Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

O táboře a toaleťáku - středobodu civilizace

20. srpna 2011 v 21:26 | Monica Otmili |  Postřehy (nejen) odjinud
Hoja hóoj, hojahój, vrátila se Monička. Ano, ze zmiňovaného mimocivilizačního tábora mě už máte zpátky. Tak ráda bych se vrátila, ale zároveň už zůstala tady. Jenže vím, že jako dítě už tam nikdy nepojedu. Hold su už moc velká a to, že to příště nejde, to vím, ale když to říkali nahlas a předávali mi tričko, měla jsem slzy v očích, stejně jak Míša i Terka, které jsou na tom s věkem stejně. Ale dost truchlení, musím se vám pochlubit, jaké to bylo. ;-) A v hlavní roli hajzlpapír!

Škoda, že fotky žádné nejsou, protože by stály za to. Budou, ale jistě ne dnes či focené mnou - foťák nevlastním a mobily byly zakázané (a i porušení zákazu mi nepomohlo - brzo se vybil). Sranda byla vždy, ať už pršelo a to i k nám do stanu, protože ulítla plachta, kterou jsme na něj pracně nandávaly před pěti minutama. Ať už svítilo sluníčko a my jsme běhalůi pro další indiánské amulety. Nebo se myli ve stísněných podmínkách v šamšulce. Ony podmínky jsou: lavor s ohřátou vodou z potoka v malé místnůstce, která navíc nešla pořádně zavřít. A k tomu ještě dohadování s mladšími holkami o modré lavory, ktzeré byly totiž jediné, do nichž jsme se my starší jakžtakž vlezly. Krása, když jsme večer koukali na hvězdy a úplněk a jeden z vedoucích se k nám ochotně připojil, místo toho, aby nás poslal spat. Služba sice nebyla žídná hračka, když jsme myli nádobí po celém táboře, ale když jsme spustili naši písničku - čističe bot s naším textem, tak to šlo hned líp. O kolektivu ani netřeba třeba se zmínit, že všichni byli fajn. Nesedla jsem si tak s jednou, dvěma osobami, ale to bylo mezi dalšími sedmdesáti zanedbatelné. Zkrátka tábor, jak má být. Ách jo...

Jak tohle ale souvisí s hajzlpapírem? To vám hned povím. Tábor byl totiž bez elektriky. A elektrika přece je středobodem civilizace, jenže to je pěkný omyl! 14 dní bez elektřiny se dá hravě zvládnout, ale bez toaleťáku? To asi těžko. Proč se neučíme o vynálezci tak geniální a potřebné věci, za níž by zasloužil Nobelovku?Stalo se vám někdy, že byste byli na latrínách "na hnědákovi" (jak jsme s oblibou říkali), už by to bylo a vy byste zjistili, že není toaleťák? Mě se tak stalo. Čekat v půl dvanácté v noci na někoho, jestli by nepřinesl dové role, navíc ve chvíli, kdy vám nad hlavou lezli pavouci, nemělo cenu. Tak jsem se musela utřít novinami, které se tam naštěstí povalovaly. No, nevím, co bych dělala, kdyby nebyly. Ale i tak to nebylo nic příjemného, takže bod pro nepostradatelný toaletní papír.

No vážně, představte si, že by si lidé neutírali prdel, jak by ta naše slavná civilizace vypadala? Asi bychom to neměli daleko ke zvířatům a v městech by bylo puchu... K tomu se váže druhá příhoda, kde hlavní roli hraje toaleťák.
Zdravověda, otázka: jaký je rozdíl mezi nemocí a zraněním? A něco, co se nám může stát tady, na táboře. Martin: "No, tak zranění je odřený zadek a nemoc třeba zácpa." (Smích. :D) Vedoucí Kikina se smíchem: "Nó, to bude asi nekvalitním toaleťákem." A Monica Otmili: "Takže preventivní opatření je neutírat si zadek." :D (Smích.) Kiki: "Tak samozřejmě naopak, hezky se utírejte, to jako jó." :D A dodala, že by si nemyslela, že na tohle téma povede rozhovor s nejstarší skupinou táborníků.

A nám z toho plyne další bod pro hajzlpapír a ještě jeden za to, že je lidstvo lidstvo a ne zvířectvo. Pravým středobodem civilizace je tedy zaslouženě toaletní papír. (Tohle téma týdne mi pěkně nahrálo a skoro na závěr si nemůžu odpustit svojí rychlokresbu, která je sice kreslena doma, ale náramě se hodí. Ten toaleťák se úplně těší, až bude moct něco slíznout z prdele. :D pardon za nechutnost, ale to se přímo nabízí. )


Tak mi přibylo pár papírků a kreseb (nebojte, uklážu) do mé vzpomínkové krabice či bloku, nespočet vzpomínek do mé paměti, zkušenost kreslit někoho (patrně jsem byla považovaná za nejlepší kreslířku oddílu a holčiny ode mě chtěly portrét a kupodivu se jeden povedl, jenže má ho majitelka a já se nemůžu pochlubit... A s mojí fujarou, kterou jsem jako hudební nástroj vezla s sebou, jsem byla taky takový táborový muzikant. Jo, zapoměla jsem se vám pochlubit, že mám první místo ve zpěvu za písničku Kuolema tekke Taiteilijan od Nightwish. A vzpomínáte na pogo, o němž jsem psalav článku o letošních cimbálových kurzech? Tady jsme nepogovali, ale založily s holkama nový hudební žánr - kutil rock a naší kapelu Hornbach. (Nic proti kapele Bauhaus, ale ta inspirace tam je, ale to je na dlouho.) :))

Už vás nebudu otravovat, jen vám slíbím další články.

A lidi, utírejte si zadky, dokud máme do čeho, do oného zboží, na nějž není třeba reklama a přesto si můžete vybrat dvojvrstvý, třívrství, pětivrstvý, bílý, růžový, voňavý... :)

Monica Otmili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jasmína Nocte Somniare Jasmína Nocte Somniare | Web | 20. srpna 2011 v 22:01 | Reagovat

Dobré :D A ten obrázek, bezkonkurenční.

2 Bezejmená Bezejmená | Web | 20. srpna 2011 v 22:48 | Reagovat

Děkuju za komentář a vůbec přečtění mé "básně" .. Jsem ráda že tě to nutí přemýšlet. To mě potěšilo :) A jak by se domluvili, o to mby se dalo už jen diskutovat se zašitými ústy a zacpanými uši.. :)

3 WerUu WerUu | Web | 21. srpna 2011 v 16:17 | Reagovat

Chudáku... to ses o tý příhodě na latrínkách ani nezmínila. :D
Preventivní opatření :DDD
Supr obrázek ;D :)
Komu si krestlila ten portrét?
HORNBACH je NEJLEPŠÍÍ :DDD

Verča Kubecová (z Žirky :))

4 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 21. srpna 2011 v 19:45 | Reagovat

[3]: Portrétovala jsem Štěpánku od nás z oddílu. :) Kutil rock jedéé. :D

5 Matt Foxiss Matt Foxiss | Web | 21. srpna 2011 v 21:57 | Reagovat

Toaleťák je mocná zbraň, muhaha :-D
Ale zaujímavé ste to mali, ja by som nevydržal bez netu ani 24 hodín.

6 Lily Addams Lily Addams | Web | 22. srpna 2011 v 18:32 | Reagovat

Pár dní mimo civilizaci neuškodí. Článek mě pobavil a ten toaleťák je hezky usměvavý :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick