Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Mé "dílo" z mých 6-ti let

10. srpna 2011 v 14:42 | Monica Otmili |  Z Otmilčina pera
Rozhodla jsem se vám pochlubit s mými dětskými knížkami. Jako malá jsem chtěla být, krom dalších asi 5-ti povolání, spisovatelkou (bohužel múza už mě opustila) a zhruba před 9-ti lety (tedy když mi bylo 6) vznikla moje 1. knížečka. Tvořil jí papír přeložený napůl a secvaklý sešívačkou, vlastnoručně popsaný, polinkovaný i ilustrovaný. Příběhy jsou o Malé myšce, která bydlí v lesíku u Ruzyně (ani nevím, jestli tam nějaký lesík doopravdy je). Na všechny knížečky o myšce jsem byla hrdá a i teď myslím, že kdybych je trošku poupravila, byla by z toho celkem pěkná knížka pro malé děti. Napsala jsem celkem 4, nebo pět, ale našla jsem zatím jenom 3. jedna knížečka je zároveň jednou kapitolou a ty vám všechny představím. Nechci to upravovat, jenom gramatické chyby. (+ přidám fotky oné knížečky ;-)

Domov malé myšky (díl 1.)

(Pokus o básničku z vnitřní strany "obalu.")

Běží myška do pokoje,
nezavřela dveře.
Chcete vidět myšky pokoj?
Tak tam jděte, už tam leze!

(Příběh.)

V Praze, v lese v malé neobydlené jezevčí noře si jedna malá myška postavila domeček. Protože ta myška neměla jméno, začali jí obyvatelé lesa říkat Malá Myška. Zanedlouho měla Malá Myška dům svůj hotový.
Malá Myška.

Myšky obývací pokoj je krásný, ale je moc malý. Víte, proč si myšky stejně jako malá myška staví malé domečky? Proto, aby je žádná zvěř neulovila jako potravu.

V Malé Myšky pokojíku má skříň na hračky, stůl, pár hraček a na stole v terárku milované zvířátko - šneka Kryštofa. A o toho se každý den pilně stará. Na stole má mini pokladničku se svými penězy.


Myškyna kuchyně je velmi podivná, k mrazáku musí jít i po schůdkách. Nádobí má velmi neobvyklé. Porcelánové talíře, polostříbrné příbory a naběračky, křišťálové sklenice a poháry, hrníčky a mysky byly porcelánové, hrnce, plechy, kastroly a pekáče byly hliníkové. Myška nemá sporák, ale vařič, špinavé nádobí umývá v umyvadle a koláče peče v malé pécce, protože jsou tam úchytky na plechy či pekáče.

Nejzáhadnější v Myščině bytě je Myščina tajná komora plná hraček. nejenom, že je plná hraček, ale je to stará, doslova otrhaná komůrka, samý šrám, ale hlavně je v každém koutě něco. Všimněte si na obrázku. Možná vám to připomíná neuklizený dětský pokoj, ale to se mýlíte. Také si MUSÍTE všimnout, že nemá dveře. Malá Myška do své komory leze nebo-li chodí po čtyřech asi trochu velkou dírou ve zdi. A pokud si nese kočárek, tak se obvykle nemůže s kočárkem dostat zpět ven do bytu.


Malá Myška vám teď řekne, co si vymyslely její kamarádky Lisa, Britta a Anna, aby jí vystrašily. jJ to malá krátká básnička o Myšce a její koupelně.

Myško, Myško!
Co se děje v koupelně?
Teče voda. Zastav ji!
Haló Myško, nebo bude potopa!

Všimli jste si toho otvoru? některé myší panenky jsou tělem myši. Doufám, že jste si všimli koutů, protože je v každém něco. Udivuje vás, že myš, která i vaří si hraje? Možná se divíte, že je skoro vše žluté. Žlutá je totiž oblíbená barva Malé Myšky.

Ale teď už jdeme zpátky ke koupelně Malé Myšky je to zcela malá koupelna, ale má tam vanu, umyvadlo na nádobí, pračku a pro ždímačku musí jít po schůdkách. Má i držátka na osušky. Divíte se tomu? To ložnice je ještě víc podivná!

Již znáte kamarádky Malé Myšky - Lisu, Brittu a Annu. Lisa je moc ochotná, Britta je vtipná a Anna je velmi moderní myš, i když se to nezdá. Jen samé náušnice, pentle a mašle.
Ale běda! Poslechněte si, jak se ty 3 sestry umí hádat. "Lisa je dost hloupá, každýmu podlejzá!" "To není pravda!" "A chodí neupravená." "Vůbec, a Britta každýho pošťuchuje a chodí v šatech , které jsou jako noční košile!" "Buď zticha Anno, sama jsi pyšná jako páv!" "No dovol. Děláš toto kvůli tomu, abys tu vládla. A Lisa do toho: "A každáho zmateš, aby si myslel, že jsi chytrá a moudrá myš." A v tom Anna i Lisa odejdou. Britta se zamyslí. Vždyť je to v té myší super módě. Ale jedny šaty stojí 499 myších korun!

(Tady se nedá určit, kdo se hádá s kým, ale asi to mělo být tak, že Anna začne a Lisa se brání a pak se Anna pustí do Britty a na to jí Britta říká, ať je zticha, odpovídá jí anna, pak je Lisa a pak to končí.)

Zde si prohlédneme ložnici Malé Myšky. Je velmi záhadná a divná, protože kromě postele tram má gauč nebo-li pohovku a televizi. Co? Vy se divíte, že nemá počítač? Takové věci myši nemají.

Zde je Myščina spíž:

Nevím už, co jsem furt měla s tou podivností, vždyť oni jsou ty místnosti úplně normální ale asi jsem chtěla ten příběh nějak procítit. Líbí? Já myslím, že na 6 let dobré. Samozřejmě přijdu i s druhým dílem s názvem Malá Myška v pohádkách. Ten mi přijde dělaný přímo pro děti, ale to už příště.

Takhle vypadá první knížečka. Myslím, že ve 3. třídě jsem to přepsala, aby to nějak vypadalo. Obrázek myšky, je však vystřižen z knížky prvotní. Tehdy jsem měla ještě pěkné písmo, teď je to horší než druhák...:)

Napsali jste jako malí příběh či knížečku? Pokud ano, víte, kde to dneska je? Su zvědavá na komentáře, pište, budu ráda. :)
Monica Otmili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Julča Julča | Web | 10. srpna 2011 v 16:04 | Reagovat

Veľmi pekné :) Na ten vek až príliš - niektorí ľudia by nič také nedokázali vytvoriť ani v pätnástich, nieto ešte v piatich rokoch :D
My sme zasa prehrabovali staré veci a našla som dve knihy, ktoré som vytvorila asi v piatich rokoch :D Konkrétne encyklopédie zvierat (dva zošity, vlastnoručne ilustrované aj s názvami zvierat a ich veľkosťou - väčšinou to bolo, koľko merajú na dĺžku). Teraz sa smejem na tých pravopisných chybách - do školy som ešte nechodila, takže som písala tak, ako som počula, čiže namiesto "Kniha zvierat" som napísala "Kňiha zvjerat" a tak celkove som tam mala strašne veľa chýb :D Ale na ten vek to bolo tiež celkom zaujímavé, už len to, koľko zvierat som poznala, veď koľkým ľuďom niečo hovoria názvy ako hadiarka purpurová alebo šabliarka? :D Každopádne si tie knihy chcem odložiť a v žiadnom prípade ich nevyhodím, bola by to veľká škoda :)
(To som sa zas rozpísala, čo? Fakt prepáč, že ti tu tak spamujem, ale hneď mi to pri tom napadlo...)

2 marieke marieke | Web | 11. srpna 2011 v 13:53 | Reagovat

Moc hezké :-) Já jsem psala jak blázen, když jsem byla malá a něco podobného-knížku s pohádkami o zvířátkách a vlastními ilustracemi taky někde mám, snad ji najdu :-)

3 Jasmína Nocte Somniare Jasmína Nocte Somniare | Web | 12. srpna 2011 v 12:02 | Reagovat

Jsi talent už od malička :)

4 nel-ly nel-ly | Web | 23. srpna 2011 v 15:57 | Reagovat

Bože, mám to já ale šikovný, talentovaný a nadaný dítě. Před těmi lety byla ještě jen několik miliard neidentifikovatelných buněk ve zkumavce a teď koukněte.... jsem tak hrdá!!!

5 Vixen Vixen | Web | 10. října 2011 v 18:43 | Reagovat

anpo až ji někde vyhrabu možná jí semdám.. napsala jsem jí ale když mi bylo  sedm nebo osum.:) takže jsi vážně nadaná :D

6 Gurmánky Gurmánky | Web | 24. listopadu 2011 v 17:46 | Reagovat

hihi tak to je naprosto skvělý ! :DD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick