Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Malá myška v pohádkách (dílo z mých 6-ti let)

16. srpna 2011 v 13:54 | Monica Otmili |  Z Otmilčina pera
Tak a je tu slibovaný další díl Malé Myšky, jejíž příběhy jsem psala v době, když mi bylo zhruba šest let a myslím, že na ten věk to není špatné. :) Tentokrát se myška ocitá v pohádkách a s různými známými bytostmi se setkává. :) Nechybí ani pár fotek mých tehdejších ilustrací. Knížečka tvořila opět přeložené, sešité a vlastnoručně nalinkované papíry. Tady jsem napsala knížečce už i úvod ála pravá spisovatelka. Snad se bude líbit, i když je to úsměvné, ale přece jen mi bylo tehdy 6. Příběh není nijak upravován, samozřejmě vám to však nepublikuju s tehdejšími pravopisnými chybami.

(Úvod)

Setkáváme se zde s naší kamarádkou Malou Myškou v další knize s názvem "Malá Myška v pohádkách." Myščiny příhody se nebudou odehrávat tam u Ruzyně, kde je její domov, ale s pohádkovými bytostmi.

(Příběh)

Malá Myška si jenom vyšla na procházku do světa a hned si našla novou kamarádku. "Ahoj, jak se jmenuješ?" "Říkají mi Červená karkulka. A co ty jsi zač, myško?" "Mně říkají Malá Myška a nemám maminku. Kam jdeš, Červená karkulko?" "K babičce, bydlí tam za lesem." "Nemáš sýr?" "Ne. Mám jenom víno a bábovku pro babičku. Je nemocná." Najednou je potká vlk. "A co kytičku, máš?" "Na ní jsem zapoměla." "Tak si vem tuhle a dej mi tu myš!" Malá Myška už věděla, že je s ní zle.

Ani se nerozloučila a utíkala, co jí nohy stačily. Když doběhla za les, sedla si do křoví a kupodivu tam ležel malý sýr. (Komentář: Hold zízraky se dějí. :D )
Myška za něj poděkovala Pánu Bohu a snědla ho.

Sotva Myška popošla* za pole, byla tam chalupa a na zahradě dědek a volá: "Bábo, pojď mi pomoct." Řepu táhnou, táhnou, ale nevytáhnou. Zavolali vnučku: "Vnučko, poj´d nám pomoct." Řepu táhnou, táhnou, ale nevytáhnou., zavolali pejska: "Pejsku, pojď nám pomoct." Pejsek zavrčel a šel. Táhli, táhli, ale nevytáhli. Zavolali kočičku: "Číčo, pojď nám pomoct." Táhli, táhli, ale nevytáhli. "Není tu myš?" "Jsem tady!" "Myško, pomoz nám." Malá myška tedy jde. Táhnou a najednou se všichni svalí a řepa vyletí. Malá Myška se rychle rozeběhla ke kufru a protože byla mokrá, tak se převlékla. Byla tak unavená a vysílená, že spala ještě dvě noc a jeden den. Dobře se jí to spalo.

Když se myška probudila, byla se svým kufrem na královském zámku před malou pyšnou princeznou. "Zpívej myško! Tak zpívej, nebo půjdeš s tím zavazadlem do vězení! Stráže, odveďte jí tam! A času na naučenou budeš mít dost! Jakmile Malou Myšku odvedli, ocitla se ve vězení. Byly tam ještě 3 myši. Agáta, Wiliame a Cathy. Ty také neuměly zpívat. Agáta brečela, Wiliame byla rozčilená a cathy neříkala nic, protože je ještě miminko.


"Proč neutečete?," ptá se Malá Myška. Wiliame jí vysvětlila: "Jsme tu rok. Každý měsíc nám dají jeden džbán vody a sýr. Utéct neumíme a jsme rodina." "Já mám jídla i vody dost! A teď vámřeknu, jak utéci." "Počkej ale, princezna je velmi pyšná a chce zpívající myš! A teď řekni, jak utéci." "Z toho sena udělej koš, já ti pomůžu." "Na co koš?" "Na Cathy, když neumí chodit." "Jo aha, už vím." "Já udělám díru do zdi." "Ty to umíš?" "Jo! Vy se zatím sbalte. Už je koš hotový?" "Jo, je." "Už máš Malá Myško tu díru?" "Ještě ne, je tu pavouk!" "Já mám plácačku." "Sem s ní! Už to je, jdeme!" A už jsou všechny venku. Ale co to? "Kde je koš a Cathy? Jdu tam zpátky pro ní!" "Ne Agáto. Jdu tam sama." Když už je vše v pořádku, myšky se rozloučí a jdou si. Rodinka napravo a Malá Myška vpřed. malá Myška zalezla do houští a spala.


Když se Malá Myška probudila, šla lesem a tam byla cedule. "Pozor! Perníková chalupa a v ní zlá babka s dědkem!" Myška šla lesem dál a už viděla Ruzyňské letiště. Už věděla, že za chvíli je doma, už vidí svůj domov. Rozběhla se a už tam byla. jde rychle ke Kryštofovi.

(Konec)

Neuvěřitelné, co se může stát jen v lesíku u Ruzyňského letiště. :) Vlastně ani nevím, jestli tam nějaký je. Každopádně i kdyby, pro Malou Myšku je tam vždy nějaký portál, který jí přenese někam pryč do říše zázraků. Sýr v lese se jen tak nenajde. A také aby byla myš rok ve vězení a neuměla se prokousat... Hlavně myš starší jak rok už bude brzy projevovat stáří, ale moje Malá Myška ještě neumřela ani teď, i když příběhy o ní nezůstaly ukončené. Držte mi palce, ať někde najdu ještě další dvě knížečky, které se někde zatoulaly.
Myslím, že jsem myšku zapojila dobře do známých pohádek, co myslíte?

*Tady bylo původně napsáno "pošla," :D jenže Malá Myška ještě nemůže pojít, protože vás čeká ještě minimálně jeden díl, kdy se vrátila domů a tam objevila nepříjemné překvapení. Další díl "Malá Myška zpátky doma" vyjde už brzy také přednastaveně.
A já vás zdravím z tábora, kde pravděpodobně asi prší. :) Ano, jde o ten tábor bez elektřiny, jehož jsem se zůčastnila i minulý rok a psala jsem o něm zde: http://me-for-all.blog.cz/1008/zatim-nashledanou Snad můj nejkratší článek. :)

Líbí se vám mé "šestileté" příběhy o Malé Myšce? napsali jste jako malí také nějakou knížečku? Jakou? A líbí se vám, jako mě Malá Myška? Zajímá mě váš názor.

Monica Otmili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dita Dita | E-mail | Web | 12. června 2012 v 16:20 | Reagovat

Trápí Vás hlodavci? Potom kontaktujte DDD firmu na stránce http://dddsluzby.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick