Ukončený osobní blog české šperkařky, jíž učarovaly korálky.

Levně, ale kvalitně (asi)6 - E.coli

1. července 2011 v 11:07 | Monica Otmili |  Rukověť spotřebitele
Kdo zná můj bezobrazový (myslím, že domyslet si, jak co vypadá, stejně není těžké) seriál Levně, ale kvalitně (který se bude nadále rozrůstat), už ví, že si dneska zase něco zkritizuju. Ono totiž opěvovat něco není tak lehké, navíc, když v tom člověk vidí akorát tu špatnou stránku. Dneska si podám "novou globální hrozbu" v podobě zmutované E.coli a také dětské hračky. Nebojte se na závěr přidat své názory, ať už jsou kladné, či záporné. :) Myslím, že nakupování, značky a podobné mnohdyidebility jsou v dnešní době celkem důležitým tématem, pokud se nechceme nechat napálit či dělat ze sebe nevědomky blbce a házet peníze oknem.


Nejen španělští zelináři přišli o obrovské zisky díky nově zmutované (no, kdo ji zmutoval, ti zelináři asi těžko.?To je jak u nás se státním dluhem - ty maminky, co chtějí mateřskou či postižení za to asi vážně nemohli, že?) bakterii, kterou všichni známe... Narozdíl od prasečí chřipky, (kdy si nechala firma Baxter patentovat v roce 2008 vakcínu na dosud neexistující nemoc, na kterou když pustili do světa, zemřelo méně lidí než na chřipku obyčejnou, samozřejmě že se stalo hovno, Češi vakcíny nechtěly, ale stát je musel koupi za 2.5 miliardy a na další rok vhodit. Páni politici, nebylo tehdá lepší nic nekupovat a ony 2.5 miliardy rozdělit zpět postiženým jako příplatek na zdravotnické potřeby?)...která měla údajně před dvěma lety nakazit 2 miliony Čechů, se "výrobci" E.coli zaměřili i na zisky někoho úplně jiného, kdo jim nedělá v žádném směru konkurenci. Chřipka je pryč, peníze taky. A támhle se někdo raduje z nahrabání si kapsy.
Za chvíli výrobci pustí do světa i novou vakcínu a já už vidím stát, jak to bude draze a zbytečně kupovat. Štěstí je, že tyhle uměle vytvořené nemoci stejně jak rychle se objeví, tak i rychle zmizí. Neštěstí je, že zachvátí zbytečnou paniku mezi lidma.

Teď je na řadě vaše otázka "Co dělá E.coli v epizodě Levně, ale kvalitně?" To je jednoduché, viděli jste někdy babku v Ovoci - Z(e)Lenina, jak se ptá, zda jsou dané okurky ze Španělska? Já ano, a neustále se tomu divím. Jednak proto, že nakáza je v okurkách vyloučená (!!!). Za druhé, podezřelé byly jen nějaké supreextra drahé BIO okurky jedné značky, které zaručeně on Vietnamec ve svém zelinářství neměl (!!!!). Jo a ještě za třetí. Nezapomeňme, že u nás se nakazil JEDEN člověk (!!!!!), který navíc přicestoval z Německa.
A proč? Protože farmaceutický průmysl je největší zlo na kterém se dá nejvíce vydělat (no šup už sem s tou nesmyslnou vakcínou). A teď se po nás chce, abychom radši přestali jíst zdravou zeleninu, která patří mezi to nejzdravší. Ceny zeleniny letí rapidně dolu a já se ještě divím, že naši už nepůjčili auťák a nevyrabovali půlku Kauflandu.

Takže klidně nejezte zeleninu ze strachu z bakterie, která by bez honby za pokladem nejspíš neexistovala, nebo aspoň ne teď. Buďte ale lidi s mozkem a vykašlete ase na nějakou hrozbu, která nás zaručeně zabije, stejně tak jako to mělo být BSE (nemoc šílených krav), H5N1 (chřipka ptačí a H1N1 chřipka prasečí). (Ostatně jak jsem psala v tomto článku: http://me-for-all.blog.cz/1007/praseci-chripka-byznys) ano, máme firmu Baxter či jinou, ketrá si ráda přivydělá a vakcíny s radostí dodá i násilím aneb novou nemocí). Teď nám zákazníkům akorát nahráli, abychom kupovali haldy zeleniny ve slevách, takže že bychom mohli i poděkovat za E.coli?

Ale stále máme ještě naději, protože oni farmaceuti jsou pořád tak trochu blbcové. A nebo ne, že by si příště vybrali tu potravinu, kterou mám na mysli? Ano, protože největší zisk by byl, kdyby jako nástroj zaručené paniky i smrti použili chleba (ne, nedávám jim návod, protože v zahraničí můj blog těžko někdo čte a pochybuju, že nějaký Čech, co se sem dostane, by byl až takovej). Chleba = pekaři přijdou o šílené zisky, protože se nakazí velké množství lidí (chleba kupuje každý) a nové vakcíny půjdou na odbyt ještě víc, než cigarety.

Tímhle humburkem (který už naštěstí končí) se ale akorát ukázalo, jak jsme nesoběstačný stát. My, kteří jsme ty okurky vyváželi, stejně tak jako třeba česnek či cukrovou řepu...

(Pohádku o E.coli jsem také napsala a je v ní skryt úplně stejný názor, jaký vám píšu teď: http://me-for-all.blog.cz/1106/o-nakazene-okurce-ze-spanel).

Huh, naštvaný článek o E.coli je pryč a já si říkám, jestli má cenu s těma hračkama ještě začínat. A nebo víte co? nechám to na další díl, který vyjde třeba zítra a m,ezitím vám dám otázky. :)

Ráda bych znala nejen vaše názory na "novou hrozbu" v podobě E.coli a na tento článek, ale zajímalo by mě, co si myslíte, jak moc ovlivňuje značka a reklama na hračku dítě? Jste-li rodič, kupujete dítěti drahé či značkové hračky. Co vy a hračky typu panenky Barbie či Baby Born (které nejenže jsou nekřesťansky drahé, děti po nich jdou jak supi a reklam je všude plno)? Setkali jste se někdy s hračkou, o níž jste zjistili, že by mohla vašemu dítěti i ublížit (a to nemusí být jenom hračka, třeba i takové ty výživy, chodítka...)? A zásadní otázka, hračky dnešní, nebo ty straší, které sice nemají suprčůpr techniku či vybavení, ale mají své kouzlo?

Vaše udivená Monica Otmili
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 marieke marieke | Web | 2. července 2011 v 1:14 | Reagovat

Teď jsem na jeden zátah přečetla všechny články z této rubriky a fakt super k zamyšlení! :-) Je hezké vidět, že nad tím někdo tak přemýšlí. Máš pravdu, že je to složité a proto se mi líbí, že neupřednostňuješ nějak radikálně jedno před druhým.
Bohužel jsme teď s přítelem na tom tak, že při nákupech obracíme každou korunu a kupujeme jen to nejlevnější. Moje mamka víceméně taky, ale nemyslí to špatně, no. Ale pokud člověk nemá peněz na rozhazování tak si asi musí vybrat aspoň nějakou věc na které ušetřit. Já hlavně na kosmetice (stejně se skoro nemaluju) nebo na oblečení-to nakupuju párkrát za rok po více kusech a už jenom v Batavii nebo u Vietnamců.
S tím BIO taky nevím, ony ty okurky jedna za 9 a druhá za 19 fakt v obchodě vypadají stejně :-D
E.Coli jsme s přítelem ani doma taky nějak neprožívali, přítel miluje okurky tak byl nadšený, že je tehdy tak zlevnili :-D Ale to infikování chleba je možné, člověk nikdy neví :-/ Možná jsem přečetla až moc knížek od Robina Cooka, ale v tom farmaceutickém průmyslu se fakt točí zisky, které si neumíme představit a nepřipadá mi vyloučené, že E.Coli nebo nějaká choroba, která jednou přijde bude způsobena právě těmito podniky, aby pak mohli brát strašně peněz za vakcínu :-/
Koukám, že jsem se nějak rozepsala, svůj názor na hračky ti když tak napíšu příště :-D
Tak mě napadá, že nějaké myšlenky z tohoto komentáře bych taky mohla rozepsat do nějakého článku, díky za inspiraci :-)

2 Ophelia Ophelia | E-mail | Web | 2. července 2011 v 18:14 | Reagovat

Ahoj, děkuju za upozornění, snad už jsem dala menu do pořádku :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Zanechte komentář, neboť zpětná vazba je motorem pokroku. :-)


Kopírování jakýchkoliv článků, fotek, obrázků a vytváření kopií mých šperků bez svolení je zakázáno! Umístěním reklamy souhlasíte s jejich okamžitou likvidací a označením vaší osoby vulgárním výrazem pro ženské (příp. mužské) přirození. Za reklamu pro hlasování hlasuju pro soupeře!

Design by Violett - pieklo.blog.cz
Autor obrázku v záhlaví: annick