Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Z letošní Anglie

24. září 2011 v 13:25 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Tušíte správně, Monica Otmili se už vrátila a to plná nápadů, článků i fotek. Čekejte, že to tu zase rozproudím, do toho mi už po stopadesáté zase nahrálo téma týdne. :) A nejen to, mám dvě novinky.

Program byl stejný jak minulý rok - dopoledne výuka s anglickými lektory, odpolední výlety po okolí, většinou v Devonu. Ubytovaní jsme byli v rodinách v městečku Barnstaple. S mojí spolubydlící jsme měli příjemnou rodinu, která bydlela ve vesnici za městem, měli tři děti, psa (na kterém mě učili odnímat mojí fobii), venku běhaly ovce, v noci létal výr.
Anglické jídlo sice stálo za houby, nikdy mi ty jejich push-up housky nechutnaly a nemůžu si zvyknout, že většinou neobědvají nic teplého, nýbrž si nosí lunchboxy.
Pokoupila jsem si spousta věcí, zkrátka hodně jsme si to tam užili, i když ten samý program byl už po třetí. Ale letos naposled.

Víc než na každý den bych se ale chtěla zaměřit na Londýn, který jsme navštívili ve čtvrtek jako součást cesty, aby si řidiči mohli oddechnout a autobus přečkal povinnou přestávku osm hodin.
Je to pěkné město, s mnoha zajímavými objekty, ale shodla jsem se s některými ostatními, že žít bychom tam nechtěli. Zkrátka na nás moc velké. Ale ještě před londýnskou rekapitulací nesmím na něco zapomenout.
Neodpustím si fotku Stonehenge, které jsme zhlédli na zastávce ještě na cestě do Barnstaplu, která trvala úmorné tři dny díky zastávce v Bruggách, spaní ve Francii, jízdě trajektem a následné jízdě až na místo spojené s návštěvou Stonehenge. Nebyly by to učitelky, aby si na nás nevymyslely nějaký úkol - napsat příběh o tom, jak Stonehenge vzniklo. Žánr fantasy, sci-fi nebo lovestory. Je jasné, že mě po dlouhé době chytla múza pro psaní povídky na dvě A4, která se mi hodně líbí a brzo si jí budete moci přečíst i vy.

Tak nějak mezi námi vznikaly různé hlášky a kromě Pedobeara se hodně uchytila se hláška Sikarovy prohnané číčy Tubecat - "Magie je proti rouře úplný prd!" Zanedlouho měla karikaturní reklamní plakát na školní tabuli. A nejen to, Tubecat zdobila i náš projekt. Přiznejme si, číča má zas pravdu. :)

Ano, máme z toho i fotku. :)
Poslední den byla sice tabule nejdokonalejší i s indiánem Dlouhé pírko, Chuckem Norrisem, ale původní se musí zanechat.
Při myšlence na Tubecat vám musím oznámit jednu věc.
Tak jsem přemýšlela nad komixy (nejen proto, že koupila jsem si 600-ti stránkovou mangu za 3 libry) a napadlo mě, že bych mohla udělat taky nějaký svůj komix až jsem něco vykoumala v autobuse. Brzo se seznámíte s pětidílným komixem FajRum, jehož hlavními hrdiny jsou čtyři hudební nástroje. Snad se bude líbit. :) A teď už hurá do Londýna.

Jelikož jsme bydleli za městem půl hodinky a sraz u autobusu byl ve městě v 5:15, musela jsem se slečnou T. (těch slečen T. už je nějak hodně) vstávat ve tři čtvrtě na čtyři, což byl hnus. Naštěstí jsme stihli zabrat místa vzadu, kde byli dva větší stolky, každý pro čtyři sedadla (ha, jeli jsme totiž autobusem, který má 44 míst a vozí FC Slovan Liberec, takže si lidé mohli myslet, že jsme fotbalisti). Spát se moc už nedalo a zhruba v deset hodin nás autobus vysadil v Londýně.

První pěší zastávkou bylo náměstí Trafalgar Square, kde kromě Nelsona stojí počítadlo, které odpočítává čas do olympijských her. Celá Anglie je z toho celkem podělaná, Mekáč je prý hlavní partnerskou restaurací... Samozřejmě lidí všude plno.

(Netřeba zdůraznit že oný čas je minulost. taky bude brzo úvaha. :))

Nesmím zapomenout na cestu na náměstí kolem Velkého Bena a Houses of Parliament. Ale zase, všude plno turistů, takže vyfotit něco za chůze, tak aby vám do toho nikdo nevlezl a ještě mobilem byla docela síla.

(A to pořád je ta fotka křivá.)


Kdo by se nechtěl podívat na Londýn z výšky, ale cena 25 liber za dítě na jednu jízdu + zajednání 14 dní dopředu už odradí kdekoho. Ale od focení nikoho.

Taková pěkná fotka London Eye mezi stromy z cesky k sídlu premiéra, kdyby mi do toho nevlezl náš zdravotník Martin, ale tak co už.

Londýn má úžasné lampy. Miluju lampy. Nedalo mi, abych si jednu nezvěčnila. :)


To už jsme byli na cestě k Buckinghamskému paláci a banda pražáků zastavila u červené telefonní budky, vytáhla fotoaparáty a po patnácti minutách místo opustila. Mám fotku, kde stojím vevnitř (neskutečně to tam páchlo močí), ale ta až v dalším díle reportáží (ano, bude ještě jedna).


Cesta k Buckinghamu pokračovala a Pražáci objevili růžovou limuzínu.


A teď už konečně slíbený Buckinghamský palác u kterého jsme všichni začali hledat bílou kopuli, než nám došlo, že Bílý dům je trošku někde jinde. :)


Na výpravu dorazila únava a směřovalo se k odpočinku v parku, který navazuje na Hyde Park, bohužel Monn si nezapamatovala jeho jméno.
Zvířátka byla ale tak krotká, že se i nechala krmit. Na jednom místě jste napočítali klidně deset veverek. Taky pelikán z pražské zoo, co tam byl už minule, si držel svoje místo na výsluní. Ale tahle veveruška vyhrála.


Následovala cesta na Oxford street, s níž jsme minulý ani předminulý rok neměli možnost se potkat. Fotek z ní vzniklo nula, zato podvečerní plavba loďkou jich přinesla hodně.

Opět Očko.

A taky na slavný Tower Bridge se nesmí zapomenout. Bohužel jsme neměli to štěstí vidět ho otevřený.


Londýnský výlet se blížil ke konci cestou na Greenwich a následnou cestou na trajekt do Doveru. Ten den jsme naspali maximálně tři hodiny. Ale stálo to za to. :)

Líbí se vám Londýn (a moje fotky samozřejmě, o kterých bych si snad ani nemyslela, že byly foceny mobilem s 3.2 megapixely)? Navštívili jste někdy Británii? Co vaše dojmy z ní? Pište a těště se na druhou reportáž z některých výletů, kde můžete vidět i mě, což se vám jinde nestane. :D A co nápad s komixem, líbí?

Mějte se,
vaše ještě pořád nedospalá, ale brzo modrovlasá (ano, mám tu barvu) Monica Otmili.
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Babe Babe | E-mail | Web | 24. září 2011 v 20:21 | Reagovat

Ááááá!!!! Tak než pudeme kreslit, obarvi! :D

2 Madrak Madrak | Web | 24. září 2011 v 20:30 | Reagovat

Celkem ti závidim, anglii bych chtěl navštívit... jenže já nevypadnu z čech :-( dobré fotky!

3 veruce veruce | Web | 25. září 2011 v 10:55 | Reagovat

Zajímavé :) Kdysi bych dala nevím co, abych se tam dostala taky, nejlépe ze školy do rodin.

4 Polgara Polgara | Web | 25. září 2011 v 13:46 | Reagovat

Anglie je nádherná země a za ty fotografie děkuju, mohla jsme zavzpomínat na dobu, kdy jsem tam sama byla. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick