Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Vivat Edguy!

7. října 2011 v 21:01 | Monica Otmili |  Hudební okénko
Zas bylo proč, aby se metaloví fanoušci sešli. Včera v Praze v KC Vltavská odehráli svůj koncert němečtí Edguy. Důvod proč o tom píšu je snad jasný a to jest má účast. A nebyla bych to já, kdybych si to pořádně neužila. :)

Stačilo natáhnout správné hadry a mohlo se vyrazit. Vždycky jsem se dívala skepticky na to, že lidi chodí na koncerty kapel klidně v tričkách kapel jiných, ale včera jsem sama natáhla Metallicu z důvodu, že tričko Edguy nevlastním. A spousta lidí na tom bylo podobně. Přišli jsme o hodinku dřív, tak abychom se dostali co nejblíže k pódiu. To se nám podařilo na vzdálenost asi šesti metrů. Docela mě překvapilo, jak je sál malý. A ještě více kupodivu, že na sebe nebyli lidi tak natlačení.
Předskokani Kottak s bývalým bubeníkem od Scorpions (který je snad menší jak já) začali hrát snad na minutu přesně kolem osmé a na rozjezd byli fajn. Tuhle kapelu jsem neznala, ale myslím, že stojí za to.Následovala pauza při níž pořadatelé pouštěli z beden písně, nechyběli Maideni ani Helloweeni a poté naskočil na pódium Tobias Sammet v dlouhém kabátu, což se mu vážně nevyplatilo (řeknu proč) a zbytek kapely.
Koncert zkrátka úžasný, zahráli spoustu mojich oblíbených věcí, včetně Rock of Cashel a některých dalších nového alba.
Žádné blbečky jako minulý rok na Helloweenech se nám naštěstí nepodařilo potkat, s lidmi se dal v pohodě navázat hovor. I přes mojí poměrně malou výšku jsme našli místečko odkud jsem parádně vyděla a vzhledem k neúplně plnému sálu se našlo i místo na metlení. :) Já se prostě musela vyřádit!


Jeden jediný problém zde byl, a to fakt, že tam bylo horko doslova jak v prdeli. Sám tobi řekl: "Fuckin' hot's here! Sixty degrees..." A lilo z něho jak z konve, byl úplně mokrý a furt na sobě ten kabát. A my byli mokří taky, přestože jsme nemuseli podávat žádný umělecký výkon. Cola se mi v tom horku honem rychle ohřála a stala se z ní nepitelná přeslazená břečka a brzo skončila i s plechovkou na zemi. Na zemi, z níž se pomalu nedalo odlepit, možná právě díky nedávmným pivním nebo coca-colovým slavnostem.

Vtipný případ se stal při pauze mezi oběma skupinami, kdy lidé běželi na záchod patrně nejen kvůli přítomnosti samotbného záchoda, ale studené vody. Ano, světe div se, protože poprvé v životě byla fronta na pánských záchodech delší než ta na těch dámských! Až jsme se musely smát.

Posloucháte Edguy? Je tu někdo, kdo byl včera na koncertě také? Pochlubte se. :)

Monica Otmili

A víte co vám řeknu? Dala bych si to celé znova, teď hned! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 7. října 2011 v 22:19 | Reagovat

Přiznávám, že metalový fanoušek jsem stejně jako fanoušek třeba rpu, za což by mě pravděpodobně členové obou skupin naživo ukamenovali, ale o Edguy jsem slyšela. Na koncertu jsem bohužel nebyla, peci jen, studentské konto je malé.
I když kvůli té frontě na pánské záchody by to za suché rohlíky k obědu i stálo :D

2 Madrak Madrak | Web | 8. října 2011 v 8:23 | Reagovat

Chtěl jsem tam, ale nešel jsem tam z několika důvodů - za prvé, není mi moc dobře jsem celkem nachcípaný.
Za druhé - Jsem finančně ze všech možných koncertů vysátý a šetřím si na zimní masters a na nightwish.

Za třetí s KC Vltavskou mám nemilé zkušenosti. Nesmí tam být vyprodáno, protože pak se tam nedá dýchat a když jsi tam pět šest hodin pouze s jednou plechovkou fanty, je celkem možné, že se konce koncertu nedožiješ. A hlavně když jsem tam byl posledně prodávali o 100 lístků více než je kapacita haly a bylo vyprodáno... Takže to tam bylo maso. Máš pravdu je tam neskutečný vedro a vem si jak museli trpět Lordi ve svých kostýmech! :-D Ale jak o tom koncertu čtu, je mi líto že jsem tam nebyl :-D

3 Caty Caty | Web | 9. října 2011 v 10:41 | Reagovat

ZÁVIDÍM,ZÁVIDÍ,ZÁVÍDÍM!! :D

Edguy řadím mezi svoje oblíbený kapely a chtěla jsem na ně staršně jet,jenže samotné se mi opravdu nechtělo..
Na KC Vltavskou jsem zvědavá, v prosincit am jedu na Bardy..

4 IvčaSammet IvčaSammet | Web | 11. listopadu 2011 v 22:57 | Reagovat

Já sem byla ve Zlíně a byla to tam bomba ... Poznala jsme kluky z Edguy osobně, pokecala jsem si se všema členama Kottaku ... prostě úžasný den ..

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick