Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Goths a tolerance

10. listopadu 2011 v 22:47 | Monica Otmili |  Gothic - subkultura pod lupou
Po delší odmlce opět článek do této rubriky, v hlavě mi ležel celkem dlouho, konečně ho pustím do světa. :) Předem chci říct, že jde jen o můj názor, nevím zda je správný, ani to tvrdit nechci, kažodopádně takhle to na mě působí.

Když jsem se o gothiku začala zajímat a dostala jsem se k těm správným informacím o tom, že gothika je hlavně o hudbě, všímala jsem si, jak autoři píší, že goths jsou tolerantní vůči okolí, k podobným alternativcům, jako jsou oni sami, homosexuálům, úchylkám a jánevímkčemuvšemu, že přijmou člověka takového, jaký je. To je samozřejmě hezké. A toleranci najdeme i u jiných lidí (nečekaně :D). Nicméně čím dál častěji se setkávám s případy, z nichž si odvodím akorát to, že o té toleranci v určitých věcech pochybuju. Když se jedná o mladé lidi, kteří jsou mezi goths noví.

Když vyšel můj článek o gothice na Krásné.cz, tuhle toleranci jsem tam zmínila také a v komentářích se objevil jeden, který mě donutil zapřemýšlet. Slečna psala o její kamarádce gothičce, co byla na goth akci a jakmile lidi zjistili, že má teprve 18, začali se na ní dívat zkrz prsty a kamarádka z toho byla špatná a nakonec odešla... "Pěkné" přivítání.


Nedávno jsem četla článek o babybats u Chloë Noir. Babybat je označení pro někoho, kdo je v subkultuře nový. Bohužel často se to používá jako posměšné označení pro pózery a z článku mi vyplynulo, že goths se na ně dívají taktéž jaksi zkrz prsty, i když pózeři nejsou. Takže jaká je to tedy tolerance? Každý jednou začínal a je to snad špatné, že jako mladý, dokazuje snad on mladý věk to, že dotyčný je pózer?
Jasné, spousta pózerů je puberťáckého věku a ona ta osmnáctka je tomu blízko, ale ne všichni jsou zas z jednoho pytle, že?
Prostě to na mě působí, jako by goths ty mladé mezi sebou nechtěli.

Každopádně zase všechny do jednoho pytle házet nechci. Netvrdím, že se takhle chovají všichni, koneckonců, na žádné goth akci jsem nebyla, abych si to mohla ověřit, samozřejmě záleží na lidech, jak se k tomu staví a asi záleží i na jejich věku, protože ten, kdo stál u zrodu subkultury se na to asi bude dívat jinak.

Občas by mě zajímalo, co si o mě myslí lidi na ulici, jestli jim taky přijdu jako pózerka (gothička nejsem (a je docela fuška to vysvětlit našim, i když rozdíly mezi metalistou a gothikem ode mě určitě znají), ale v módě se třeba inspiruju, a to, jak člověk vypadá je první, čeho si okolí všimne.

Možná to tak vidím z pohledu někoho venku, někoho, kdo má míň jak těch 18, ale zdá se mi, jako by měly pomyslné dveře subkultur nálepku "Osobám mladším 18-ti let vstup zakázán!," a asi nejen do 18-ti.
Co mysíte vy?

Užívejte podzimu,
Monica Otmili
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Adelaine Pierce Adelaine Pierce | Web | 13. listopadu 2011 v 11:14 | Reagovat

Spíš jde o to, že teď nepíšu tak, jak bych ve skutečnosti chtěla.

2 Ophelia Ophelia | E-mail | Web | 13. listopadu 2011 v 19:20 | Reagovat

ahoj, promiň, mejl mi nepřišel. ale určitě se sejdeme :) co třeba pátek? jako o prázkách?

3 Nebožka Nebožka | Web | 27. listopadu 2011 v 21:09 | Reagovat

Jo, někteří takoví jsou, ale já osobně jsem ještě nikoho takovýho, kdo by mě poslal zpátky domů, nepotkala. Možná jsem jenom měla štěstí, co já vím. Ale stejně si myslím, že pokud dotyčná dá najevo, že ví, o co jde, nemá se čeho bát. Žereme pouze děti, co se na nás vytasí s gothic metalem, depresama a se svým über temným životem:D

4 Ann Ann | Web | 23. srpna 2012 v 22:58 | Reagovat

Nemyslím si, že by to bylo až takovéhle. Já jsem se k tomuhle všemu dostala ve 13
a nikdo se na mě skrz prsty nedíval .D Ta tolerance je zkrátka hodně individuální věcí a ono netolerantní (s prominutím) blbec, se najde v každé subkukltuře, že... Holt na někoho takového měla zrovna tvá kamarádka štěstí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick