Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Korálkový set Emerald

19. listopadu 2011 v 12:50 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Trošku opožděně vás vítám v poměrně nové rubrice Hand(š)made. Jelikož jsem se rozhodla začít publikovat i jiné mé výtvory, než kresby, rubrika pro ně byla na místě.
Tenhle set jsem udělala asi před dvěma měsíci, začala se mi hrozně líbit zelená. :) A v korálkárně jsem objevila úžasné korálky. Už tam jsem viděla, co z nich vznikne. Nedávno jsem přidala ještě druhé, elegantnější náušnice s kostičkou od Swarovského (ty jsem obdivovala dlouho, než jsem se je rozhodla koupit si, přece jen je to dražší), od toho ten název Emerald. To slovo se mi líbí víc, než počeštělé "smaragd."

Materiál:
TOHO beads Round 8/0, číslo 222
zelené mačkané perle (číslo už nevím - člověk vyhodil ten pytlíček...)
korálky kostičky, Swarovski 5601 6mm Emerald (205)
černé lanko Nylon 0,45
a samozřejmě záponková karabinkaNejtěžší bylo montování zapínání, takových dvou secvakávacích plíšků, aby lanko drželo pospolu. Na druhé straně mi to vyjelo z pod těžítka a mohla jsem navlékat znovu.

Tady máme výsledek.

A taky to vyfotit byla fuška. Doufám, že mi Ježíšek splní přání (dopis se už psal)* a pod stromečkem najdu foťák. (Omlouvám se za nekvalitu, byťtahle fotka nevypadá tak příšerně, ale není to ono...)
Nevím, ale mám tendenci všechny šperky vyrábět po večerech, i tenhle set je večerním dílem. Myslím, že povedeným, i našim se to líbí. Mamka si u mě objednala růžovofialový set, už je hotovo, ukýžu příště.
Hlavně ono není moc času jindy, než po večerech, snad si nezkazím očiska.

Líbí se vám set? Holky, vyrábíte z korálků či z fima? A máte rádi zelenou?

* Kdo nosí dárky, to je mi dávno jasné, ale přece je to taková tradice napsat dopis, dát ho za okno. :) Píšete Ježíškovi?

Mějte se,
Monica Otmili
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Korálkové výrobky Moniky Otmili:

Jsou skvělé! 63.5% (139)
Ujdou. 7.3% (16)
Jsou fajn, ale nenosila bych je. 16% (35)
Moc se mi nelíbí. 8.2% (18)
Jsou hnusné. 5% (11)

Komentáře

1 WerUu WerUu | Web | 19. listopadu 2011 v 19:33 | Reagovat

krásný :)

2 Madrak Madrak | E-mail | Web | 23. listopadu 2011 v 22:11 | Reagovat

Pěkné! Jsi čím dál tím víc šikovnější! Jinak kdyby jsi nemohla toho zaklínače sehnat, můžeš si ho stáhnout. Z kompu je to sice blbé, ale je to krajní řešení. Nebo, kdyby jsi měla zájem tak bych ti za nějakou symboliku knihu prodat. Kdyby jsi měla zájem dej vědět do e-mailu. P. S. : téhle nabídky si važ, nikomu, komu plně nedůvěřuji bych jí rozhodně nedal ;-) :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick