Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Čtyři světy v jednom

24. října 2011 v 4:05 | Monica Otmili
Zdravím v tento ani denní ani noční čas, kdy už sama spím a sním v njakém druhém světě.

Všichni občas potřebujeme nějaký únik od reality. Teda aspoň se izolovat, což jde mnoha způsoby. Jiný svět mě obklopuje na Blog.cz, jiný když poslouchám hudbu a u toho záleží i na konkrétních kapelách, jiný, když jdu spát a hlavou mi víří nekonečno myšlenek (fíha, zajímalo by mě, zda se někdy někomu podařá spočítat kolik myšlenek za celý život vyprodukujeme), samozřejmě mám i takový svůj vytvořený svět, vlastně dva, ten ve kterém žije Otma a ten druhý. Co když se ale Země samotná už potřebuje změnit?

Když bychom si na obrázku vedle sebe představilio Grónsko, Českou Republiku a Karibik, už jen z těch obrázků sálá úplně něco jiného, natož ty různé kulturní zvyky. Každé je to jiný svět. vlastně každý stát by se tak dal také označit.

Země je jeden svět, který se skládá ze čtyř. Pro nás Čechy určitě. Každý čtvrtrok ovládá příroda jinak a vytváří zajímavou přírodu, která se té předchozí mnohdy ani nepodobá.Prvním světem je Jaro. Doba, kdy se všechno klube, píská, kvete, na jaře jsou nejkrásnější květiny. Je chladno, ale sluníčka nám přibývá. Příroda se začíná probouzet, všechno voní, lidé tráví čím dál více času venku, kdo by se jarem nekochal, že? :)


Druhým je léto. Tam se střídá horko a sucho, které někteří radši zaspí, s hlučnou podívanou jménem Bouřka, které se zase jiní bojí. Bojíte se? Já ne.
Zvířata jsou pořád všude, vykvetly nové kytky, nejvyšší čas vypadnout z měst někam do lesa. Příroda je totiž zase jiná.


Světem číslo tři je Podzim, ten který nám teď vládne za okny. Někteří ho ilují, jiní nemusí. Mám to tak napůl. Příroda jako by umírala, ale to její umírán je takové zvláštní, točí se kolem čtyř barev. Ptáci se začínají stěhovat, začíná se ochlazovat. Na lidi často padá nostalgie. Zvláštní čas, v němž jsem se narodila. Ale líbí se mi to, nechtěla bych se narodit třeba v létě.

Ha, a podzimní fotka chybí! To znamená někam vyrazit a pofotit, doufám, že bude svítit slunko.

Posledním střídajícím se světem je Zima. Krutá a krásná zároveň. Všechno je přikryto pokrývkou, měkkou, ale mrazivou, Slunce má odpočinkovou chvilku pro nás a pro druhou stranu Země srší léto. pěkný rozdíl když bychom měli čtyři fotky toho samého místa ve čtyřech světech. Jaké to překvapení, když se probudíte a venku sněhová pokrývka. :) (A silničáři diví se velice, že sníh zasypal jim silnice...)


Jak se vy díváte na roční období? Které je to vámi nejoblíbenější? :)

K podzimnímu dumání přeje pohodu

Monica Otmili
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Amia Amia | Web | 26. října 2011 v 22:27 | Reagovat

Já mám nejradši léto a hned po něm zimu XD
A nesnáším podzim, nebo hodně nemám ráda. Je (podle mého názoru) pořád ta hnusná světlá tma jako za svítání, kdy není pořádně tma ale ani světlo, věčně je vlhko, prší ten nejnepříjemnější déšť...
A je šedivo. Ne čtyřbarevně, jak pořád říkají milovníci, je šedivo a do toho čím dál vzácněji barevná (a čím dál méně barevná) skvrna.

Léto je nejlepší :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick