Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Křest Hladových přání - opožděně

13. října 2011 v 22:59 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Zítra je tomu týden a já už měla mít dávno napsáno, ale jaksi se to nestihlo (to bylo tím dospáváním po koncertě a následném zapojení se do světa zpět), mám hlavu plnou věcí na zveřejnění a do článku jsem se pustila až teď. Jak jistě většina z vás ví, Tereze Matouškové alias Temnářce se podařilo vydat další knížku - Hladová přání. V rámci příležitosti se v klubu Krakatit v Praze sešlo pár lidiček, hlavně blogerů, aby mohli spolu s autorkou knížku pokřtít. Důvod proč píšu je jasný, zůčastnila jsem se tohoto velmi příjemného posezení. :) Jak jsme se měli a jak to probíhalo?


Po mém příchodu jsem zapadla na křeslo hnedka vedle Polgary (blog už za tu dobu díky nepříjemné události bohužel zrušila, ale z blogové scény nevymizela na dobro, toto jest její nové působiště), se kterou se jakž takž známe, moje "prababička" a objednala si čaj. Ten se mi podařilo asi pětkrát rozlít... Ale všechno dobře dopadlo, moje máti sice nesbírá kapesníky tak jako igeliťáky, ale je jich u mě vždycky dost. :) Na scéně se objevila moje "maminka" Nel-ly a taky velmi příjemná Edith Holá se svými ratolestmi. Chudáčci, styděli se a nás černooděnců se nejspíš báli. Edith nás poctila svou návštěvou sice na kratší dobu, ale stihla to na příchod Temnářky se svou brněnskou expedicí (čítající Daletth, Miselle, KatyRZ a ji samotnou; snad to mám správně), která se zdržela v nesnázích pražské MHD a díky mišmašu v lístcích an tyto proradné dopravní prostředky. Pokuta byla na světě... Navzdory tomu však dorazili všichni. :)

Začala autogramiáda či a prodej slíbených knížek pro některé. Ha, mám krásný podpis od temnářky i od Alenky - ilustrátorky. Daletth obětovala svého panáka a kniha se mohla pokřtít. Zbývá jen...

...podepsat strop!
Terka má boží vlasy a samozřejmě talent. :)

Panovala příjemná atmosféra, každý se mohl pobavit s každým. Edith nás opustila o něco dřív, ale to ještě nevěděla, jak dopadla lentilka, která synkům spadla na zem a Monica Otmili ji objevila. Nel-ly provokovala a lentilka skončila v jejím víně. Naštěstí už skoro vypitém. :D Inu měla jsem nějak hodně veselou náladu, jak by ne v takové skvělé atmosféře a mezi tolika blogery.
Poznala jsem fajn lidi, o nichž jsem blogově neměla ani tušení, třeba slečnu Bětku a Lenku a taky Amiu. Ćlověk by ani neřekl, že jezdí na motorce, valila jsem oči, když otvírala její kufr.

Ale všechno jednou končí a dřív pro ty, co mají doma maminku a nejsou ještě plnoletí a venku je tma, takže jsem se kolem sedmé rozloučila a odebrala k odchodu. na tenhle den však budu ráda vzpomínat a držím palce temnářce i všem budoucím spisovatelům, třeba se brzo zase u nějaké příležitosti sejdeme, třeba u Edith a jejích Cest k jejím matkám. :)


Schválně, hledejte mě. :)

Pěkné fotky má na svědomí KatyRZ.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 nel-ly nel-ly | Web | 14. října 2011 v 2:56 | Reagovat

dítě je nepřehlédnutelné...
no, rozkošné to bylo a hned bych si dala další, jen to chce naše milé autorky popostrčit a nakladatele donutit, aby si uvědomili, co všechno se ještě v Podmoří a dalších světech skrývá a nechat plný rozhled... věřím, že ten potenciál tu je :)

2 nel-ly nel-ly | Web | 14. října 2011 v 2:57 | Reagovat

btw. ještě si pár let počkám a pak mě pozveš na drink :P

3 Polgara Polgara | Web | 14. října 2011 v 19:35 | Reagovat

Na tenhle den se jenom tak nezapomíná. S těmi lístky mě to dost zarazilo, mohli k nim být vstřícnější, když viděli, že nejsou z Prahy. Ale pak to snad vynahradil křest. Za článek děkuji :-)
Mimochodem, zrušila jsem, ale vzápětí přešla na jinou doménu :-)

4 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 15. října 2011 v 19:19 | Reagovat

Asi se závistí rozbrečím. Jak moc jsem chtěla jet, ale z takového zapadákova na Vysočině se člověk těžko dostane do Prahy.
Muselo to tam být moc fajn. :)

5 ratuska ratuska | Web | 18. října 2011 v 14:03 | Reagovat

To muselo být fajnové :-).

6 Amia Amia | Web | 26. října 2011 v 22:42 | Reagovat

Vidím tě! :D
Taky jsem potkala spoustu lidí o kterých jsem neměla ani tušení, nebo naoipak ty, které jsem vždy viděla jako jméno (a moji představu) komentátora u Temnářky a pak najednou BUM - mám před sebou člověka.

Bylo to... hodně zvláštní XD
Člověk si tak žije na tom svém blogovém ostrůvku, odkud občas převesluje na nějaký sousední, prohlédne si ho, popovídá si s jeho obyvatelem a pak zase odpluje zpátky. A najednou jsem v místnosti, kde se všechny ostrůvky srazily do jednoho a všichni jsme se stali obyvateli jen toho jednoho. Zvláštní
:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick