Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Země je v mých rukách!

13. srpna 2011 v 18:59 | Monica Otmili |  Šperkařská tvorba
Muhahahaha! Zapomeňte na to, co jste kdy slyšeli o vzniku planety Země, Vesmíru apod. Všecko je totiž jinak. Země je koule z fimo hmoty stvořená mnou a je zcela v mých rukách! Obíhá maximálně kolem mého krku a když ní zatřesu, už je tu zemětřesení.

Ne, tak zle bych se k ní nechovala, i když kdybych cítila, že se uvnitře děje něco jako masové vraždění tvorů, nějaké to zemětřesení bych poslala.
A proč je vlastně tenhle článek v rubrice Moje tvorba? Už jsem napsala, že je to koule z fimo hmoty. Totiž chtěla jsem si udělat zajímavý přívěšek na řetízek, abych furt nenosila křížek nebo obojky. A povedlo se, stvořila jsem Zeměkouli. :)

Můžu říct, byla to pěkná piplačka, zvlášť jednotlivé světadíly, takže se omlouvám Arabům, ale arabský poloostrov se mi tam jaksi nevešel a Grónsko taky ne (jak na potvoru má oblíbená krajina!). Ale nakonec myslím, že se to povedlo. Teď se mi vesele houpe na krku.
Líbí/nelíbí?

Když jsem psala úvod na Facebook (to o tom, že osud Země je v mých rukách) - zeměkoulí jsem se chtěla pochlubit, napadlo mě, že vlastně lidé se chovají, jako by byla Země jejich majetkem, přitom my jsme majetkem Země.
Umíte si představit, jaké by to bylo, kdyby lidé ovládli celou planetu - tedy i počasí, přírodní jevy, zvířata?
Hrozné, ale zdá se, že lidem se zdá, že jsou zde páni a zapomínají na to, že to byla ta Země, která je stvořila, nikoliv ten člověk, který stvořil Zemi.

Krom toho, že si jí lidé patřičně neváží (podívejte se na odpadky všude...málo zeleně a stromů, kácení, vyhubování zvířat i zbytečně, třeba takoví tuleni by vůbec nemuseli být zabíjeni, protože lidem jde jen o jejich kožíšek...) zdá se mi, že se člověk snaží předstihnout přírodu. (Tomuto tématu se chci věnovat v budoucí úvaze, ale už to tu nakousnu.) Třeba už jen taková meteorologie. Kolikrát předpověď nevyšla, ale oni se stejně snaží předpovědět, jak se asi Země zachová a myslí si, že se to i daří. I to je pro mě jakási snaha o předstihnutí přírody.

Co byste dělali vy, kdybyste měli v rukách Zemi a nebo jen část jejího obyvatelstva, jak byste se chovali? (Á, to mi připomělo Inkarceron, tam má správce celé futuristické vězení v malé kostce jako ozdobě u hodinek. Doporučuju přečíst, pěkně poutavé. :))
Myslíte, že by se z vás nemohl stát tyran, kdybyste měli třeba vztek? Myslíte, že byste byli dobrým majitelem a vlastně i osudem několika životů?
%
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Madrak Madrak | Web | 14. srpna 2011 v 17:28 | Reagovat

Po pravdě, byl bych celkem nesvůj kdybych věděl, že země je v rukou nějakého obřího tvora a je jen jeho vůle jak dopadneme. Každopádně, je to naprosto úžasný, dost pěknej výtvor!

2 Terka Terka | Web | 14. srpna 2011 v 17:42 | Reagovat

Děkuji za tvůj komentář :-)
Velmi zajímavá otázka, zrovna mám rozepsanou úvahu o lidech a Zemi. Kdybych měla planetu Zemi ve svých rukách, vyhodila bych z ní všechny lidi do Vesmíru a nechala tady jenom pár vyvolených a neškodných ekologických aktivistů :D
Jinak, pěkná Zeměkoule :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick