Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Když jste vzorem

16. září 2011 v 20:50 | Monica Otmili
Na téma Můj vzro už jsem psala, když to bylo tématem týdne, takže někteří o mých vzorech víte, a pokud ne, můžete se dočíst tady. Teď (teda teď, vlastně už pár měsíců) jsem ale zjistila pro mě kuriózní i zaskočující věc. A to to, že já jsem něčím vzorem. Rovnou pro dvě osoby. Není to naštěstí takové to slepé kopírování, protože kdyby bylo, tak bych se prala aby přestalo, ale přesto je to zvláštní pocit.

První mojí obdivovatelkou je slečna Lucka. Chodí o třídu níž. celkem mě znala, rotože jsem často chodila do její třídy za jednu dobu mojí nejlepší kamarádkou. A jednou dělali na občanku projekt o Emo stylu. I když ví, že EMO nejsem, došla si za mnou s tím, jestli bych jí nepůjčila něco ze svých věcí na ukázku. Hlavně třeba pruhované návleky, nebo "tu úžasnou fialovou sukni," pyramidovej pásek atd. Od té doby když jí potkám, tak mě zdraví a chválí mi hadry, co všecko se jí líbí, a že jí by to prý rodiče nosit nedovolili. Jednou jsem jí zase takhle potkala, když šla do hudebky. Ona prý, že se byla podívat v Claire's (kde jsem si minulý rok v Anglii pokupovala spoustu věcí a teď tu síť otevřeli i u nás) po těch mojich "úžasných rukavičkách a oni je neměli." Taky pak cena těch věcí pro ní byla celkem vysoká. Prý se jí strašně líbí můj styl... nejsem si ale jistá, jestli by jí to slušelo. Nemá to lehké, rodiče jí berou jako malou.

Další je slečna Eliška, které přezdívám Vrabec podle jejího účesu ála vrabčí hnízdo, ale ten jí sluší. Teď chodí do sedmičky a o tom, že jsem jejím vzorem, jsem se dozvěděla od kamarádek, které tancují ve stejném kroužku. Začalo to těmi samými rukavičkami. "Ježiš ty jsou krásný, kdes je koupila, ptala se mě asi před rokem." Pravda je, že Eliška se občas podobně obléká na rozdíl od Lucky. Síťované punčochy a tričko s AC/DC (o němž jsem zjistila, že je z Háemka, atkže bůhví, jestli nejde o takovou pózu, ale myslím že to poslouchá. a i kdyby, když se jí to líbí, proč ne.)
Holky mi pak říkaly, že se o mě na soustředění bavili jako o jejím vzoru a že se jí líbí můj celkový styl oblékání, nejen nějaké kousk, že se jí líbí to jak vypadám, že se jí líbím já. Pravděpodobně i o mně hodně přemýšlí. Vyhrála na soustředění nějaký síťovaný šátek a hned říkala, že by se mi to stopro líbilo. Naštěstí sem si nevšimla, že by se nějak snažila napodobovat moje chování.

Teď jsem s ní v Anglii, tak postřehy můžu psát potom, ale ještě doma se těšila, že tam se mnou půjde nakupovat, protože vím o fajn krámech. Ještě aby se z ní nestala moje kopie. Ona je celkem fajn, dokonce jezdila na stejný ozdravný pobyt jako kdysi já.

Je to zvláštní pocit vědět když jdete po školní chodbě, že tamta holka na proti vás obdivuje, že jste něčím vzorem. Jistým způsobem mě to i těší, že jsem pro někoho zajímavá. Sic ty moje obdivovatelky se zaměřily na hadry, jindy někoho obdivujeme pro to, co dokázal, nebo pro to co umí. Mě někdo závidí, že umím vymýšlet rýmy, ale umění básniček zas závidím jiným já. Bůhví, jestli nemám obdivovatele/lku někde i mezi vámi. Yu Suzukei mi nedávno napsala na facebook, že prý jsem blogová celebrita. :D

Co vy, stali jste se něčím vzorem, nebo naopak někoho obdivujete vy? Koho? Co si myslíte o slepém kopírování někoho jiného, které je zůsobené spíš závistí, než obdivem? Stalo se vám to? Pište.

Your english speaking Monica Otmili hope, that you're well from Barnstaple.
ale zjistila pro mě kuriózní i zasko
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Bezejmenná Bezejmenná | Web | 16. září 2011 v 23:21 | Reagovat

Určitě je fajn když víš, že tě někdo obdivuje. Ať už je to obdiv čehokoliv, i vzhled tě určitě potěší. Jó tak do Angile bych taky klidně hned jela. :) Užij si to tam.

2 Ophelia Ophelia | Web | 17. září 2011 v 10:38 | Reagovat

Za prvé si užij Anglii a za druhé- :)!!! To musíš mít strašně dobrej pocit, viď? Jako že se to někomu tak moc líbí :)

3 Topier Topier | Web | 17. září 2011 v 17:06 | Reagovat

ja chcem vidieť obrazovú prílohu!
(aby som vedela, či sa náhodou tiež neinšpirujm :D)

4 Natalie Fotopoulos Natalie Fotopoulos | Web | 18. září 2011 v 8:46 | Reagovat

Mě také řeklo pár kamarádek, že se údajně líbím několika holkám z nižších ročníků. Vlastně ani nevím, co si o tom mám myslet ... jsem sice hodně sebevědomá (někdy až nezdravě), ale nemyslím si, že bych byla bůhvíjak zajímavá. Každopádně se to netýká oblečení, protože věci, co nosím jsou naprosto normální a přízemní ... džíny a tílko nebo košile ... nic speciálního.

Rozhodně ti, ale závidím, že se tvůj blog líbí někomu natolik, že o tobě řekl, že jsi blogová celebrita ... ne, že bych chtěla být celebritou (ať už blogovou nebo jakoukoli jinou), stačilo by mi jen "pár věrných" ... ale přesto to musí být pěkné.

Jinak, hezky napsaný článek. Dobře se čte, nejsou tam chyby ani nesmyslné věty ... *tleská*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick