na tebe s Markétou mysleli. Náš kamarád pianista měl takovej večírek a měl tam ještě hosta houslistu. Hráli se nejdřív písničky od Ježka a pak slovenské a moravské lidovky. Byla to opravdu pěkná a pohodová akce. Bohužel jsme o ní věděli až dvě hodiny předem a to už nebyl moc čas někoho zvát. Helloween mám taky rád! Měj se!

2 Babe Babe | 6. dubna 2012 v 6:33 | Reagovat

Hovno na toho, kdo se provinil! ;D

3 Mňoukla&vymňoukla Mňoukla&vymňoukla | Web | 6. dubna 2012 v 6:54 | Reagovat

Počkej, jim přijde vtipná věta (samozřejmě v souvislosti s tvým trikem) "Ty sis nevšimla, že Halloween skončil před půl rokem?" V tom případě nad nimi vynáším ortel: Ubožáci! (Moje kočka kouká na monitor a mračí se, myslím, že souhlasí se mnou.)

4 Lady Diabolus Mortem Lady Diabolus Mortem | Web | 6. dubna 2012 v 8:55 | Reagovat

Já to měla tak, že jeden spolužák, zase ten rádobyvtipálek, pokaždé prohlašoval, jak jsem emo. A to bylo před rokem, v té době jsem nosila obyčejné džíny a černé triko. Už to jim vadilo. Takže teď, s milostivým svolením rodičů, trochu přidávám na extravaganci. Slíbila jsem si, že jim zavřu zobáky a taky se to daří. Takovéhle idioty ale stejně nenávidím ze všech nejvíc. ^_^

5 Molly Molly | Web | 6. dubna 2012 v 9:09 | Reagovat

takovejhle pitomců znám! škoda o nich psát článek,zbytečně si odíráš klávesnici :D
ve třídě naproti mě sedí takovej debil,kterej si dělá prdel z každýho a je jedno jakej ten člověk je,on prostě najde něco na všech,ale tak jako beru to s reservou,protože si aspoň umí utahovat i ze sebe a je trochu jednodušší,jakože má možná jen půl mozku :) :D

6 Jezurka Jezurka | Web | 6. dubna 2012 v 12:14 | Reagovat

No, někdy si já říkám u těch rádoby vtipálků, že když si myslí, že jsou vtipní, většinou jsou trapní. A jak psal David, pokud se někdo umí zasmát sám sobě, může i mně, ale jinak na ně kašlí!

7 Amelie Amelie | Web | 6. dubna 2012 v 13:24 | Reagovat

Bohužel jednoho rádobyvtipného mám doma. Kolikrát se ptám, jestli si myslí, že je vtipný...

8 Livien Livien | Web | 7. dubna 2012 v 9:58 | Reagovat

Noo, řekla bych, že tak tomu bohužel bude vždy a navždy. Pač a protože jsme jen lidé a v lidské povaze je velmi hluboko zakořeněná závist, nepřejícnost a tak podobně. Každopádně, kdybych se měla zařadit, tak by výsledná kategorie asi taky nebyla zrovna dobré razítko do budoucna a vtipálek, jooo ten nejsem vůbec, ale směju se neuvěřitelně ráda.

9 Madrak Madrak | 7. dubna 2012 v 19:54 | Reagovat

Tedlech lidí je čím dál tím více. Bohužel, znám to - zbavím se jednoho a objeví se další. Vždy někdo takovej bude. I když se to nezdá, byl by bez nich svět o něco málo chudší. Debilové jsou také někdy potřební. Snad z toho vyrostou.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick