Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Už rok jsem mezi vámi

27. července 2011 v 20:26 | Monica Otmili |  Život kolem nás
(Čistě informativní článek.)
Ano, je to tak, už rok vás tady straším.
Blog jsem si rozhodla založit minulé léto (pomohla mi kamarádka The (http://povidkareni.blog.cz/), na jejíž blog jsem chodila a napadlo mě, že si také založím a jíž bych chtěla poděkovat) a 27. července večer jsem své rozhodnutí uskutečnila, zhruba kolem osmé. Přesně ve 20:26 vyšel můj první článek ohlašující můj blogový start a přesně v tu samou dobu to chci tak trochu oslavit.

A řekla jsem si, že jsem tady vlastně už dost dlouho na to, aby o mě mohli čtenáři něco vědět. Takže rychle vám promítnu, co se tu za rok vlastně změnilo a pak něco o mě. :)


Prvním tématickým článkem byl článek na téma týdne Homosexualita. (http://me-for-all.blog.cz/1007/homosexualita)

Za rok se toho tolik změnilo nejen na blogu ale i v osobním životě. (O tom něco z deníčku.)
Stihla jsem už zablokovat jednoho návštěvníka - spolužáka, kterého jsem vážně nepotřebovala, aby mi sem chodil.
Napsala jsem 140 článků.
Startovala jsem s pěti rubrikami a to: Moje Tvorba, Moje názory a úvahy, Hudba, Co se kde děje? a Monica Otmili.
Zatímco má tvorba se nějak zastavila (koneckonců ani to nebylo nic převratného), každopádně doma stále tvořím, ale manuálně. Některé výrobky vám tu i zveřejním. Názory a úvahy, toť snad má nejzaplněnější rubrika, kterou budu stále plnit, protože plnou mám i hlavu a rád bych to ventilovala a pouštěla do světa. Už jsem si myslím udělala místečko mezi úvaháři.
V Hudbě občas něco přibyde a plánuju i přibývat a zatím jste se mohli dozvědět pár mých hudebních názorů, či preferencí.
Rubrika Co se kde děje měla být bohatší o pár článků, kter nakonec zůstaly v zapomění, ale doufám, že i tak odráží nějaké to dění, aspoň to, které mě zaujalo, nebo to pohltila jiná rubrika. Tenhle článek jsem tam zařadila, protože pro mě to nějaké dění je, i když by spíš mělo být v deníčkové rubrice.
K té je vše jasné, tam bude vždycky co psát. Mrzí mě, žejsou to většinou články smutné a nic moc optimistického, ale budu se to snažit napravit.

Přibylo pár novších rubrik (Zamyšlení, Gothic, Politika, Já & Cimbál, Postřehy z Prdelovic, Amatérské kreslení a Levně, ale kvalitně).

Zamyšlení vzniklo, protože se mi zdá uvolněnější, než úvahy, do nichž se zaberu až po paty, zamyšlení jsou krátké myšlenky, většinou i pozitivní, co se mihnou, ale neprohloubí, ale stejně stojí za zmínění.
Rubrika o politice spolkla pár článků, které se mohly pyšnit v tom, Co se kde děje, ale jak už to bývá, vrtala bych se v tom tolik, že by na jiné události nezbylo místa. Chystám dopis pro pana Kalouska (který připravuju už od září! a konečně se mám k jeho dokončení), který nakonec bude na dva díly a o tématech, které by se měly určitě řešit.

Před rokem bych nevěřila, že začnu psát i o gothice, která mě moc zajímá, ale nakonec mě k tomu dohnali pózeři a tak jsem si řekla, že trocha vlastních názorů neuškodí a nakonec do rubriky mileráda přispívám. Zatím největším úspěchem vidím zveřejnění mého článku o gothic subkultuře na Krásná.cz (kde mě vytočil článek o nepravdách).

Též jsem si myslela, že ani mé amatérské kresby neuvidíte, ale došlo na to a skladují se v rubrice Amatérské kreslení (a taky v mojem skicáku).

To, že hraju na cimbál čtvrtým rokem, to už asi víte (a pokud ne, tak teď už vážně jo :D), ale plést ho do rubriky Hudba, jsem nechtěla a tak vznikla další rubrika, o mém vztahu k něm, o cimbálu obecně i o cimbálových akcích (brzo se dočtete, jak dopadly letošní Cimbálové kurzy na Soláni).

Levně, ale kvalitně, toť můj nekonečný seriál, za něhož patří díky mé divné mamince, která neumí nakupovat a díky ní vzniklo pár prvních článků. A stále je o čem psát, tešte se na mou kritiku dětských hraček.

A nakonec Postřehy z Prdelovic. Vesnička Prdelovice sice na mapě není, ale nazvala jsem tak souhrnně místa, kde jsem byla, něco vyfotila, či si zažila nějaký zážitek, o který se chci podělit.

Chtěla bych se zeptat, co říkáte hlavně vy, původní čtenáři na roční změnu?
Nevím, jestli přibydou i další rubriky, ale zatím žádnou nechystám.

Za ten rok jsem si mezi blogery našla své oblíbence, kteří jsou v Menu v oblíbených a často projíždím i jiné blogy, zastavím se, přečtu si. Ale článek o oblíbencích teprve přijde. Jsem totiž egoistická a právě su na řadě.

Já Monica Otmili, nesnášející svoje pravé jméno (které se vážně nedozvíte, teda aspoň tady ne :P), budu 5. listopadu chodit po světě 15 let. A asi 4 roky mi v hlavě chodí Otma, slečna se vzducholodí, kterou obdivuju za její bezstarostnost, ale o ní už tu něco bylo.(Třeba tu: http://me-for-all.blog.cz/1012/neco-o-otmusce-tedy-o-otmili) A protože se mi moc líbí jméno Monika (někteří lidé mi tak i říkají), byla přezdívka na místě, vymyslela jsem si ji už dřív. Spojení mě a Otmy (celým jménem Otmílie). Na ulici (nebo v tramvajích hlavně 22) mě můžete potkat v Praze v metaláckých či gothic hadrech (považuju se za metalistku, ale gothic hudbu taky poslouchám a gothika mě zajímá). Poznávací znamení hadry, tmavé vlasy (brzo snad s modrými proužky), zasněný výraz či sluchátka, někdy i kniha a výška cca 170.
Co ráda dělám, to se můžete dočíst (blogování) dál pak četba, kreslení, korálkování, poslech hudby, všemožné blbnutí, setkávání se s přáteli, počítač, otravování mamky a hra na cimbál. Zajímám se o gothic subkulturu, nejen drahé kameny, dění ve světě, politiku, hudbu a našla bych i další věci.
Hlavu mám plnou skoro pořád, proto jsem začala blogovat. (Chcete-li vědět víc, jsem ochotná pro rozhovor°tak a vymáčkla jsem se, vymalováno:))Nevím, zda se vám zdám zajímavá, ale mě zajímá, jestli ano či ne.
Jó a ještě povaha. Ta straší v menu pod mým profilem a můžete si jí vlastně vyčíst. (S touhle částí bych se asi neměla chlubit, ale když už povaha, tak se vším všudy. Víte totiž, čtete články pro někoho perverzní úchylačky (ale nejsem na tom zas tak, abych o tom psala a vlastně si ani nemyslím, že jsem úchylná, ale kdybyste se zeptali The, tak vám řekne, že jsem, ale ona si tohle už taky nepřečte páč sem nechodí, stačí, že chodíme ven.) )

Zeptala bych se hlavně vás, co znáte můj blog déle na celkový názor jak na mě, tak na blog, jak se vám zdají změny či o čem u mě rádi čtete? Nebo chtěli byste abych napsala něco na téma od vás? (Hlavně ne o Smiley Cirkus, ale cirkus Paroubek už je lepší.)
Děkuju předem za všecky komentáře ke všem článkům a doufám, že příští rok budu psát podobný článek a blogování mě neopustí.

snad už vaše
Monica Otmili
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Madrak Madrak | Web | 28. července 2011 v 12:13 | Reagovat

Na tvůj blog sice nechodím od jeho vzniku, ale nějakou dobu už jo, a mám to tu rád. Takřka všechny články mě tu dokázali zaujmout, ať už hned nebo až po pár větách. Navíc máš úplně skvělý hudební vkus a to se taky cení. Co víc dodat? Snad jen, ať ti kvalita vydrží a těším se na další články :-)

2 Jasmína Jasmína | Web | 31. července 2011 v 13:40 | Reagovat

Takže.., tatkéž, jako Nadrak na tvůj blog nechodím od samého vzniku, ale, v poslední době, když jsem natvůj blog narazila, se sem snažím chodit skutečně pravidelně :)
A jaký mám názor? Jsi velmi sympatická, máš čtivý styl psaní, originální nápady, celkově, moc super blog! :) Takže, všechno nejlepší!

3 Monica Otmili Monica Otmili | Web | 31. července 2011 v 14:05 | Reagovat

[1]:

[2]: Děkuju vám oboum. :)

4 Polgara Polgara | Web | 31. července 2011 v 16:26 | Reagovat

Ono není ani co vytýkat, každý článek má v sobě něco a ať píšeš o čemkoliv, dokážeš zaujmout a hezky to podat. Takže, jen tak dál :-)

5 marieke marieke | Web | 31. července 2011 v 16:39 | Reagovat

Gratuluju k blogovému výročí a ať ti to pořád tak pěkně píše :-) Tvůj blog mám v oblíbených už od samých začátků :-)
Jo, a těším se na dopis pro Kalouska :-)))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick