Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Světe třes se - nová chřipka, zase...

2. prosince 2011 v 17:02 | Monica Otmili |  Život kolem nás
Kdo občas zabrouzdá na hlavní stránku Seznamu, a byl tam taky včera večer, mohl si všimnout zprávy o novém viru, který vznikl pod mikroskopem a pod rukama nějakého Holanďana. Jde o zmutovaný virus ptačí chřipky.
Takže kdo umí číst mezi řádky, potvrdilo se to, co si lidi už před X lety mysleli, veškeré nové chřipky, E.coli a jánevímcovšecko vzniklo pod mikroskopem.
Přežila jsem Silvestr 1999, pár dalších konců světa, BSE (nemoc šílených krav), ptačí, prasečí a dokonce i lidskou (... :D) chřipku, E.coli.
Na normální chřipku deně umře několik (set?) lidí. Na tu ptačí se nakazilo zhruba 600 lidí. Na prasečí tuším něco kolem 1 400. Na E.coli taky jenom pár. Můj názor na to se dá tady taky najít, hlavně v pohádce o okurce Pepině. Přitom tyto smrtící virusy měly zničit polovinu lidstva. Pamatuju si moc dobře na rok 2009, kdy člověk nekoupil v lékárně roušku a v naší škole už byly plakáty jak se bránit. Stát nakoupil vakcíny za 2,5 miliardy a za rok téměř většinu vyhodil... Přitom samotná vakcína existovala dřív, než samotná nemoc mezi lidmi. Ve zprávách tehdá hlásili, že v letošním roce tady budou 2 miliony nakažených prasečí chřipkou. Ukažte se prosím.K prasečí chřipce jsem se vyjádřila už před rokem tady. A znovu si říkám to samé. Nechutnej byznys to je. Co když si ten nizozemský vědec bude chtít za pár měsíců přivydělat? Virus zase záhadně uteče z laboratoře mezi lidi a náš stát bude za rok zase chudší o 2,5 miliardy (plus další prachy, co si nakradou mezi sebou, státní dluh atd)?

Souhlasím, že člověk by si s tímhle měl konečně přestat zahrávat. Ono se to jednou vymkne z rukou. Ouha, v čem je vlastně tenhle nový typ chřipky zvláštní? Přenáší se vzduchem. Prý. Spousta těhle virů mě nezabila, jestli mě tohle nezabije, to nevím, záleží na tom, zda to pustí do světa. A dávám tomu fakt malou šanci.
Taková nemoc je ovšem taky moc užitečná, že? krom nahrabání prachů to může být taková zbraň budoucnosti. Vypustit virus na znepřátelenou zemi. Nebo jim do potravin pustit novou E.coli 2 v jednoum a tamní lidé budou namydlení. Mstít se tak nechutným způsobem?
Ovšem mám pocit, že jednou se tomuhle už přestaneme smát a i ti, co stáli u zrodu nové nemoci taktéž. Až jednou ty vakcíny zabírat neudou a zmutujou fakt něco hnusného, tak to bude moct část obyvatel Země vyhladit skutečně. A pak už to bude nebude prdel, až se to vymkne z rukou.

Nejvíc by mě vzalstně zajímalo, co si do toho oný vědec vůbec sliboval. Kdo dobrovolně vyvine novou nemoc? Napadá mě zase to samé, ten dokolečka omlévaný byznys. Vidina dalších peněz? Doufám, že jsou spokojení s novým nálezem, ale děkujeme, o další miliardy přijít nechceme a o životy (byť by jich bylo možná jen pár) taktéž ne. Vždyť je to proti přírodě. A zničíme se sami spíš tím, že Zemi zdevastujeme. Hrozba to ale je. Než by to ale nastalo, zažili bychom dalších deset smrtících pandemií a to už lidem dojde, že vakcíny jsou zbytečné. Třeba by je už ani nevyráběli.
Farmaceutický a potravinářský průmysl nás ale jednou fakt zabije. Žijeme v době, kdy je rodina nesoběstačná, nevypěstuje si a nepodojí si a pokud ano, tak do toho krámu občas stejně zajde. I stát je nesoběstačný. Dřív se okurky vyvážely, teď se dováží a pak se tady "třeseme" z E.coli.

Dávám bolševikovi pár měsíců, jestli vůbec "záhadně" zdrhne. Co vy?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Madrak Madrak | Web | 2. prosince 2011 v 19:01 | Reagovat

Máš naprostou pravdu, tento článek mi mluví z duše!!! Všechno vzniklo jen kvuli kšeftu ve skutečnosti na to tolik lidí neumřelo, o všem je takovej humbuk a ve všem jsou peníze. Hold jak se říká - Peníze jsou vždycky až na... prvnim místě.

2 xo Wendy xo Wendy | Web | 2. prosince 2011 v 19:32 | Reagovat

Ahoj, prosím darovala bys mi ozdobu?  Byla bych ti vážně MOC vděčná ani nevíš jak moc mi tím pomůžeš:) http://vanocni.datart.cz/vendula-vaculova-si-preje-ultrabook-asus/ A promiň jestli jsem přehlédra rubriku na reklamy. Oplácím:)

3 Babe, Babe, | Web | 2. prosince 2011 v 20:49 | Reagovat

Já prý něco jako prasečí chřipku mělo. Bylo su jeden den na návštěvě u osoby, které řekli že má něco jako zmutovanou prasečí s normální :D. Věřím, že tím chtěj dostat jen peníze, dávat lidstvu paniku a dokazovat si, že ovlivňují masy nemyslícíh ovcí :).

4 Malkiel Malkiel | Web | 2. prosince 2011 v 21:59 | Reagovat

Někdy si tak říkám, jestli by to nebylo lepší, kdyby se nějaký takový virus rozšířil po světě a lidstvo vychcípalo. A byl by klid. Člověk stejně není nikomu ku prospěchu, jen všemu škodí a vše ničí. Jeho existence je tudíž zcela zbytečná. Celému světu by se vymřením lidstva velmi ulevilo.

5 Madrak Madrak | Web | 3. prosince 2011 v 11:08 | Reagovat

[2]: Teď si tak říkám, že reálnější virus než tyhle chřipky jsou ty blbý reklamy na datart. Na jednu stranu datart si udělal reklamu jak prase (=zmutovaná praseší chřipka), ale obtežujou se tim slušní lidé!!!

Jinak díky za přání pro mou kapelu. Stránku na Bandzone.cz zatím nemáme, ale chystáme jí mít, jakmile sesmolíme třeba demo a bude nás víc než trio. Samozřejmě rád slyším, že na Vánoce vyrábíš. Je to pěkné, dá to práci a potěší to. Myslím tím spíš takové ty zbytečné dárky, krámy a cajky do bytu. Lidi si hlavně myslí, že čím dražší dárek je, tím je i kvalitnější. Což neni pravda. A hlavně tento účel ta poslední věta měla. Věřím, že když někomu dáš tento výrobek tebou vyrábený, potěší je to víc, než když jim koupíš nějaké oblečení a budeš se divit, proč se jim to nelíbí, když jsi za to dala dva tisíce. :-D

6 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 3. prosince 2011 v 18:09 | Reagovat

[3]: Když ty jsi naše sele. :D

[4]: Taky možnost.

[2]: Kšic, vůbec ti nepomůžu. Můj jasný zákaz reklam nelze přehlídnout.

7 Babe Babe | Web | 3. prosince 2011 v 18:30 | Reagovat

No jo, jak su nemělo internet, tak su zapomnělo aj na tvoje patnáctiny, promiň :D. Of neznám, jenom su jí chtělo vyštvat s náma na hřbitov :D. A to si musíme zopakovat, a budem tam zpívat LuŠtěLu! :D

8 Vendy Vendy | Web | 4. prosince 2011 v 16:53 | Reagovat

[2]: Užij si vánočních ozdob, brouku. Až bude ten nový virus, budeš mít možná jiné starosti.

9 Vendy Vendy | Web | 4. prosince 2011 v 16:58 | Reagovat

K článku samému - teď jsem to četla u Malkiela a souhlasím se vším, co napsal a taky co jsi napsala ty. Uměle vytvořený virus a uměle vypuštěný do světa a k tomu uměle vyrobené vakcíny za nehorázné peníze. Česko - nebo spíš prezenti v oblasti farmacie - do toho nahrnuli další miliardy (aniž by jim to kdokoliv z normálních lidí schválil) a za rok se ty vakcíny vyhazovaly. Vždyť i doktoři sami byli proti očkování, pokud si pamatuji - aspoň očkování sami na sobě tak nějak odmítali.
Tenhle virus je horší. Přenos vzduchem? Tam není ani možné lokální vymezení, takže jako biologická zbraň je celkem nefunkční. Leda by se k tomu dodala ta slavná obranná vakcína - pouze pro členy určitých zemí.
Nechápu toho člověka. To má být vědec? Vždyť by měl být vyšetřen na psychiatrii!
A neměl by být sám. Nahrnula bych na povinnou léčbu všechny hlavouny všech zemí. Vždyť už jim z toho hrabe a nejsou schopni vidět normální svět.
Achjaj, to jsem se zase rozjela.
Příští rok má být ten slavný osudový ( i když konců světa už proběhlo několik a pokaždé se jaksi nekonal.)
Jen jestli tohle není malý krůček ke konci existence lidstva.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick