Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Fialový kontejner

16. února 2012 v 17:05 | Monica Otmili
Po předvčerejší události doma na mě přišel nápad s novou rubrikou. Podporuju třídění, ale těch kontejnerů je nějak málo. Třeba kontejner na měkké kovy, na hliník... A taky by to chtělo pár abstraktních kontejnerů. Takový přesně fialový kontejner je. Vlastně ho máme v hlavě, ale nějak na něj nepomyslíme. Fialová je pro mě barva snů, kdekdo by mohl vyvodit, že jde o schránku na sny. Jenže já sním dost často a je to součást mé reality, takže sny mám napsané už v deníku papírovém i blogovém. Na co tedy je?


Fialový kontejner je jednoduše na odpad života, na odpad, který by se dal recyklovat, něco, co by se dalo změnit. Proto čeká na recyklaci. Něco, na co bych ráda zapoměla, proměnila v něco jiného. Takových věcí je spousta, ale musí být do té takzvané recyklace chuť. A fialová barva mu už zůstala. Mohl být černý, protože jeho obsah nebude moc pozitivní (právě proto je ta recyklace třeba), já mám však s černou barvou velmi milý vztah, vůbec to pro mě není barva negativity, to spíš bílá. Bílý kontejner si už ale přivlastnilo nebarevné sklo. Ale můžu vás ujistit, že do toho fialového se nebude vyhazovat moc často. Takový odpad jsou třeba některá nařízení Evropské unie. nas to je jiná rubrika. vesměs to budou věci, co se mě dotkly osobně a utkvěly mi v hlavě. Myšlenky je třeba někdy pořádně protřídit.
Třídíte je?

(Začíná se ke mně prokousávat ekologické a pozemské období. Pořád mě baví chodit ven v mrazech, snít a jezdit v MHD, napadá mě ale spousta věcí s ekologickou tématikou a s naší planetou. Minimálně dvě, ne tři malby Země v různých podobách. Čím dál víc doma třídím, vadí mi, když vidím venku na zemi plno bordelu. A moc mě mrzí, že není z mostu vidět na dno Vltavy. Vodu miluju a když je čirá, tak o to víc a cítím se v ní bezpečněji. Ne, že bych si chtěla ve Vltavě zaplavat, ale děsí mě, co všecko je na dně.)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Camilla Dickless. Camilla Dickless. | Web | 16. února 2012 v 18:34 | Reagovat

zajímavý nápad.
jak jsem si článek přečetla, napadl mě ještě růžový kontejner. růžovou ráda nemám a asi bych do něj vyhazovala naivní představy, věci, které už jsou dávno za mnou.

2 Skye Skye | Web | 21. února 2012 v 15:55 | Reagovat

přesně tak, zajímavá myšlenka. Chce to trochu se zamyslet, než přijdeme na to, co do něj vyhodit, nebo co jsme už nevědomky vytřídili. Je těžké to pak vytáhnout a recyklovat, hlavně kvůli času, ale hodilo by se to ;)

3 edithhola edithhola | E-mail | Web | 21. února 2012 v 21:47 | Reagovat

Třídím pořád. Je to už moje úchylka. Dobrý nápad s pojmenováním fialový kontejner.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick