Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Ještě jednou z Anglie, i se "mnou"

1. října 2011 v 14:08 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Slibovaná druhá část reportáže z Anglie je tady. :) Zatímco v té první jsem se věnovala jen návštěvě Londýna, teď chci projet (skoro) všechny dny i s fotkami. Nejen hlavní město stojí za to navštívit.

To, že cesta byla na zabití, je skoro jasné, zvlášť když jsme jeli dva a půl dne. Desátého září večer jsme vyjížděli, v noci přejeli hranice, v autobuse začali blbnout a jíst ve tři ráno se slečnou Terezkou jablko a smát se kdejakým hovadinám. Zjistilo se, že jedna učitelka slíbila celému autobusu sedět vzadu, což jaksi není možné, že, takže si naše skupinka (počítám tím čtyři lidi z naší třídy včetně mě) musela sednout hned za učitelky. Což znamenalo, že každé noční šustnutí je důvodem k zničení už tak nekvalitního učitelského spánku. :) Druhý den nás čekala zastávka v Belgii v Bruggách, zhruba tak na čtyři hodiny, odtama jsme si všichni přinesli jak jinak, než pralinky. Po spaní ve Francii a jízdě trajektem jsme byli konečně v Anglii a mohli jsme jet navštívit Stonehenge.

Tady vzniklo zadání našeho prvního úkolu - povídka o vzniku Stonehenge žánru sci-fi, fantasy, nebo lovestory. Chytla mě múza a myslím, že ta moje je povedená (Aneb čekejte zde už brzy :D). Následovala jízda do Barnstaplu a rozřazování do rodin. Naše rodina byla hodně příjemná, tři děti, z toho dvě dospělé, pes a barák třicet minut autem za městem. (Což se sice později ukázalo jako nevýhoda, zvlášť, když jsme při odjezdu musely vstávat ve čtyři ráno a nemohli jsme k nikomu na návštěvu, protože byl problém s odvozem.)

Vyučování a výlety začaly hned druhým dnem a na plánu byl okružní výlet po Barnstaplu. A nakupování mohlo začít.

Ve středu jsme jeli navštívit městečka Woolacombe a Ilfracombe. Obojí nádherná městečka u moře, dlouhá návštěva pláže, kde vznikla spousta fotek.
Muhaha, jste zvědaví, jak vaše Monica Otmili vypadá?Nejdřív nádherná pláž u Atlantiku. :P
Zábavu jsme si tam hodně rychle našli.


Byl odliv, takže tenhle kámen se stal našim skvělým místem pro focení...

Redbull dává křííídla! Ale já ho nepotřebuju!

... a "louže" vedle něj dokonalým místem ke skákání.

Písku bylo všude mnoho, tak jsem se vám chtěla...


... přece podepsat!
A zrovna jsem si našla nějaký klacík či dokonce ptačí pero, teď si přesně nevzpomenu, a ono to udělalo zláštní vrypy. :)

Tahle fotka se mi hodně líbí, vlk na mojem tričku ladí k okolní vodě, v níž se odráží krásně modrá obloha.


Byl to ten nejkrásnější den za cellou dobu. Ne, že by se mi ostatní nějak nezdály, ale na tenhle mám nejintenzivnější vzpomínky. Totiž byl to jediný den, kdy bylo fakt hezky. Údajně jeden z těch šesti anglických dnů, kdy svítí sluníčko pořád. :)

Potom se odehrál další výlet, na nějž mám krásné vzpomínky. Městečka Lynton a Lynmouth, taky u moře, ale obě jsou propojeny lanovkou z roku 1884. Zde máme takovou tradici z předchozích let - krmit racky fish&chips. Letos zdražili, o dvacet pencí, blbci, ale mistru Kubovi se podařilo shodit omylem rybu na zem do písku a jednu část dokonce dvakrát, takže ta putovala k rackům automaticky. A jak se o to mleli. :)

Historická lanovka, foceno směrem z Lynmouthu do Lyntonu.

Místní chráněná flóra určitě stojí za ten pohled, i za tu fotku. :)

Tuhle květinku mám moc ráda, je prostě zajímavá.

Další den jsme měli volno v zábavním parku zvaném Milky Vay a obří klouzačkou, která měla v některých místech i 90° sráz. A na konci jsme z toho všichni měli namoženou prdel.
A k tomu se začínala ozývat únava. Vlastně jsme se stále učili, potom jeli na výlet, pak domů, večeře a dělat úkoly, občas shlédnout film s dcerkou naší host-family - Rosií a pak vyčerpaně padnout do postele. Minimum času pro sebe. Už se nám taky stalo, že jsme usly ještě před večeří.

První celodenní výlet, do hlavního města Devonu - Exeteru, bly vlastně takový nakupovací výlet. Tam jsme navštívili katedrálu, a pak hurá do krámů. A já tam objevila něco jako metalshop, ovšem na ty boží šaty s zelenými flaštičkami jedu a lebkami už nebyly prachy. :D

Umělecké dílo z místní katedrály.

Konečně ten slavný den odpočinku, kdy jsme spaly do jedenácti, válely se a šly do kina s naší host-family. Takový den byl bohužel, a vlastně i nebohužel jen jeden a v pondělí 19. jsme po vyučování vyrazili na pláž Westward Ho!, ale počásí na nás bylo zase dááárk and evil, takže jsme si to vůbec neužili a po čtvrt hodince nás hnali zpátky do autobusu. Jelo se do Bidefortu do muzea a následně do Atlantic village do nákupního centra.
To místo, co zabralo veškeré jídlo v kufru a batohu se na cestu zpátky zabralo zase věcmi, které jsem nakoupila.

Ale jedna moje hodně veselá fotka stejně vznikla.

Nebojte, tenhle kámen nebyl určený jako zbraň, byť vypadal jako malá dělová koule :)
Ale pan superskvělehodný řidič mi ho vyhodil, když jsem ho v buse zapoměla.


Chčije a chčije, toť další hláška, zvlášť pro tento den, kdy nám opět počasí překazilo plány. A rovnou celodenní výlet na Tintagel v Cornwallu. (Dokonce i část řetězu u gatí mi zrezla.) Na trosky hradu, vytipovaného jako jeden z mnoha údajných Kamelotů, jsme se nemohli ani jít podívat, protože skály kolem jsou nebezpečné i když vlhké nejsou a dneska mokré byly. Aspoňže jsme poslechli legendu o králi Artušovi a poté fotili v místnosti s replikou slavného kulatého stolu, Excaliberu a různých trůnů.

Lážo plážo...(milá Blážo; znáte českou kapelu Oddysea?)


Odpoledne jsme tedy navštívili divokou pláž, kde jsme v moři zahlédli dokonce lachtana a polovina výpravy se vrátila s mokrem v botách, protože si našli takové místečko, jenže jakmile přišla vlna, měli tam po kotníky vody. A já si rozšířila svojí zbírku kamínků v místním ezoterickém krámku, kterých tam bylo víc než dost, o turmalín, manganokalcit, a ametyst-kyvadélko.

Odsud vznikla zajímavá, taková nostalgická fotka. Hodilo by se sice, abych v té vodě stála, jenže to jaksi nešlo, že, ale aspoň tak. :)

Prší...

A naše Anglie se začala chýlit k rychlému konci. Další den už jsme byli jen ve sport-centru a pak se jelo balit, loučit a následně ve čtyři ráno vstávat.
Hurá do Londýna; reportáž z něj najdete jak jinak než v jeho PRDELOVICÍCH.

Jak se vám líbí reportáže? (Vylekal vás můj zjev hodně? No, aspoň víte, že nejsem úchyl.:D) Navštívli jste, nebo byste rádi navštívili Anglii? I tuto jiho-západní část? Pochlubte se. :)

I bez Redbullu létající cestovatelka Monica Otmili.

* Většinu zdejších fotografií spáchala slečna Terezka. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 WerUu WerUu | Web | 1. října 2011 v 19:12 | Reagovat

úžasný fotky :)

2 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 1. října 2011 v 20:47 | Reagovat

Tak tohle ti závidím! V Anglii, jé!! :D

PS: Neboj, to jsem já, Jasmína. Akorát se stěhuju na jiný blog, ačkoliv ten starý našli moji rodiče :)

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 2. října 2011 v 10:19 | Reagovat

[1]: Děkuju. :)

[2]: Jejda, toho se bojím, aby mi to nenašli, fíha, ale stěhování?

4 (Ta)jemná kakaová (Ta)jemná kakaová | Web | 2. října 2011 v 10:32 | Reagovat

[3]: No jo, už je to tak. Navíc jsem zjistila, že ke mně párkrát zabrousili i učitelé, což je prostě nesnesitelná představa. Takhle alespoň budu mít duševní klid ;)

5 Madrak Madrak | Web | 2. října 2011 v 10:56 | Reagovat

Jo, už abych taky vypadl někam do zahraničí. Samozřejmě fotky jsou dobré. :-) Musela sis to tam užít! :-)

6 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 2. října 2011 v 16:46 | Reagovat

[5]: Užila, a držím ti palce s cestováním, určitě někam pojedeš. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick