Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Svět naruby na dva způsoby

6. listopadu 2011 v 16:41 | Monica Otmili |  Názorově-úvahové okénko
Máme to tak krásné téma, zvlášť potom, co dnešní noc byla pro mě naruby, protože člověk nespal. :) Ale teď se na to podíváme z hlediska filozofického a jako objekt zájmu tu máme naservírovanou obydlenou planetu Zemi.

Neberu v potaz to, že by ze světa lidstvo vymizelo, aby to tady bylo dostatečně naruby. Všichni jsme zvyklí an to, že žijeme na Zemi, což je koule a my žijeme na jejím povrchu litosféry a pedosféry. Nedávno jsem četla zajímavou myšlenku. Když už jsou tak zpochybňovány lety do kosmu a fotky planety z kosmu, co když je Země dutá a my žijeme v jejím středu, tedy pod rubem a líc země se ukazuje v úplně jiném kabátě?
A nebo žijeme na líci, ale vnitřek je dutý a taky má své obyvatele. Kdo ví jaké? Křesťanské peklo nebo třeba mimozemšťané žijící mezi námi?


První možnost mi nepřijde moc pravděpodobná vzhledem k tomu, že vidíme Slunce a oblohu, mnohdy se jí přiblížme v letadle, občas spadne meteorit.
O té druhé by se dalo diskutovat, ale kde je v tom případě zemské jádro; ve světě zvaném Prdel? Co pak vyvrhují sopky když ne magma?
Na poloostrově Kola je uzavřen tuším sovětský nejhlubší vrt do nitra Země, v 11-ti kilometrech se začali horníkům a vědcům ozývat nepříjemné zvuky. Navrtali snad peklo? Spousta věcí má rub a líc, možná bych řekla i všechno; co je pod rubem Země?

Ať už je to na vás velké sci-fi či ne, umíte si takový život představit? Být zavřeni uvnitř obří koule, nevidět Slunce ani noční oblohu. Včera, když už nás po oslavě zůstalo míň jsme lehli na zem u mě v pokoji, dívali se na fosforeskující hvězdičky a povídali si. Krásně se u toho přemýšlí a u noční oblohy taktzéž, uměli bychom se toho vzdát? Já určitě ne. A proto věřím, že tahle teorie pravdivá určitě není. Teda o tom pekle, to nevím, nikdy jsem tam nebyla (zatím). :D (A upřímně, někdy mě děsí to, že bych v něm mohla skončit; pozůstatek předsudků z křestanské výchovy.)

Ovšem to není všecko, pokoj vám ještě nedám. Je tu totiž druhá možnost, jak téma pojmout.
Dnešní svět naruby, tak jak to my neznáme, přitom to je do budoucna možné.

Představte si sníh v Africe, Grónsko jako tropické letovisko, Řecko jako finanční velmoc, spoustu věcí Made in Czech republic, češtinu jakožto jazyk světa, romskou republiku, polární pás u rovníku, Somálsko bohatým státem, Slovensko ropnou velmocí, Afrika kontinentem boháčů, Amerika v rukou chudých zemědělců. Létající krávy i lidi a ptáci, co dávají mléko, mluvící zvířata. Muže, kteří rodí děti a pravidelně menstruují, ženy s "nářadíčkem." Moře u nás, městská hromadná letecká doprava a i ta by byla omezena kvůli nové schopnosti člověka, autobusy by zůstali tak v 1% provozu.
Tím by mohlo vzkvétat životní prostředí, kdyby se doprava řesunula do vzduchu, nemusely by se ničit různé plochy díky stavbě silnic. Ovšem pod jednou podmínkou - že by lidstvo vynalezlo nějakou pohonnou hmotu, která lze snadno vyrobit, nebo bude vždycky a zároveň by neznečišťovala. a víte co? Rovnou města na umělých plochách, co si jen tak poletují ve vzduchu. Schopnost dýchat a tudíž i žít pod vodou. Nebylo by to fantastické?
Vždycky jsem chtěla umět létatm nejlépe "sama", že, a nebo taky umět dýchat pod vodou.

Fascinující, přemýšlet takhle nad něčím, co by bylo možné v případě, že by se to na Zemi vyvynulo před 4,6 miliardami let jinak.

Líbil by se vám takový dnešní svět naruby? Respektivě co z toho ano a co ne? Vzdali byste se noční oblohy a podobných věcí? Uměli byste si představit život uvnitř? A věříte v něco uvnitř? To všechno mě zajímá, to všechno mi napiště do komentářů. :)
Užívejte podzimu, dneska bylo krásně, tak snad ještě bude. :)

Monica Otmili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S. S. | Web | 6. listopadu 2011 v 16:46 | Reagovat

Fakt zajímavá úvaha:)

2 Geheimnis Geheimnis | E-mail | Web | 6. listopadu 2011 v 17:00 | Reagovat

Něco mě z tvé úvahy vyděsilo :-D, něco nadchlo a něco jsem nepobrala.. :-D. Tak co mě vyděsilo - třeba celkem i reálná představa, že peklo opravdu existuje. Jsem už celkem dospělá a rozumně uvažující bytost, ale strašidla, mimozemšťan= a čerti mě nikdy nepřestanou fascinovat a děsit :-D.
Nadchla mě ale představa o létajících lidech a hned za ní i představa rodících a menstruujících mužů :-D Aspoň kdyby jednou za rok si tím prošli.... :-D Naopak mě však vyděsila představa "ženy s nářadíčkem", neboť jsem názoru, že žena je krásnější než muž a jakkoli nás muži umí orzpálit a vzrušit, navždy pro mě jejich přirození zůstane něčím, za co jsem vděčná, že nemám.. :-D

3 Madrak Madrak | Web | 6. listopadu 2011 v 19:44 | Reagovat

Jo, kdyby bylo peklo to by bylo fajn. Měli by tu pěkných pár tisíc... co tisíc miliónů možná i miliard kandidátů na odnesení. :-D

4 Ophelia Ophelia | E-mail | Web | 7. listopadu 2011 v 21:48 | Reagovat

tak co příští tejden? :D e-mail, magore

5 Jasmine Petrix Jasmine Petrix | Web | 9. listopadu 2011 v 18:58 | Reagovat

Ahoj,

přihlásila ses ke mně na hodnocení blogů, ale já se přestěhovala na jiný blog. Hodnotit tě budu, ale tady: www.jasmine-petrix.blog.cz

Corniana

6 Lily Addams Lily Addams | Web | 12. listopadu 2011 v 13:04 | Reagovat

Když jsem byla menší myslela jsem si, že jsme uzavřeni v takovém velkém globusu nebo kopačáku :-D Ono to, v čem bychom mohli být uzavření, by mohlo být také jemnohmotné, tudíž by tím mohly procházez různé věci....třeba zrovna ty meteority...

7 David Tygr Bachmann David Tygr Bachmann | E-mail | Web | 5. února 2012 v 11:55 | Reagovat

Já tedy nejsem křesťansky vychovávaný, ale křesťanem jsem se stal z vlastního rozhodnutí. Tedy slovo "rozhodnutí" je nepřesné, protože po poznání Boha už se nelze rozhodnout jinak. Věřím tedy, že existuje peklo. Jen si neumím představit, že je někde v útrobách planety. Ale to je jedno, protože dostat se tam nehodlám. :-)
Slovensko, jako ropná velmoc, to je docela zajímavá představa.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick